Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.10.2023

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от peykovaf » 28 Окт 2023, 12:38

Как мога да се свържа с Иво от с. Волуяк?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 14 Ное 2023, 15:41

Ще прекарвам кабел от купето към двигателя. От коя страна е по лесно за излизане от купето?
Благодаря предварително.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12776
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 14 Ное 2023, 15:42

andy написа:Ще прекарвам кабел от купето към двигателя. От коя страна е по лесно за излизане от купето?
Благодаря предварително.
Отляво има голям сноп преминаващ напред.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 14 Ное 2023, 22:09

Благодаря за бързия отговор. Тия дни дано остане време за да я почна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от KpuB4o » 21 Ное 2023, 23:59

Колеги, освен паметта на седалките и запаметените радиостанции, какво друго се съхранява в паметта на ключа ? Благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.03.2023
Детайли за колата: E61 525xd 197

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от d3adly » 25 Ное 2023, 1:21

Здравейте, опитвам се да сменя държачите на фаровете, но ми убягва с 1см. Аз ли правя нещо грешно или китайките са го произвели на криво ?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от JoroZan » 01 Дек 2023, 13:26

peykovaf написа:Как мога да се свържа с Иво от с. Волуяк?


За какво ти е?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.11.2015
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е46 318и

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от niko8926 » 18 Дек 2023, 13:23

Здравейте колеги!
Да не пускам нова тема ще си задам въпроса тук.
Става въпрос за проблем с въздушно окачване на е61 LCI
От около 2 седмици задницата на колата кляка, когато тя си иска - няма периодичност!
Пример: Сутринта 07:30 е с изпуснала задна лява възглавница. Отивам на работа, паркирам я, това е около 08:00 ч., в 15:00 часа отидох да я погледна и не беше мръднала. В 17:00 часа си тръгвам и я намирам клекнала до долу (двете гуми в калниците) :help: Има дни, в които не мърда изобщо! За сега най-често е с изпуснала задна лява възглавница! Единствената грешка, която записва е 5F97 Air suspension
Възможно ли е да е от спукана възглавница?
Каква може да е причината ?
Благодаря!
Весели празници!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1679
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Biogame » 26 Дек 2023, 15:14

От няколко дни записва грешка 9Е3В и парктроника не работи.
Слизам слушам датчиците, и понякога няколко не пукат,на следващото палене тези които не са пукали преди го правят ,а останалите не пукат.
Стигам до извода че не са датчици, кабелния сноп ли се ебава или самия модул?
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от SpasT » 31 Дек 2023, 8:43

niko8926 написа:Здравейте колеги!
Да не пускам нова тема ще си задам въпроса тук.
Става въпрос за проблем с въздушно окачване на е61 LCI
От около 2 седмици задницата на колата кляка, когато тя си иска - няма периодичност!
Пример: Сутринта 07:30 е с изпуснала задна лява възглавница. Отивам на работа, паркирам я, това е около 08:00 ч., в 15:00 часа отидох да я погледна и не беше мръднала. В 17:00 часа си тръгвам и я намирам клекнала до долу (двете гуми в калниците) :help: Има дни, в които не мърда изобщо! За сега най-често е с изпуснала задна лява възглавница! Единствената грешка, която записва е 5F97 Air suspension
Възможно ли е да е от спукана възглавница?
Каква може да е причината ?
Благодаря!
Весели празници!


На 100% е спукана точно лявата възглавница. Имал съм няколко такива случая включително и от първа ръка на моята кола. Просто пукнатината е достатъчно малка за да успее в някакъв момент да се затисне и да задържи налягането. Добре е да я смениш преди да си прецакаш и компресора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 07 Яну 2024, 19:15

Здррастииии ! Имам проблем с волана, седи ми леко наляво за да карам направо и след час каране ми изписва 2 грешки за абс и тракшъна и след като загася колата, заключа и отключа се оправя и след време пак се появява, отделно ми дава грешка на диагностиката за steering angle sensor. Него го свалих, почистих диска(въпреки, че беше чист) монтирах си го, направих калибрация, но волана пак си седи леко килнат на ляво за да карам направо. Ходих на стенд и ми казаха и показаха, че няма нужда от корекции по колелата ии не ми дърпа на никъде. Възможно ли е там където са лентовите кабели да е проблема или неправилно направен стенд или модула за рейката който е под пасажерската седалка ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1679
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Biogame » 08 Яну 2024, 9:47

crusherr1 написа:Здррастииии ! Имам проблем с волана, седи ми леко наляво за да карам направо и след час каране ми изписва 2 грешки за абс и тракшъна и след като загася колата, заключа и отключа се оправя и след време пак се появява, отделно ми дава грешка на диагностиката за steering angle sensor. Него го свалих, почистих диска(въпреки, че беше чист) монтирах си го, направих калибрация, но волана пак си седи леко килнат на ляво за да карам направо. Ходих на стенд и ми казаха и показаха, че няма нужда от корекции по колелата ии не ми дърпа на никъде. Възможно ли е там където са лентовите кабели да е проблема или неправилно направен стенд или модула за рейката който е под пасажерската седалка ?

Това малко като моя проблем ,но на Е46. Волана стоеше накриво и записваше грешка в датчик ъгъл завиване.
Минах реглаж и пак стоеше на криво.На края извадих волана и го центрирах на шлиците и повече нищо не е светкало.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 08 Яну 2024, 15:08

Biogame написа:
crusherr1 написа:Здррастииии ! Имам проблем с волана, седи ми леко наляво за да карам направо и след час каране ми изписва 2 грешки за абс и тракшъна и след като загася колата, заключа и отключа се оправя и след време пак се появява, отделно ми дава грешка на диагностиката за steering angle sensor. Него го свалих, почистих диска(въпреки, че беше чист) монтирах си го, направих калибрация, но волана пак си седи леко килнат на ляво за да карам направо. Ходих на стенд и ми казаха и показаха, че няма нужда от корекции по колелата ии не ми дърпа на никъде. Възможно ли е там където са лентовите кабели да е проблема или неправилно направен стенд или модула за рейката който е под пасажерската седалка ?

Това малко като моя проблем ,но на Е46. Волана стоеше накриво и записваше грешка в датчик ъгъл завиване.
Минах реглаж и пак стоеше на криво.На края извадих волана и го центрирах на шлиците и повече нищо не е светкало.


Мисля, че на е60то няма как да се центрира на шлиците, щот отдолу си има фиксатор, иначе не влиза :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ceco_kd » 08 Яну 2024, 19:27

Върви на стенд и им обясни, че отиваш, за да ти се центрира волана.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crusherr1 » 09 Яну 2024, 17:21

ceco_kd написа:Върви на стенд и им обясни, че отиваш, за да ти се центрира волана.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk


Благодаря за отговора. ОТ днес ми се появи грешката за динамик драйв, трудно въртя волана и на таблото ми излиза грешката. На диагностика ми дава "Active Roll Stabilization - 006273 - Predrive check: FS okay. VA and RA valve energized open" Възможно ли е да е отново от волана или да търся проблема във блока който е зад дясната гумата

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook