Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bossorange » 11 Дек 2013, 19:59

aigner написа:
MadChicken написа:Някой да има лични впечатления дали се променя звука, ако на кола с комбиниран катализатор + DPF в общо тяло (231к.с.) се изтърбуши само съдържанието и се монтира обратно кухото вече тяло? Идеята е да не се слагат някакви прави тръби, а да се ползва изтърбушеното тяло, но не знам дали без резонансно гърне няма да стане по-шумна, което е абсолютно нежелателно. В случая говорим само за механичната част от премахването, софтуерната е друга тема.

колега махна ли филтърът? И разбра ли нещо за звукът на колата?

Аз махнах ДПФ-а и катализатора и не сложих гърне - по-шумна стана колата, сега има едно звънтене. Малко дразни, но се свиква.
Между другото за мен няма никакъв смисъл от чистене с ТУНАП. Аз го чистих преди 30 000 км, дадох 400 лв и сега трябваше да махна ДПФ-а. Не се лъжете да го чистите.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.07.2012
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от genchoe60 » 11 Дек 2013, 20:22

Махнах ДПФ и се родих изолирах и Егр и грам не пуши мислех да я продавам заради този дпф , тази гняс съм е чистил 3пъти МАХАЙ те я.
Мой съвет
1 махане дпф
2 махане егр тиха работа на мотора нисък разход не пуши
3 смяна на двата термостата Задължително
4 Проверка на вакумите и то на маркуча над малкия термостат за да спира плавно ане с вибрации и тласъци преди светофар

Друго не съм сменял и правил 187 000 врътнати от мене

Сега все едно съм снов автомобил

Поздрави дано ви спестя някой лев че с тез спирачки беше чудо дискове брембо макс текстар про оригинални а то се оказа маркуча над малкия термостат с времето се втвърдил напукал и губи вакум да бях си купил оригинални фарове фейслифт за тез пари




Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от RIDDICK » 11 Дек 2013, 20:55

Колега кой е този мъркуч над термостата..:roll:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.07.2012
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от genchoe60 » 11 Дек 2013, 21:55

Малкия термостат над него около 4 см крив


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от RIDDICK » 11 Дек 2013, 23:22

Благодаря

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от VRPerformance » 12 Дек 2013, 1:43

bossorange написа:
aigner написа:
MadChicken написа:Някой да има лични впечатления дали се променя звука, ако на кола с комбиниран катализатор + DPF в общо тяло (231к.с.) се изтърбуши само съдържанието и се монтира обратно кухото вече тяло? Идеята е да не се слагат някакви прави тръби, а да се ползва изтърбушеното тяло, но не знам дали без резонансно гърне няма да стане по-шумна, което е абсолютно нежелателно. В случая говорим само за механичната част от премахването, софтуерната е друга тема.

колега махна ли филтърът? И разбра ли нещо за звукът на колата?

Аз махнах ДПФ-а и катализатора и не сложих гърне - по-шумна стана колата, сега има едно звънтене. Малко дразни, но се свиква.
Между другото за мен няма никакъв смисъл от чистене с ТУНАП. Аз го чистих преди 30 000 км, дадох 400 лв и сега трябваше да махна ДПФ-а. Не се лъжете да го чистите.
Аз от кога разправям че чистенето е много временна работа,като искате всичко да е наред нов ДПФ,като не ви се дават пари за нов премахване и готово :)

П.с ся пак ще почне един спор кое е по-добре и как като са го чистили и изкарал 100 000км...има ги и тея работи ама това е частен случай,в 80% от случаите нестава с чистене

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от da6ip » 12 Дек 2013, 8:12

Да, вероятно не става с чистене при двигателите които имат други проблеми и изкарват такава гняс вместо газове, че и нов ДПФ ще задръстят :idea:

Моят е чистен веднъж преди 37,000 км и 2 години, и нямам дори и признаци на запушване.

Нека хората чиито ДПФ се задръства и го премахват, съвсем сериозно да се замислят дали не се самозалъгват и премахват симптома, вместо причината за проблема.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от toncho83 » 12 Дек 2013, 8:48

Към колегите,които имат сериозни проблеми със DPF:

-свети Ви индикация,че е задръстен?
-колата не регенерира?
-мерите налягането на изгорелите газове преди/след филтъра,без наличие на горните две?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от VRPerformance » 12 Дек 2013, 12:45

da6ip написа:Да, вероятно не става с чистене при двигателите които имат други проблеми и изкарват такава гняс вместо газове, че и нов ДПФ ще задръстят :idea:

Моят е чистен веднъж преди 37,000 км и 2 години, и нямам дори и признаци на запушване.

Нека хората чиито ДПФ се задръства и го премахват, съвсем сериозно да се замислят дали не се самозалъгват и премахват симптома, вместо причината за проблема.
Да колега,прав си спор няма че доста от случаите за да се задръсти ДПФ-а има някаква причина,дали термостат,дали дюзи или спукан мъркуч и др... но нали ти казвам махал съм на доста коли и повечето от тях нямат проблеми с пушене,тоест нямат повреда освен вече заминалия ДПФ...възможно е вече да са и на по 300 хил км,но как да каже човек като им връщат километражите :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 12 Дек 2013, 14:26

bossorange написа:
aigner написа:
MadChicken написа:Някой да има лични впечатления дали се променя звука, ако на кола с комбиниран катализатор + DPF в общо тяло (231к.с.) се изтърбуши само съдържанието и се монтира обратно кухото вече тяло? Идеята е да не се слагат някакви прави тръби, а да се ползва изтърбушеното тяло, но не знам дали без резонансно гърне няма да стане по-шумна, което е абсолютно нежелателно. В случая говорим само за механичната част от премахването, софтуерната е друга тема.

колега махна ли филтърът? И разбра ли нещо за звукът на колата?

Аз махнах ДПФ-а и катализатора и не сложих гърне - по-шумна стана колата, сега има едно звънтене. Малко дразни, но се свиква.
Между другото за мен няма никакъв смисъл от чистене с ТУНАП. Аз го чистих преди 30 000 км, дадох 400 лв и сега трябваше да махна ДПФ-а. Не се лъжете да го чистите.


Колега не знам за теб, но на бащата като чистихме на около 160 000 км вече е на 220 000 и не е имал драми, много е важно колата да е в изправно състояние. термостати, дюзи и др. неща много често оказват голямо влияние върху регенерацията.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от gyunal » 13 Дек 2013, 13:41

Колега @ndro възможнолие задръстения филтър да причини загуба на мощност т.е като чист дизел без турбо и двуцефката ми е черно по пък ми казаха че имам ДПФ и саго почистили преди :help: :help:

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.07.2012
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от genchoe60 » 13 Дек 2013, 19:58

Нали точно това съм написъл че ако бях сменил първо термостатите нямаше да махна дпф и егр .

Но като ходих по сервизи те и се оплаквах и им казвах че нещо нее наред защо никой прословут майстор не смени термостатите и колата да си влезе в работен режим сега щях да съм с дпф и егр не че съжалявам че ги махнах .

Дет вика един приятел в България и на дупето си не трее да верваш.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 3.09.2013
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0sd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от 530xd2008 » 27 Дек 2013, 14:54

http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5995 Ето още един препарат които изглежда доста обещаващ,някой има ли наблюдения дали върши работа или всички колеги са използвали само TUNAP.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 23.01.2005
Кара: f11

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от barro » 29 Яну 2014, 12:14

I Don't Drive Fast I Just Fly Low

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.01.2014

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Dk1 » 29 Яну 2014, 13:37

530xd2008 написа:http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5995 Ето още един препарат които изглежда доста обещаващ,някой има ли наблюдения дали върши работа или всички колеги са използвали само TUNAP.

Върши много добра работа!!! И горните дето колегата е посочил също вършат работа, разбира се ако автомобила няма други проблеми!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook