фарове - развалени рефлектори на лупите?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от aristocrat » 17 Мар 2015, 16:41

Момчета, да попитам, има ли вариант да разбера в какво състояние са ми рефлекторите на лупите без да разглобявам фаровете? Някой някаква идея да има случайно? Освен с шпионска камерка през отвора за крушката :mrgreen: :mrgreen:
Колата е фейслифт, оригинален ксенон, сменях крушките (китайски де) с нови, като предните бяха тръгнали вече, регулирах фаровете на височина уж, но май пак слабо светят, като не мога да съм категоричен, защото валеше дъжд. Не знам на сухо как ще е...
Мисля си, че може би не са регулирани хоризонтално, защото много встрани светят май.
И все пак се замислих дали да не си оправя покритието на рефлекторите, но не знам в какво състояние е в момента.
Някой от вас пращал ли е да му рециклират лупите (мисля си за Стрелча?) и имаше ли след това голяма разлика? И като цена, ако можете да споменет е нещо. Казаха ми от 16 до 50 лв на рефлектор, но разликата е тъкмо 3 пъти от 16 до 50...
Последна промяна aristocrat на 23 Мар 2015, 23:29, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: фарове

Мнение от Дидо ди » 17 Мар 2015, 20:27

някой от уредите за фарове на техническите прегледи имат скала за яркост на светлината...може там да пробваш :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: фарове

Мнение от DLVasilev » 17 Мар 2015, 21:38

aristocrat написа:...Освен с шпионска камерка през отвора за крушката :mrgreen: :mrgreen:
...

Докато я вкараш във фара ще го разглобя 3 пъти :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: фарове

Мнение от aristocrat » 23 Мар 2015, 23:27

Изображение

Това е снимка с чисто нови китайски крушлета Super Vision. Предполагам, че рефлекторите са заминали и че трябва да свети навсякъде както по-светлите лъчи? Така или иначе фаровете ще се отварят другия месец, но все пак да питам за мнение, за да съм подготвен, че ако излезе, че не е от тях - лошо...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от mpp82 » 24 Мар 2015, 19:43

viewtopic.php?f=123&t=275071 дано ти помогне.
При мен излезе 115лв.Полиране на стъклата,"никелиране"на рефлекторите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: София 1000
Кара: кротко
Детайли за колата: E34 520 1993
E38 750 1997
F01 740 LI 2009

Re: фарове

Мнение от DivX » 26 Мар 2015, 19:23

Така или иначе фаровете ще се отварят другия месец, но все пак да питам за мнение, за да съм подготвен, че ако излезе, че не е от тях - лошо...[/quote]

Свалянето на фара е най-малката ти грижа. Внимавай да не се счупи стъклото на фара като се сваля стъклото, защото много лесно се чупи и най-вече като се защипва с металните щипки. Закопчавай ги към пластмасата на фара, а не обратно, че точно тогава се чупят. Провери уплътнението между стъклото и корпуса на фара, да не се прегъне, да не се скъса или да няма боклуци, че след това започва да се поти от вътре.
Ако ги даваш на младежите от Симеоново, не очаквай прецизност. Те нямат машина за реглаж и се въоръжи с търпение. Аз лично останах от работата им недоволен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от aristocrat » 29 Мар 2015, 23:00

Мерси, колеги. Мисля тук в Бургас да потърся някой, който се занимава и видях в нета, че едно момче имало машина и ги правил тия неща, ама като остане време ще го потърся... Ако той не се навие, ще пращам на Стрелча - Еверт Лак.

Засега не намирам някой в Бургас, който да се занимава с това. Гледам, че в близост (Каблешково) има една фирма с предмет на дейност

Предмет на дейност:Производство на графитни четки, четкодържатели, графитни изделия, сребърни контактни тела, цели контактни възли и рециклиране на такива.Галванизация-никелиране, покалаяване, помедняване.

Предполагам, че ще могат да ми свършат работа, но дали в Еверт (Стрелча) няма да е по-добър крайният резултат? Не знам Еверт лак на какъв принцип работят. Някой да даде мнение?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от georgipass » 31 Мар 2015, 21:17

aristocrat написа:Мерси, колеги. Мисля тук в Бургас да потърся някой, който се занимава и видях в нета, че едно момче имало машина и ги правил тия неща, ама като остане време ще го потърся... Ако той не се навие, ще пращам на Стрелча - Еверт Лак.

Засега не намирам някой в Бургас, който да се занимава с това. Гледам, че в близост (Каблешково) има една фирма с предмет на дейност

Предмет на дейност:Производство на графитни четки, четкодържатели, графитни изделия, сребърни контактни тела, цели контактни възли и рециклиране на такива.Галванизация-никелиране, покалаяване, помедняване.

Предполагам, че ще могат да ми свършат работа, но дали в Еверт (Стрелча) няма да е по-добър крайният резултат? Не знам Еверт лак на какъв принцип работят. Някой да даде мнение?



Виж това във Варна https://www.facebook.com/pages/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/196425073814918?fref=ts :yes:
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от Lenco » 01 Апр 2015, 20:38

aristocrat написа:......

Предполагам, че ще могат да ми свършат работа, но дали в Еверт (Стрелча) няма да е по-добър крайният резултат? Не знам Еверт лак на какъв принцип работят. Някой да даде мнение?

WP_20150207_008.jpg

Тези са правени преди 7 години, сега брат ми ги подкара на неговото е34 и каза, че до сега си е мислил, че има фарове.
За Стрелча става въпрос.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от aristocrat » 20 Апр 2015, 0:08

Благодаря на колегите, които се отзовават. Фаровете са разглобени. Оказаха се доста зле. Рефлекторите са доста прегорели и почти не е останало покритие. Изпратих ги в Стрелча, за да възстановят покритието, но ме яде друго. Вижте снимка на лупата. Стои като мазна една такава, но това не се чисти... Какво е спасението? Ако се извърши някакво полиране, няма ли да се развали лупата..


Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от Ненко Вранков » 20 Апр 2015, 7:34

Е, избърши я отвътре де :D Няма какво да й полираш, понеже няма какво да я дере или изгори...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: фарове - развалени рефлектори на лупите?

Мнение от aristocrat » 20 Апр 2015, 11:40

След кратка инспекция из форума и жокер обади се на приятел, се оказа, че няма да има проблем :lalala:
Момчето от Еверт Лак ми каза цена 44 лв за двата рефлектора, ако някой го интересува :)

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook