Heat exchanger - Топлообменник

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от 0000A6 » 03 Мар 2019, 0:09

Колеги, каква роля играе топлообменника на колата и колко броя има при n62 мотор? По някога ми излиза грешка:

ADDITIONAL WATER PUMP / Temperature Sensor
Right heat exchanger
Code 009C76

Позагледах се и открих въпросното тяло, което се намира до радиатора от лявата страна. По някакъв начин свързан ли е с автоматичната скоростна кутия на колата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от hell's angel » 04 Мар 2019, 1:43

Топлобменницте понякога са два, един за маслото на автомата, а в страните с по-топъл климат има и за маслото на мотора.
При теб, по-скоро става дума за допълнителната ел. помпа на парното или пък, позиция 3 :arrow: Цък
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от 0000A6 » 04 Мар 2019, 8:17

hell's angel написа:Топлобменницте понякога са два, един за маслото на автомата, а в страните с по-топъл климат има и за маслото на мотора.
При теб, по-скоро става дума за допълнителната ел. помпа на парното или пък, позиция 3 :arrow: Цък

Колата ми е от Швейцария. Как бих могъл да разбера, колко топлообменника има колата? Сега се сетих, че преди време ми излезе грешка P2783 за твърде висока температура на трансмисията, но я игнорирах грешката, защото не се появи повече, но най-вероятно има общо с проблема и става на въпрос за топлообменника на автомата. Този температурен сензор, за който споненаваш под номер 3 на схемата къде се намира? Как да разбера, кое ми прави мизерия и от къде да започна или да сменям едно по едно и да наблюдавам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от Дидо2 » 20 Мар 2019, 22:24

0000A6 написа:Колеги, каква роля играе топлообменника на колата и колко броя има при n62 мотор? По някога ми излиза грешка:

ADDITIONAL WATER PUMP / Temperature Sensor
Right heat exchanger
Code 009C76

Позагледах се и открих въпросното тяло, което се намира до радиатора от лявата страна. По някакъв начин свързан ли е с автоматичната скоростна кутия на колата?

Колега каква кола си си купил само грешки получаваш проблеми нз какво се случва с твоята кола чесно! Стигам до извода че наистина ако не случиш на читава Е65 можеш да си скубиш косите....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от Ненко Вранков » 21 Мар 2019, 9:06

Aми то се напълни с кошари по 7-8 000 лв.. не казвам, че на колегата е такава - не съм я виждал, но ... изморени са повечето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от Дидо2 » 21 Мар 2019, 13:19

Ужас е направо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от 0000A6 » 25 Мар 2019, 7:11

Дидо2 написа:
0000A6 написа:Колеги, каква роля играе топлообменника на колата и колко броя има при n62 мотор? По някога ми излиза грешка:

ADDITIONAL WATER PUMP / Temperature Sensor
Right heat exchanger
Code 009C76

Позагледах се и открих въпросното тяло, което се намира до радиатора от лявата страна. По някакъв начин свързан ли е с автоматичната скоростна кутия на колата?

Колега каква кола си си купил само грешки получаваш проблеми нз какво се случва с твоята кола чесно! Стигам до извода че наистина ако не случиш на читава Е65 можеш да си скубиш косите....

Колега, според мен, като се има на предвид, че колата е на години и повечето неща не са сменяни от както е станала на кола , май е нормално да си издават фира лека, по лека заменящите се части. Колата е купена от частно лице с пълна сервизна история и в началото нямаше никакви проблеми. Като чета по американските и руските форуми, тези проблеми са съвсем нормални за тези коли на тези години и изминали километри, да не кажа, че доста от проблемите са се появявали и на по-малко години и пробег.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от Дидо2 » 25 Мар 2019, 10:29

Не ми се спори колега! Приемаме че си прав..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от 0000A6 » 25 Мар 2019, 21:56

Дидо2 написа:Не ми се спори колега! Приемаме че си прав..

Ами не спори колега. Няма значение кое, какво е. Такъв ми е бил късмета за колата. Твоя явно е друг :) все пак е ламарина и няма, какво да се вталявам има ли, няма ли чести проблеми. Аз в тази тема пуснах запитване за даден проблем не да коментираме колата, като цяло :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от Дидо2 » 25 Мар 2019, 22:45

:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от 0000A6 » 16 Апр 2019, 18:52

hell's angel написа:Топлобменницте понякога са два, един за маслото на автомата, а в страните с по-топъл климат има и за маслото на мотора.
При теб, по-скоро става дума за допълнителната ел. помпа на парното или пък, позиция 3 :arrow: Цък

Колега, къде се намира този температурен датчик от позиция 3, защото не го намирам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от racing_team_vidin » 16 Апр 2019, 18:57

В централната духалка има такива сензори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Heat exchanger - Топлообменник

Мнение от 0000A6 » 17 Апр 2019, 20:49

racing_team_vidin написа:В централната духалка има такива сензори

Тоест ще трябва да извадя централните духалки под монитора за да достигна до тези сензори ли? Къде ли не ги търсих. Хаха, а те къде били.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook