клапи на решетката.....

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: клапи на решетката.....

Мнение от da6ip » 14 Дек 2012, 0:54

netmurder написа:А дали има някаква закономерност с външната температура... към 19:00 часа беше -7 градуса колата беше вдигнала към 86 градуса и тези там жалузи ли са какво са пипам ги и не искат да се отворят..... А преди като беше топло се отваряха на допир и при загасена кола....

горе колегата daskaloff e постнал критериите:
- когато колата работи, антифризът трябва да е над 90 градуса за да се отключат жалузите. твоята е била на 86 градуса.
- когато колата е загасена, тока спира и жалузите по дефолт са отключени. и при теб е така, и това е нормално.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: клапи на решетката.....

Мнение от toni » 14 Дек 2012, 9:06

Е то отделно лятото като работи климатика, предполагам за това говори колегата, клапите се отварят доста често дори и при не загрят двигател, заради радиатора на климатика. А и лятото ефекта от по-бързо затопляне от клапите е намален до минимум.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: клапи на решетката.....

Мнение от netmurder » 20 Май 2013, 21:02

da6ip написа:
bmwpt написа:
da6ip написа:
bmwpt написа:
da6ip написа:имайте предвид че на колите преди фейса жалузите не се отварят сами, а само от вятъра в движение.
т.е. при спряла кола са затворени и трябва да ги натиснете с пръст за да видите дали соленоида ги е освободил.
а след фейса се отварят и сами, доколкото разбирам...
да няма прибързани заключения при сравненията :mhihi:

Моята е преди фейса и жалузите се отварят сами,като ги натисна с пръст не мога да ги отворя... , когато е студена и са затворени,а когато загрее се отварят сами,а не от вятъра. :winky:

Кога точно ти е произведена колата?
И ако те разбирам правилно, при загряла кола спираш някъде, гледаш отпред и жалузите са отворени, така ли?

2004г е ами да като е загряла спирам и са отворени,а като е студена са затворени независимо дал съм я карал или не ...

на колите преди фейса има само един соленоиден клапан/магнит, който ги държи затворени или освобождава. няма механизъм който да ги отваря, просто няма тази функция.
и моята кола е 2004 и е именно така, както е и описано по всякакви информационни източници от БМВ, форуми и т.н.
твоите или са били отворени от вентилатора който засмуква въздух, или са ретрофитвани фейсови жалузи, или пък е ремонтирана отпред и са монтирани фейсови. има снимки на фейсовите - те изглеждат по друг начин, веднага се разпознават - можеш да ги сравниш.
питах те коя година е заради възможността при малкия фейс 09/2005 да са променили жалузите, но 2004 е очевидно преди това.

Колега моята кола е преди фейса и днес я загледах отвън жалузите бяха отворени, а колата беше на място... и след около 20 секунди се затвориха сами... така че явно има някакъв механизъм който ги отваря.
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: клапи на решетката.....

Мнение от hol1gans » 08 Дек 2013, 16:18

Колеги, моята кола ги няма тези клапи, искам да попитам някой дали си е монтирал тези клапи? Гледам, че цената е 150$ http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NY71&mospid=50111&btnr=51_6379&hg=51&fg=15 , и ако освен част 1 нищо друго не се сменя съм склонен да си монтирам такова нещо, поне ще ми загрява колата по-бързо. Потърсих по форумите, но не намерих информация за монтажа, и дали се иска прекодирване след монтажа и дали се сменя нещо друго освен номер 1 от схемата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Re: клапи на решетката.....

Мнение от Herdim » 09 Дек 2013, 15:25

Някой да знае part nr. за тези жалузи - кола преди фейса. Трябва ли да се сваля цялата предна броня, за да се сменят?

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.12.2011
Пол: Мъж

Re: клапи на решетката.....

Мнение от xcntr1c » 16 Дек 2013, 8:28

Само да добавя към темата,че мойта кола е преди фейса и лятото имам доста разкрачени насекоми на жалузите.Така че това че се отваряли от вятъра изобщо не е вярно.Също така са били отворени и лекичко се регулираха докато съм си говорил с приятел отвън.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: клапи на решетката.....

Мнение от nikolae » 16 Дек 2013, 11:58

Е тогава извънградско какво ги отваря - само перката ли ?
И аз си мисля, че когато загрее колата магнита, който ги държи заключени се
освобождава и струята ги повдига. Не напълно, но ги отваря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: клапи на решетката.....

Мнение от bmw545i » 16 Дек 2013, 14:43

nikolae написа:Е тогава извънградско какво ги отваря - само перката ли ?
И аз си мисля, че когато загрее колата магнита, който ги държи заключени се
освобождава и струята ги повдига. Не напълно, но ги отваря.


Отваря ги електромагнита. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: клапи на решетката.....

Мнение от daskaloff » 16 Дек 2013, 16:57

отварят се от насрешната струя преди фейс-а .............. ако при колегата не се отваря - значи не работи............ което е дебилното в случая, защото при проблем със системата - "кипва" чайника
Другия вариант да не работят термостатите и на дълъг път не стига температура за да ги отключи, а при градско и тръгни-спри сработва системата и перката и се отварят ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: клапи на решетката.....

Мнение от miroleskov » 16 Дек 2013, 21:55

Хаха вече за 3 път мисля ги обсъждаме тези жалози и така и няма еднозначен отговор как работят,накрая ще ме накарате да ги видя кога за какво и що мърдат и мърдат ли въобще моите


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: клапи на решетката.....

Мнение от unikalen88 » 16 Дек 2013, 22:30

тези работи-клапи си стоят сами отворени,затварят се с вакум.демек колата като не е запалена няма вакум и са отворени когато се запали и трябва да се отворят се пуска вакум и се затварят
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: клапи на решетката.....

Мнение от memorex » 16 Дек 2013, 23:06

Тези жалузи в зависимост от годината на Е60 та се управляват по различен начин.Това беше коментирано в една друга тема.Има го описано и по чуждите форуми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: клапи на решетката.....

Мнение от da6ip » 17 Дек 2013, 0:21

memorex написа:Тези жалузи в зависимост от годината на Е60 та се управляват по различен начин.Това беше коментирано в една друга тема.Има го описано и по чуждите форуми.

да, и съм го обяснявал "н" на брой пъти.. но се изисква и някой отсреща да го прочете и да зацепи, а в тази сфера на бита имаме сериозен дефицит тук във форума :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: клапи на решетката.....

Мнение от hol1gans » 19 Яну 2014, 14:50

Колеги, поръчaх си жaлузите, и ще сa при мен вторник. Погледнaх и видях, че имaм пуснaтa буксa зa жaлузи, обaче сaмо не рaзбрaх при монтирaнето къде дa гледaм зa вaкумa дaли всичко ми е нaред, дaли някaйъв вaкум влизa в сaмите жлузи? Сaмо дa свършa и всичко дa ми е ок ще пуснa и снимки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: клапи на решетката.....

Мнение от hol1gans » 20 Яну 2014, 13:49

http://www.bimmerboard.be/forum/index.php?topic=41654.0

Ето тук има обяснение за монтиране на жалузите, обаче на холандски и превода е малко гаден. Тук никъде не пише за вакум, доколкото разбирам е с някакъв ел.механизъм. Утре се захващам с задачата, дано се получи, че най-се притеснявам да няма вакум връзка и от там да не ми се получи.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook