Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2012
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от xyan » 23 Юли 2013, 17:53

Някой може ли да ми предложи хубав сервиз в София(най-добре ако има и лични впечатления), който извършва процедурата по продупчване/заместване с права тръба на ДПФ + ремап на ЕКУ-то.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от a1n » 24 Юли 2013, 10:07

xyan написа:Някой може ли да ми предложи хубав сервиз в София(най-добре ако има и лични впечатления), който извършва процедурата по продупчване/заместване с права тръба на ДПФ + ремап на ЕКУ-то.


Колега, виж в търсачката, има много отзиви за сервизи в София и сам си прецяняш, някой даже отвреме на време имат промоции с доста намалени цени. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 31.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е46 318i 99 , е36 320i Cabriolet
Мечтае да кара: 645i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Bavaria_user » 02 Авг 2013, 0:33

Голеги и аз искам да се похваля че почистих ДПФ макар и с не точния препарат = препати за почисване на готварски печки и водоструйка. При мен нещата бяха плачевни колата спря да върви и влезе в сервизен режим поради което не можех да вдигам повече от 3000 оборота :lol: След кото си играх цял ден с сажди, препати, монтиране и демонтиране, усилията си заслужаваха, точно както го описват колегите - мотора утихна и се форсира по лесно Колата е 525д 2004 на 209 000 реални с ДПФ след катализатора Причината да се запуши толкова много е че не смених дефектирала дроселова клапа навреме което е довело до трудна и дори невъзможна регенерация на филтъра Така че сменяте навреме не като мен в последния момент

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от a1n » 02 Авг 2013, 8:49

Добре де, ако имате избор за чистене или премахване на този филтър кое бихте направили? Нали знаете с TUNAP и с нашите горива след 30-40 хиляди пак ще се запуши, никой не може да ме обеди, че с препарат филтъра става като нов за още 150 хиляди км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 02 Авг 2013, 9:44

първо - филтъра дори и с нашите горива държи към 180к дори отгоре, второ на бащата LCI-то му го чистихме с TUNAP и вече към 50к не е имало проблеми. По принцип ако се свали и почисти в средата на живота му е дори по-добре. Моя е сменен на 165к вече съм към 180к и като стигна 250 ще му направя едно почистване, за да удължа живота му.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 02 Авг 2013, 9:45

Чистене в ултразвукова вана би го направило чисто нов, виждал съм невероятно замърсени неща буквално да стават като излязли от магазина след ултразвук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от da6ip » 02 Авг 2013, 18:04

a1n написа:Добре де, ако имате избор за чистене или премахване на този филтър кое бихте направили? Нали знаете с TUNAP и с нашите горива след 30-40 хиляди пак ще се запуши, никой не може да ме обеди, че с препарат филтъра става като нов за още 150 хиляди км.

Aз чистих с ТУНАП преди 20 месеца и 27 хил.км. и мога да кажа следното:
- към момента всичко е наред, и мисля че като цяло ще изкарам 3 години или 50 хил.км. с това едно почистване.
- за цената на почистването резултата си струва абсолютно. в темата съм описал колко падна разхода веднага след почистването, т.е. дадените пари се изплащат от спестени другаде (гориво и износване на турбо примерно).
- с нашите горива нямам никакви проблеми: от 4 години карам тази кола с дизел на ОМВ от големите бензиностанции и нито дюзи нито нещо друго е изпищяло от горивото.
- никой не казва че филтъра става като нов, но пък става като филтър на 30 хил. км., и както казах това държи още поне 2 години при много каране.
С една дума, за мен почистването за това което струва е решение без никаква конкуренция.

Ако се премахне филтъра, това ще струва поне 2-3 пъти колкото почистване, но пък ще отстрани проблема завинаги, ще намали още разхода, и ще освободи още мощност. Но има и едно НО - колата ще пуши при ускорение, и ще изхвърля канцерогенни сажди. За мен лично това е първо грозно, и второ неприемливо - предпочитам да живея в чиста държава, и макар че не е толкова чиста, не искам аз да я замърсявам допълнително.

Но в крайна сметка всеки си избира за себе си според горните плюсове и минуси как да постъпи.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 31.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е46 318i 99 , е36 320i Cabriolet
Мечтае да кара: 645i

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Bavaria_user » 02 Авг 2013, 18:26

a1n написа:Добре де, ако имате избор за чистене или премахване на този филтър кое бихте направили? Нали знаете с TUNAP и с нашите горива след 30-40 хиляди пак ще се запуши, никой не може да ме обеди, че с препарат филтъра става като нов за още 150 хиляди км.


Аз бих го чистил както и направих. Ако е в добро състояние филтъра не свалян (нацепен или дупкан от някого) носи на едно чистене разлика със сигурност ще има

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от miroleskov » 04 Авг 2013, 0:18

Колеги,аз да попитам до колко може да се вярва на показанията на борда Колко хиляди км.остават на ДПФ.Мисълта ми е може ли да ми е манипулиран този сървис?
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от nikolayp » 04 Авг 2013, 15:03

miroleskov написа:Колеги,аз да попитам до колко може да се вярва на показанията на борда Колко хиляди км.остават на ДПФ.Мисълта ми е може ли да ми е манипулиран този сървис?

може да се занули по всяко време както и останалите сървис интервали

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от miroleskov » 04 Авг 2013, 15:19

Което ще рече,че нямам идея в какво състояние е този филтър.Хм гадно
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от nikolayp » 04 Авг 2013, 15:30

@ndro написа:Показания на компютъра преди и след процедурата
Разликата между температурите на отработените газове преди катализатора и преди DPF преди процедурата на моменти надхвърляше 100 градуса. След процедурата разликата не надхвърляше 30-40 градуса, като в по-голямата част от времето двете температури бяха почти изравнени. Диференциалното налягане на отработените газове също спадна. И двете неща доказват по-добрата пропускливост на газовете през DPF след изчистването.


по този начин може да провериш състоянието на филтъра и дали е запушен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от miroleskov » 05 Авг 2013, 0:53

Сега остава да разбера и къде да гледам температурите.С инпа ще стане ли?
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.08.2013

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от regioplan » 05 Авг 2013, 16:12

Здравейте колеги,
Имам Е61 което ми съобщава, че иска смяна на DPF след 11000 км /толкова остават до 200 000 км/. Питането ми е къде мога да си закупя този препарат или къде мога да направя процедурата?
Поздрави
Косьо

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.12.2011
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от denzel » 08 Авг 2013, 8:30

Здравейте,
Моля за съвет. Свързах се с Винаров ауто, но ми казаха, че вече процедурата не трае 1-2ч., а колата се оставя за 24ч. След скорошен горчив опит, вече не желая да оставям колата никъде и искам ремонтите да се случват пред мен до колкото е възможно. Карам е61 2007г. На мен ми излиза съобщение particle filter - have the problem checked by your BMW service, без да показва километри. Знаете ли къде могат да го изчистят за няколко часа и дали мога да се доверя на този сервиз, и да оставя колата там за денонощие?
Благодаря предварително.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook