Проблем автомат...РЕШЕН.......

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Проблем автомат...РЕШЕН.......

Мнение от iliew » 22 Авг 2015, 11:20

Автомата сменяше изключително плавно без каквито и да било тласьци, и в един хубав сльнчев ден,паля включвам на директна колата гасне веднага,сьщото и на задна. В момента в който реши да трьгне го прави на силни тласьци. :banghead: Маслото е сменено преди 20к км....няма грешки на кутията. Приемам всякакви идеи и мнения. Грешки на кутията няма.. Колата е х5 4.4 2001г. Знам че не е това форума но в другия активността е нулева.
Последна промяна iliew на 25 Авг 2015, 20:43, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем автомат...

Мнение от amgpower » 22 Авг 2015, 20:38

Моторния компютър как е,има ли грешки?Възможно е дросела да се ебава,или датчик колянов вал.Закачи я в реално време ако можеш и виж при включване на скорост ако не загасне дали ще изпише някоя грешка.Според мен проблема е в управлението на двигателя и от там бърка работата на автомата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем автомат...

Мнение от iliew » 23 Авг 2015, 6:44

amgpower написа:Моторния компютър как е,има ли грешки?Възможно е дросела да се ебава,или датчик колянов вал.Закачи я в реално време ако можеш и виж при включване на скорост ако не загасне дали ще изпише някоя грешка.Според мен проблема е в управлението на двигателя и от там бърка работата на автомата.

На двигателя има 1 грешка-клапанчето което отговаря за бензиновите изпарения от резервоара. Но....с тази грешка карах няколко месеца. Забравих да добавя сьщо , че понякога проблема изчезва и скоростите сменят "мазно" А когато се прояви проблема се долавя шум някьде между скорости и двг наподобяващ дрьнчене на ламарина или(стьржене) Незнам защо но ме сьмнява турбината,вьпреки че симтомите за нея са други...
Последна промяна iliew на 04 Сеп 2015, 9:59, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем автомат...

Мнение от cod-cdbp » 23 Авг 2015, 10:55

И двете грешки могат да водят до описаният проблем 8)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем автомат...

Мнение от amgpower » 23 Авг 2015, 10:59

iliew написа:
amgpower написа:Моторния компютър как е,има ли грешки?Възможно е дросела да се ебава,или датчик колянов вал.Закачи я в реално време ако можеш и виж при включване на скорост ако не загасне дали ще изпише някоя грешка.Според мен проблема е в управлението на двигателя и от там бърка работата на автомата.

На двигателя има 2 грешки ....camshaft и клапанчето което отговаря за бензиновите изпарения от резервоара. Но....с тези грешки карах няколко месеца. Забравих да добавя сьщо , че понякога проблема изчезва и скоростите сменят "мазно" А когато се прояви проблема се долавя шум някьде между скорости и двг наподобяващ дрьнчене на ламарина или(стьржене) Незнам защо но ме сьмнява турбината,вьпреки че симтомите за нея са други...


Такова стържене и аз имам само когато е студено времето и докато загрее маслото,общо взето го прави зимата.На мен ми казаха че турбината е проблема за това стържене.Възможно е от датчиците на разпределителните валове да ти прави проблем,макар че аз съм карал със същата грешка и нямаше проблем колата.
И двата датчика ли ти дават грешка на разпределителните валове?
Възможно е и нещо по кутията да се случва.При мен имаше ритане за да включи първа(като е загряла кутията),като се изчисти една грешка ритането спя.Това беше една седмица и ритането се получи пак.
Виж ако може някой да закачи скоростите и да види как се държи турбината,поне нея да я изключиш от заподозрените.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем автомат...

Мнение от iliew » 24 Авг 2015, 17:00

Такаа.... Закачих си я на инпата...грешки няма.. На живи данни ми направи впечатление че оборотите на турбината се сриват...понякога за секунда отиват на 0...което ме кара да си мисля че наистина проблема е в нея... Колата е в сервиз на приятел,днес сваля скоростите.Ще сменим турбината. Утре всичко трябва да е сглобено и ще пиша какво се е случило...
Последна промяна iliew на 07 Сеп 2015, 11:30, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем автомат...

Мнение от amgpower » 24 Авг 2015, 20:09

Не са същите турбините,и на мен ми трябва и става само от мотор с ваноси и то от 4.4.Поне при Е38 е така.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем автомат...РЕШЕН..

Мнение от iliew » 24 Авг 2015, 20:24

amgpower написа:Не са същите турбините,и на мен ми трябва и става само от мотор с ваноси и то от 4.4.Поне при Е38 е така.

Ами...сега звьннах на майсторчето ми...сложил е новата .... :dunno: Утре остава да сложи изпускателната система и някои дреболии и да я пробва. Моята турбина при разклащане е дрьнкала.... ЕДИТ... Карам колата цял ден,проблеми няма за сега. Преди смяната при ускорение усещах леки вибрации,тресене при ускорение..сега ги няма.
Последна промяна iliew на 07 Сеп 2015, 11:31, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 27.08.2010
Местоположение: Димитровград Сьрбия
Пол: Мъж

Re: Проблем автомат...РЕШЕН.......

Мнение от mslmisko » 28 Авг 2015, 11:17

и като цяло колко излиза ремонта..?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Проблем автомат...

Мнение от omegaart » 28 Авг 2015, 17:37

amgpower написа:Не са същите турбините,и на мен ми трябва и става само от мотор с ваноси и то от 4.4.Поне при Е38 е така.


турбините са 2 модела и то според начина на захващане , ако се вземе с маховика няма проблеми. Едните са до 09.98-ма и след тая дата :)
Кодовете са им L31 и N35

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем автомат...

Мнение от amgpower » 28 Авг 2015, 20:38

omegaart написа:
amgpower написа:Не са същите турбините,и на мен ми трябва и става само от мотор с ваноси и то от 4.4.Поне при Е38 е така.


турбините са 2 модела и то според начина на захващане , ако се вземе с маховика няма проблеми. Едните са до 09.98-ма и след тая дата :)
Кодовете са им L31 и N35


Жив и здрав да си колега.И аз имам проблем със скоростите и не мога да намеря от ТУ мотора а има само преди фейса.Благодаря ти за инфото :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем автомат...РЕШЕН.......

Мнение от iliew » 29 Авг 2015, 1:31

Вече 3к км. Скоростите са перфектни,сменят изключително плавно..... Турбината която сложих е от автомобил на много малко км... Вярвам че скоро сьс скоростите няма да имам проблеми...

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook