Закупуване на Е38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 02 Ное 2014, 1:00

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Закупуване на Е38

Мнение от 7BREYTON » 02 Ное 2014, 1:28

Честито и от мен. Майната му на разхода, да те слуша колата пък литър отгоре отдолу, все пак V8 .
Цвета е супер ... интериора е чуден. Идеален екземпляр. DSPto са 14 колони


Изображение


това ще ти е полезно
http://www.meeknet.co.uk/e38/2000/Index.htm

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 02 Ное 2014, 22:21

7BREYTON написа:Честито и от мен. Майната му на разхода, да те слуша колата пък литър отгоре отдолу, все пак V8 .
Цвета е супер ... интериора е чуден. Идеален екземпляр. DSPto са 14 колони


Изображение


това ще ти е полезно
http://www.meeknet.co.uk/e38/2000/Index.htm

Благодаря за линка!!!

Не знаех за DSP-то, че е с 14 високоговорителя!!!!!!! В интерес на истината отзад думка яко бас, но не можах да намеря къде са двата говорителя в таблото отпред. Не видях басите в багажника, но определено нещо думка яко отзад.

Днес ръчках по копчелъците, открих електрическата щора отзад. Двойните стъкла на вратите бяха изненада за мен, когато констатирах този факт преди 1-2 дена.

Продължавам да изучавам колата.

Лека вечер на всички!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Закупуване на Е38

Мнение от ggb » 03 Ное 2014, 16:05

Честито колега и от мене намерил си перфектната кола откъм интериор екстериор и екстри много да те слуша и само бензин да и сипваш и гуми да сменяш.
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Закупуване на Е38

Мнение от chernobila » 05 Ное 2014, 21:27

Misho 605 SVti написа:
mystvd написа:Колега това са 8 цилиндъра нали се сещаш,че няма как да дава разход от 11/100 км се едно моята да кажа,че ми дава разход от 12/100 км. :driving:

Момчета,

Имам колата от няклко дена. Грам, ама грам идея си нямам колко гори. Също толкова и ме интересува колко гори. Иначе казано - дреме ми на шишарката. КЕФЪТ НЯМА ЦЕНА!!!!!!!! Аз ви казвам какво показват данните от компютъра. Нито целя да убеждавам някого, нито да му се противопоставям. Както сам казах днес по-рано, ще заредя колата утре догоре, карам докато свърши, зареждам отново догоре, и по елементарна формула изчислявам колко е градския разход при мюнхенски условия и ви го давам в сдъвкан вид.

На мен ми беше пределно ясно какви са разходите по колата още преди да я взема, така че няма нещо, което да ме изненада неприятно.

... Иначе щях да си взема Смарт за 15 000 евро, 3-цилиндров.

Гражданската ми е 1000 евро, каското 1500 евро, данъка 500 евро - мислите ли, че ме бърка дали ми гори 12, 15 или 18л/100 км?!?! Дали ще давам 200 или 300 евро няма никакво значение на фона на останалите разходи. Ако толкова много има значение икономията на средства, всеки Божи месец давам по 100-120 евро за карта за градски транспорт.... сега няма да ги давам, така че извадете тези 120 от онези 200-300, и ми кажете дали има особено значение на фона на 3000 евро годишни разходи само към немската хазна!!!! Добавете и 8-те цилиндъра, което си е като два четири-цилиндрови двигателя - единия отпред, а другия отзад в багажника на Смарта. Т.е. ремонтите са х2 ....

Ще коментираме ли все още разхода на колата :lol: :D :?:



Колега честита придобивка и със здраве да си я караш :bchug: Само немога да разбера защо казваш,че годишните разходи са ти много при положение,че това ти е месечната заплата :mhihi: Аз тук в нашата прекрасна родина работя на две (2 :mhihi: ) места (почти 18 часов работен ден ) и немога да достигна дори разходите ти за каско,гражданска и данък :mhihi:

П.П Със здраве да си я караш красавицата :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София;Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38
Мечтае да кара: вече не мечтае
Детайли за колата: е38 728iA

Re: Закупуване на Е38

Мнение от 4i4o Mitko » 06 Ное 2014, 10:53

Честито колега :bchug: Много запазен автомобил, да си го караш с кеф и безаварийно :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: sf
Кара: e38 740i/6
Мечтае да кара: BMW е34
Детайли за колата: черна с шадоулайн!

Re: Закупуване на Е38

Мнение от byxal » 06 Ное 2014, 22:48

...доста се дискутира разхода в началото на темата...пък незнам. :winky:
Прочети темите за сервотроник-а за да оправиш твърдия волан.
Едни джанти и имаш най-хубавата кола в нашия форум! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 07 Ное 2014, 0:02

Здравейте отново.

За да спра спекулациите с разхода.

Извънградско 9.5 - 10.8л/100км.
Смесен 10.3 - 11.8л/100км.
Градско при слабо задръстване 11.5 - 12.8.
Градско при силни задръствания 13.5 - 16.4.

В крайна сметка разходът в голяма степен зависи и от манииера на шофиране на шофьора. Мога и 30л/100км да докарам разхода, както всеки един друг.

С този пост ще ми позволите да сложа точка на полемиката с разхода, ок?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 07 Ное 2014, 0:13

ggb написа:Честито колега и от мене намерил си перфектната кола откъм интериор екстериор и екстри много да те слуша и само бензин да и сипваш и гуми да сменяш.

Благодаря!

Колата все повече и повече ми харесва. Много е удобна, вози прекрасно, ускорява много добре(е, не е бехачка, но дърпа здраво), скоростната кутия реагира много бързо и адекватно. Днес даже се задейства и тракшъна, потеглих малко по-динамично на ляв завой на светофар, опита се да пробуксува, но даже и не поднесе.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 07 Ное 2014, 0:26

chernobila написа:
Misho 605 SVti написа:
mystvd написа:Колега това са 8 цилиндъра нали се сещаш,че няма как да дава разход от 11/100 км се едно моята да кажа,че ми дава разход от 12/100 км. :driving:

Момчета,

Имам колата от няклко дена. Грам, ама грам идея си нямам колко гори. Също толкова и ме интересува колко гори. Иначе казано - дреме ми на шишарката. КЕФЪТ НЯМА ЦЕНА!!!!!!!! Аз ви казвам какво показват данните от компютъра. Нито целя да убеждавам някого, нито да му се противопоставям. Както сам казах днес по-рано, ще заредя колата утре догоре, карам докато свърши, зареждам отново догоре, и по елементарна формула изчислявам колко е градския разход при мюнхенски условия и ви го давам в сдъвкан вид.

На мен ми беше пределно ясно какви са разходите по колата още преди да я взема, така че няма нещо, което да ме изненада неприятно.

... Иначе щях да си взема Смарт за 15 000 евро, 3-цилиндров.

Гражданската ми е 1000 евро, каското 1500 евро, данъка 500 евро - мислите ли, че ме бърка дали ми гори 12, 15 или 18л/100 км?!?! Дали ще давам 200 или 300 евро няма никакво значение на фона на останалите разходи. Ако толкова много има значение икономията на средства, всеки Божи месец давам по 100-120 евро за карта за градски транспорт.... сега няма да ги давам, така че извадете тези 120 от онези 200-300, и ми кажете дали има особено значение на фона на 3000 евро годишни разходи само към немската хазна!!!! Добавете и 8-те цилиндъра, което си е като два четири-цилиндрови двигателя - единия отпред, а другия отзад в багажника на Смарта. Т.е. ремонтите са х2 ....

Ще коментираме ли все още разхода на колата :lol: :D :?:



Колега честита придобивка и със здраве да си я караш :bchug: Само немога да разбера защо казваш,че годишните разходи са ти много при положение,че това ти е месечната заплата :mhihi: Аз тук в нашата прекрасна родина работя на две (2 :mhihi: ) места (почти 18 часов работен ден ) и немога да достигна дори разходите ти за каско,гражданска и данък :mhihi:

П.П Със здраве да си я караш красавицата :bchug:

:-) Благодаря, колега!

Да, прав си, годишните такси по колата са по-малко от месечната ми чиста заплата. Аз и не твърдя, че са ми големи. Но разходите за гориво на година са колкото и таксите. Та дали гори 12 или 21л/100км не е от особено значение. Щеше да ме бърка в България.

Но и не трябва да се остава с впечатление, че тук животът е розов. Наемите са 1500-2000 евро за 3-4 стаен апартамент, храна, училище за сина, детска градина за щерката.... Разходите на месец отиват към 3500 - 3700 евро! Малко може да се спести, НО ЗАПЛАТАТА ТИ СТИГА ДО СЛЕДВАЩАТА, НЕ СЕ ЧУДИШ КАК ДА ОЦЕЛЕЕШ.

В крайна сметка сме в клуба на Е38, на всички ни е ясно, че това не е евтина кола нито за каране, нито за поддръжка. НО Е НАЙ-КРАСИВОТО БМВ, КОЕТО НЯКОГА СЪМ СРЕЩАЛ, И СЪМ ГОРД, ЧЕ МАКАР И ТОЛКОВА ГОДИНИ ПО-КЪСНО УСПЯХ ДА СЕ СДОБИЯ С ТОЗИ ПРЕКРАСЕН ЕКЗЕМПЛЯР.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 07 Ное 2014, 0:27

4i4o Mitko написа:Честито колега :bchug: Много запазен автомобил, да си го караш с кеф и безаварийно :yes:

Благодаря, искрено се надявам на дълги и безаварийни километри. Сигурността и безопасността - на първо място!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 07 Ное 2014, 0:29

byxal написа:...доста се дискутира разхода в началото на темата...пък незнам. :winky:
Прочети темите за сервотроник-а за да оправиш твърдия волан.
Едни джанти и имаш най-хубавата кола в нашия форум! :bchug:

Мани го разхода, той е ясен - висок е. „На мене не ми требе жокер”.

Мерси за инфото за сервотроника, ще прочета утре на.спокойствие.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 07 Ное 2014, 0:31

azotos написа:Добре де, това с разхода са подробности щом човека е доволен, от това как се държи колата с този двигател.
Изглежда наистина добре с този цвят отвън -предполагам и той е от индивидуал каталога.
Честито и от мен, и ще чакам с интерес снимки на интериора :yes:

:-) Не съм доволен, колега.. ... Супер доволен и щастлив съм! Колата е уникална!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: Munich, Germany
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 740i 4.4l V8 Individual
Мечтае да кара: E38

Re: Закупуване на Е38

Мнение от Misho 605 SVti » 07 Ное 2014, 0:33

bobeca111 написа:Айде Честито :bchug: Давай снимки Мен :yes:

Хайде благодаря. Снимки качих, надявам се да се видим.някой ден.на.някоя среща или сбирка на Е38. :-)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Закупуване на Е38

Мнение от kokala » 07 Ное 2014, 2:22

Направо си уцелил в десетката с този автомобил! :shock:
Честито и от мен и си помисли за едни хубави джанти, само това липсва и става завършен уникат.
Изображение Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook