Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 767
Регистриран на: 20.02.2004
Местоположение: София
Кара: 5er

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от aero » 20 Окт 2012, 20:46

Сложно ? Според мен ако отидеш нейде, където се занимават с ауспуси ще могат да резнат тези и да заварят прави или каквото си избереш, гърнетата според мен са еднакви, ако вече държиш на оргиналд, има много 5-ци на части.
Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от M 525 2010 » 01 Ное 2012, 7:08

Здравейте вчера и на мен ми светна въпросната индикация за този филтър ,колата я карам от юли навъртял съм и 12х.км. , километража ми показва ,че е на 90х.км. , не е ли малко рано за смяна ? А чета ,че някои колеги слагат някакви добавки , но откъде са ги набавили, и последно има ли някой сервиз посока варна,русе,в.търново ,който се занимава с почистване на този филтър с препарата TUNAP - виждам че има доста доволни от процедурата !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Emooo » 01 Ное 2012, 10:12

Статистически този филтър се запушва около 200хил така, че колата ти сигурно е на 190хил. Винаров Ауто се занимава с почистването.
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 28.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 xd
Детайли за колата: 530 xd, LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bmwss » 01 Ное 2012, 14:42

Здравейте, въпроса ми е-Има ли смисъл да се пробвам да го чистя тоя филтър, и ако се изчисти трудно ли е връщането му обратно на мястото.
Благодаря
Последна промяна bmwss на 26 Апр 2013, 14:20, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 01 Ное 2012, 19:45

При теб филтър катализатор ли е

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 8.04.2007
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от DRAG_BG » 04 Ное 2012, 12:44

някой пробвал ли е да си реши проблема с препарат от типа 'добавка в горивото"? Тази седмица с един приятел ще изпробваме иновативен продукт, за който производителят ми гарантира перфектно почистване на DPF филтъра, без да е нужно да се демонтира от автомобила.Самата регенерация протича при 270 градуса и не е нужно температурата да се повишава до 500-600 градуса. Като условия ми каза, че е нужно автомобилът да работи и да може да се движи, вероятно добавката ще е безпомощна при почистване на тотално задръстени филтри.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от VRPerformance » 04 Ное 2012, 16:25

пълни глупости,какво почистване може да стане на 270градуса???автомобила докато върви каква е гаранцията че няма да почне да се регенерира сам???щом не върши работа на задръстен ДПФ,какъв е смисъла да се чисти ДПФ-а след като няма да е задръстен???въобще големи глупости се говорят само и само да се продават тея продукти...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 8.04.2007
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от DRAG_BG » 04 Ное 2012, 22:07

VRPerformance написа:пълни глупости,какво почистване може да стане на 270градуса???

няма как да ти отговоря, понеже грам не разбирам от тези неща, а и съм с начално образование
VRPerformance написа:автомобила докато върви каква е гаранцията че няма да почне да се регенерира сам???
ако диференциалното налягане е завишено, при наличие на нужните за регенерация условия, най-вероятно ще започне .
VRPerformance написа:щом не върши работа на задръстен ДПФ,какъв е смисъла да се чисти ДПФ-а след като няма да е задръстен???
казаха ми че колата трябва да работи (да се движи). Под тотално задръстен разбирам - да не може да запали, че и такъв случай съм виждал. Масово симптомите са липса на мощност и съобщение за DPF, но стандартната регенерация не може да оправи нещата, може би за такъв тип "проблем" е добавката.
VRPerformance написа:въобще големи глупости се говорят само и само да се продават тея продукти...
така е, но не мисля да платя и стотинка за нещо, което няма да проработи.

Защо след софтуерно премахване на филтъра, колата започва да пуши, бълва сериозни количества неизгоряла нафта, и това само когато е със статус активна регенерация (М57TU2) ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 04 Ное 2012, 23:44

Чувал съм че ако има прецакан термостат и температурата на охл.течност не достига определени градуси регенерацията не се инициализира

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от VRPerformance » 05 Ное 2012, 0:47

DRAG_BG написа:Защо след софтуерно премахване на филтъра, колата започва да пуши, бълва сериозни количества неизгоряла нафта, и това само когато е със статус активна регенерация (М57TU2) ?
нещо не ти разбирам въпроса,как филтъра е софтуерно премахнат и едновременно е със статус активна регенерация???

DRAG_BG написа:
VRPerformance написа:пълни глупости,какво почистване може да стане на 270градуса???

няма как да ти отговоря, понеже грам не разбирам от тези неща, а и съм с начално образование
VRPerformance написа:автомобила докато върви каква е гаранцията че няма да почне да се регенерира сам???
ако диференциалното налягане е завишено, при наличие на нужните за регенерация условия, най-вероятно ще започне .

След като не е ясно дали ще протече регенерация,а добавката прави възможно почистването на ДПФ-а и без да има регенерация,това означава ли че при протичане на регенерация и повишаване на темперетурата до 500-600градуса добавката може да даде страничен ефект и да повреди ДПФ-филтъра?тоест след като е толкова силна че го чисти при 270градуса,какво се случва при 500-600?

DRAG_BG написа:
VRPerformance написа:щом не върши работа на задръстен ДПФ,какъв е смисъла да се чисти ДПФ-а след като няма да е задръстен???
казаха ми че колата трябва да работи (да се движи). Под тотално задръстен разбирам - да не може да запали, че и такъв случай съм виждал. Масово симптомите са липса на мощност и съобщение за DPF, но стандартната регенерация не може да оправи нещата, може би за такъв тип "проблем" е добавката.
точно в тоя момент когато стандартната регенерация не може да оправи проблема,проблема се решава със смъкване и чистене на филтъра,ако самия филтър е повреден се преминава към смяната му или премахването му

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 28.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 xd
Детайли за колата: 530 xd, LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bmwss » 05 Ное 2012, 11:13

memorex написа:При теб филтър катализатор ли е


Колега сажалявам че се забавих толкова с отговора.
Да при мен е в едно филтър катализатор.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 26.02.2013
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: X6

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от MonkataMNR » 28 Мар 2013, 15:10

От къде мога да се сдобия с TUNAP 131-132,освен Ebay?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от MadChicken » 28 Мар 2013, 20:07

http://www.fahrzeugartikel.de/shop/Betr ... 524e7c72bf

Или някой сервиз, който се занимава с почистване и има на склад.
Only dead fish follow the stream...

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от ///M_Martin » 28 Мар 2013, 20:52

MonkataMNR написа:От къде мога да се сдобия с TUNAP 131-132,освен Ebay?

имам пълен комплект неизползван,купувах го за мен но се оказа че предишният собственик е сменил филтъра и на мен не ми трябва.
Чисто нов,неизползван комплект ако имаш интерес драсни едно ЛС!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от vgza » 18 Апр 2013, 0:21

Попаднах на това и реших да го споделя. Тези са пълни олигофрени да го правят в затворено помещение


ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook