Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Anthony_J » 22 Апр 2016, 21:41

Нямам никакви симптоми да е "тръгнал", но никога не съм усещал да се регенерира. Не виждам проблем да го почистя профилактично за 135 лв. Просто ме интересува дали метода е добър. Както и дали наистина няма регенерация при изгоряла свещ, защото май имам 1-2 такива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от adovet » 23 Апр 2016, 6:12

Ами първо оправи свещи, термостати и после го чисти, защото ако не прави регенерации може просто да се е задръстил и след като си завърши една регенерация всичко да се оправи.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Anthony_J » 23 Апр 2016, 9:29

Ами аз пак ще повторя, че нямам никаква симптоматика за задръстен филтър. Просто откакто имам колата (50 000 км и повече), никога не съм усещал да се включва регенерация. Как да разбера дали трябва да сменям термостати?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от adovet » 23 Апр 2016, 9:33

Anthony_J написа:Ами аз пак ще повторя, че нямам никаква симптоматика за задръстен филтър. Просто откакто имам колата (50 000 км и повече), никога не съм усещал да се включва регенерация. Как да разбера дали трябва да сменям термостати?

На фейса не се усеща кога регенерира. А какви симптоми очакваш за задръстен филтър. Мери ли колко е налягането преди и след филтъра?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Anthony_J » 23 Апр 2016, 14:37

Нищо не съм мерил, нито знам как :) Нямам загуба на мощност, шум, миризми, светещи лампи, нито харч на масло. Просто искам профилактично да го почистя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от adovet » 23 Апр 2016, 15:08

Anthony_J написа:Нищо не съм мерил, нито знам как :) Нямам загуба на мощност, шум, миризми, светещи лампи, нито харч на масло. Просто искам профилактично да го почистя.

при феиса няма лампи и съобщения

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2007
Местоположение: pazardjik
Пол: Мъж
Кара: E60 530XD 2008
Детайли за колата: M-pack

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от castelo » 26 Апр 2016, 11:36

А кои свещи са за предпочитане Бош или Берн?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от rafa224 » 26 Апр 2016, 13:09

castelo написа:А кои свещи са за предпочитане Бош или Берн?


Беру :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 26 Апр 2016, 13:45

Anthony_J написа:Ами аз пак ще повторя, че нямам никаква симптоматика за задръстен филтър. Просто откакто имам колата (50 000 км и повече), никога не съм усещал да се включва регенерация. Как да разбера дали трябва да сменям термостати?


Еми направи една диагностика и ще разбереш - трябва МНОГО да си познаваш колата, за да познаеш кога регенерира. Примерно моята разходомера се покачва една идея нагоре от стандартното на темпомат и има една идея повече бучене, като я прочета веднага след това е регенерирала.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.07.2015
Пол: Мъж

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от bmwE53 » 13 Май 2016, 9:39

Колеги, някой може ли да каже кои са стъпките за софтуерно задаване за самопочистване на ДПФ-а и с коя програма се прави. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kopi » 21 Май 2016, 19:32

колеги, незнам какво да правя с тоя моя DPF ... най-лесния вариант е да го махна, но не ми се иска понеже ще имам проблеми после при годишния преглед и т.н. ...

питане то ми е някой от вас да е виждал или чувал за такова почистване -



.. първо го пекът, после му духат - дават минимум 95% почистване и 3 години/100000км гаранция срещу удоволствието от ~350 евро (включва монтаж,демонтаж + почистването и на катализатора) ......... да пробвам ли да не пробвам ли :dunno:
Последна промяна kopi на 21 Май 2016, 20:01, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Taruno » 21 Май 2016, 20:01

За 450 евро си с чисто нов oт vegeuk, има една добавка за чустене на GAT, където се кисне 8 часа и се продухва после. А бе все повече варианти има

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от SDLS » 22 Май 2016, 2:12

Какви проблеми ще имаш при годишния преглед колега :lol: Те от там излизат 30 годишни бараки, които горят по 3л масло на 1000км, ти за нашите коли си мислиш, че ще имаш проблем... Проблем там няма.. а и като цяло, ако го направят като хората. Ако ти се дават пари може и да го направиш това, но аз пробвах с почистване и ефекта беше за 15 дни... не съм давал 700лв де :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badsharki » 22 Май 2016, 6:42

SDLS написа:Какви проблеми ще имаш при годишния преглед колега :lol: Те от там излизат 30 годишни бараки, които горят по 3л масло на 1000км, ти за нашите коли си мислиш, че ще имаш проблем... Проблем там няма.. а и като цяло, ако го направят като хората. Ако ти се дават пари може и да го направиш това, но аз пробвах с почистване и ефекта беше за 15 дни... не съм давал 700лв де :)

Колегата май не минава технически преглед в България. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от memorex » 22 Май 2016, 7:42

kopi написа:колеги, незнам какво да правя с тоя моя DPF ... най-лесния вариант е да го махна, но не ми се иска понеже ще имам проблеми после при годишния преглед и т.н. ...

питане то ми е някой от вас да е виждал или чувал за такова почистване -



.. първо го пекът, после му духат - дават минимум 95% почистване и 3 години/100000км гаранция срещу удоволствието от ~350 евро (включва монтаж,демонтаж + почистването и на катализатора) ......... да пробвам ли да не пробвам ли :dunno:

Важното е гаранцията да покрива не това че филтъра няма да се запуши а че ще функционира правилно и по-предназначение

P.S.
Dark was that day when Diesel conceived his grim engine that begot you, vile invention, more vicious, more criminal than the camera even, metallic monstrosity, bale and bane of our culture, chief woe of our Commonweal. How dare the Law prohibit hashish and heroin yet license your use, who inflate all weak inferior egos? Their addicts only do harm to their own lives: you poison the lungs of the innocent, your din dithers the peaceful, and on choked roads hundreds must daily die by chance-medley. Nimble technicians, surely you should hang your heads in shame. Your wit works mighty wonders, has landed men on the Moon, replaced brains by computers, and can smithy a "smart" bomb. It is a crying scandal that you cannot take the time or be bothered to build us, what sanity knows we need, an odorless and noiseless staid little electric brougham.

W.H. Auden (1907-1973), A Curse:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook