Проблем с DTC моля помогнете !!!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от hrpopov217 » 10 Яну 2014, 2:05

В тази тема ще видите какъв е единия проблем при грешка в steering angle sensor. Не е задължително да е повреден за да дава грешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bezdomnia » 10 Яну 2014, 10:02

доколкото разбрах мога да опитам да го почистя ли? аслед това ще е нужна ли една процедура по"обучение" или незнам калибриране по скоро на тоя сензор?

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.05.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bmwtve » 10 Яну 2014, 14:11

hrpopov217 написа:
iceblast написа:Аз не съм останал с такова впечатление, че грешките магически изчезват. Специално за ъгъла на волана, веднъж запише ли грешка докато не се изчисти системата не работи, както например стои въпроса и с еърбеците.

Хубаво е да се споменават конкретните грешки, защото може някой грешки да се държат така, както казвате, макар че на старата кола имах проблеми със сензора на волана от време на време и светнеше ли DSC-то не угасваше, докато не се изчисти грешката.


Това пропуснах да спомена, че по него време и аз имах проблеми с акумулатора и явно стават разни аномалии, защото и дисплея на навито ми правеше разни мизерии заради акумулатора. Вярно не е нормално поведение, но точно steering angle sensor ми беше грешката, която се изчисти без проблем.


Преди време на два пъти ми е случи колата да удари в голяма дупка и тогава ми святкаха аербега и колана и ми казаха че за момент колата е била загубила токовете и заради това са светнали. Говорих с няколко майстора и те ми казаха че някои Е60- ки страдат от плюсовата клема на акумулатора и ако продължава така мисля да я сменя в камор. На 18 като я закача ще преценя ако има нова грешка която да е "без връзка" с реалността, ще предприема смяна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от iceblast » 10 Яну 2014, 15:34

Зависи каква ти е грешката! Пусни я тук, ако проблема е в +-овата клема се изолира без проблем. Грешката там е с код 9АFF.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.05.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bmwtve » 04 Фев 2014, 18:43

Съжалявам, че се забавих с разказването на моята случка, но ето и развитието на проблема. Продължи да ми се показва грешка в DTC плюс грешка в двигателя. Тогава отидох на диагностика и се оказа че има проблем с педала на газта. Майсторът каза, че и друг път е виждал такова нещо и не е сменявал педала а просто е преглеждал кабелите за късо съединение. За моя радост се оказа че проблема е в кабелите оправи ги и сега всичко е наред. Не предполагах колко е сложна връзката между педала и всичко останало. Обясниха ми че като се скапе връзката двигателя, скоростната кутия и ДТЦ незнаят какво да правят за това е святкало първо само ДТЦ а след това и останалите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от ristaka 82 » 05 Фев 2014, 22:46

bmwtve написа:Съжалявам, че се забавих с разказването на моята случка, но ето и развитието на проблема. Продължи да ми се показва грешка в DTC плюс грешка в двигателя. Тогава отидох на диагностика и се оказа че има проблем с педала на газта. Майсторът каза, че и друг път е виждал такова нещо и не е сменявал педала а просто е преглеждал кабелите за късо съединение. За моя радост се оказа че проблема е в кабелите оправи ги и сега всичко е наред. Не предполагах колко е сложна връзката между педала и всичко останало. Обясниха ми че като се скапе връзката двигателя, скоростната кутия и ДТЦ незнаят какво да правят за това е святкало първо само ДТЦ а след това и останалите.

:wave: Колега ще споделиш ли къде точно са били прекъсани (окъсени, заголени) кабелите ...... :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.05.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bmwtve » 06 Фев 2014, 19:06

Майсторът каза, че е търсил проблема и друг път по трасето, но не го е намирал. При всички случай е сменявал всички кабели от педала до компютъра и всичко се е оправяло.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.04.2024
Пол: Мъж

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от hristolet » 05 Апр 2024, 18:17

Здавеите колеги от скоро имам е60 но имам проблем с DTC когато завивам и в момента на завиване подам газ, набива предните спирачки ,когато го изключа проблема изчезва,някои да помага моля.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook