М60Б40 тресе на празен ход

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от waterboy » 12 Сеп 2014, 11:42

Колега следя темата и при мене е същият проблем мотора тресе на моменти а оборите на празен ход преди не мърдаха от 500 сета падат до 800 после на 700 после на 600 понякога държи 600 понякога падат на 500, на диагностика вчера ми излезе ламда сонда и грешка в 1-ви и 4-ти цилиндър и аз карам на газ на скоро 1ната ламда я сменявах сега пак ще ги гледам и свещи ще сменя и ще кажа какво е станало

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от denislav.tatarov » 12 Сеп 2014, 13:41

Добре разбрах ще го направя това според вас дали ще работят тези сонди които ги дават заместители,та ако не работят както трябва да не ги купувам а това картера ще го направя и него също така възможно ли е след като сложа работещи сонди колата трябва ли да се кара за да се адаптират тези сонди или след като я запаля трябва да се усети разликата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от turbo » 12 Сеп 2014, 13:54

Зависи за кои заместители говориш. Коментирали сме, примерно, за универсалните на БОШ, че са "универсални" защото не са с конкретна дължина и букса за дадена кола, а трябва да се ползват твоите букси. Идеални са. Слагат се, трие се грешката и колата почва да работи като часовник... Ако е бил в тях проблемът.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от denislav.tatarov » 12 Сеп 2014, 14:30

Този който я закача ми каза че нямало смисъл да се закача на диагностика...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от omegaart » 12 Сеп 2014, 15:16

denislav.tatarov написа:Този който я закача ми каза че нямало смисъл да се закача на диагностика...


Тоя дето ти "закача" колата по-добре го смени или просто си купи един кабел за 20лв и сам си гледай грешките и трии. Нали като ги смениш трябва да видиш дали работят като хората и дали изобщо проблема е в тях ? Да ясно , че ако заработи нормално колата ще е от тях , но грешките ще седят в паметта на колата ( няма проблем да са там ).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от waterboy » 15 Сеп 2014, 17:52

Колега има ли развитие? При мене от 2-3 дни колата стана доста шумна, не като звък от генерацията а самия мотор почна да работи по шумно на празен ход имам тресене и вибрации които се усещат в купето, мени оборотите на празен ход но ги мени през 1-2 мин , усещам че няма мощност днес пак я закачих на компютъра и ми даде пак грешката на ламда сондата но и грешка в 1-ви и 4-ти цилиндър от там явно и цялата работа с мощността и т.н Дали може от ламдата да не работят 2 цилиндъра?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от denislav.tatarov » 17 Сеп 2014, 8:20

Здрасти няма развитие за сега колата си гори много малко газ и карам не бързам да я правя защото ми дойде друго на ум четох във тунинг форум че премахвали софтуерно ламда сондите ще се поинтересувам и ако става и компа не я търси ще го направя каквото и да ми кажат ще пиша резултата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от omegaart » 17 Сеп 2014, 10:39

denislav.tatarov написа:Здрасти няма развитие за сега колата си гори много малко газ и карам не бързам да я правя защото ми дойде друго на ум четох във тунинг форум че премахвали софтуерно ламда сондите ще се поинтересувам и ако става и компа не я търси ще го направя каквото и да ми кажат ще пиша резултата


А случайно да прочете , че става въпроса за m62 мотора и то за тоя с 4-те сонди , софтуерно се премахват последните 2 ( след катализаторите ) и остава на 2 + се смъква от евро 4 на евро 3 , поне така е описано в DIS-a

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от turbo » 17 Сеп 2014, 21:31

По принцип няма как да се премахнат предните 2 сонди, защото те са "смесомониториращи" и по тях се ръководи компютърът на колата за смесообразуването. Ако се премахнат колата ще стане от Евро 3/4 на Евро -1 някъде.
Иначе самият факт, че колата гори малко идва да покаже, че явно сместа си е ОК и вероятността сондите да са "чао" е малка, но... ще видим...
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от denislav.tatarov » 18 Сеп 2014, 8:25

Да така е нее само за м62 мотора и м60 също може да се махне софтуерно само първата ламбда сонда така ми казаха,другото което ми направи впечатление гледах обявите за продажба на коли и видях че имало мотор м60 фабрично без ламбда сонди даже обявата беше тука в форума какво ще кажете?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от amgpower » 18 Сеп 2014, 19:50

М60Б40 е с 2 сонди на всяка страна на мотора,няма как да се изолира едната,а другата да работи.Това значи че лявата или дясната част на двигателя няма да работи в граници.Заводски Бмв без ламбда сонда няма,изключвам карбураторните мотори от 80-те.Дори и софтуерно да се изолират сондите,автомобила няма да работи в нормалните граници,или разхода или вървежа,или и двете.Само дебитомер и температурни датчици не са достатъчни да нагласят сместа оптимална за всеки режим на работа на двигателя.Тея от Мюнхен не са тъпаци да ги слагат тези ламбда сонди,пък на М62ТУ са 4.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от turbo » 18 Сеп 2014, 20:02

:OT: Има такова BMW. Мисля, че беше E36 от 1991-ва година. М50 моторетка - няма сонди. Ама то няма ЕВРО сертификация май.
М62ТУ е с ЕВРО 4... май... ама това не е от сондите, а по-скоро от 4-те катализатора. А 2-те сонди, които мониторират работата на катализаторите помагат, за да може шоферът да си запази ЕВРО 4-ката - като му светне CHECK ENGINE-а да отиде в сервиза в Германия да си смени издрънчалите катализатори.
Предходното не важи за Италия и за страните по- на изток. :mhihi:
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от vlado6669 » 19 Сеп 2014, 10:21

Със сигурност има М62 без сонди, и на мен не ми се вярваше но е на един приятел - Х5 4.4 2000 год. Хита беше, че колата почна да дава грешки в 1 и 2 сонда преди катализатора, като погледнахме, видяхме че и 4 рите дупки са запушени, триене на грешките и програмиране с ДИС и се оправи, та потърси варианта за препрограмиране на твоя компютър с софта, който управлява осмака без сонди, трябва някой от професионалистите да си даде мнението възможно ли е, и как.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от denislav.tatarov » 19 Сеп 2014, 11:28

Да съгласен съм с тебе колега човек който е виждал да си каже думата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: М60Б40 тресе на празен ход

Мнение от turbo » 19 Сеп 2014, 14:08

vlado6669 написа:Със сигурност има М62 без сонди, и на мен не ми се вярваше но е на един приятел - Х5 4.4 2000 год. Хита беше, че колата почна да дава грешки в 1 и 2 сонда преди катализатора, като погледнахме, видяхме че и 4 рите дупки са запушени, триене на грешките и програмиране с ДИС и се оправи, та потърси варианта за препрограмиране на твоя компютър с софта, който управлява осмака без сонди, трябва някой от професионалистите да си даде мнението възможно ли е, и как.


Колега, ако има дупки, които са запушени, това не означава, че има M62 без ламбда сонди. Означава, че има M62 с бая барано, където не трябва. Предполагам, че твоят приятел е купил тази джипка на втора употреба от някой много готин и точен продавач, а тя самата пък е била собственост на още по-готин пич. 100% няма кола произведена за Европа (вкл. за Италия и България) през 2000 година, която да е инжекцион и да е без ламбда сонда/и.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook