маслото на скоростна кутия е65 730д

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 5.08.2007

Мнение от Langata » 27 Май 2009, 23:17

gazzzar написа:
pironkov написа:Абе хора що ум се пръсна по-горе... :mhihi:
При Е65 скоростната кутия е капсолована и запечатана и с големи букви пише,че маслото е ДОЖИВОТНО и не се сменя!
Има разлика между "long life" и "lifetime" oil...На кутията пише "lifetime" oil тоест доживотно...а не "long life"-дълъг живот....
А пък за колегата горе незнам къде си е намерил филтар за кутията на маслото...за Е65 :) :D
Абе колеги...разберете че нещата се променят...и не всичко се варти около и е като БМВ 1990г. :)
А спорът за "lifetime" колко е точно да не го започваме...


Колега бъркаш се. Кутията нито е капсулована, пък камоли и запечатана ;)
справка:
Изображение
-това са гарнитура и филтър (вграден в картера на кутията), които може да си поръчате отделно ;) и са направени на отделни артикули за да се сменят точно със смяната на маслото в кутията
Кутията на Е65, не е с нищо по различна от тази на е60, Е90, Е70 и тн.... И от източник от сервиза на Дару Кар знам, че на около 70-80к км е хубаво да се сменя маслото.....но сам той казза, че по обесними причини те не го правят докато колата е гаранционна. Така че ако искате безпроблемно да доживее дълго кутията ви е наистино по-добре на около 80к км да си обърнете внимание на маслото в кутията ;)

ПС: А що се отнася до техниката през 90г. и сега - ще ти кажа само едно, имам приятел, който си сложи на Е30ката (325i) 6 степенна скоростна кутия от Е90 2008г и каза, че всичко става plug and play......така че май много, много не са се променили нещата ;)
Ето за това ти говорих!
Никой не умира девствен защото живота преебава ВСИЧКИ!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 28 Май 2009, 8:09

ХАХАХА сега ще видите как ще ги наредя от БМВ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 28 Май 2009, 9:17

Говорих с М-кар... от там ми казаха,че по принцип маслото в кутията се води наистина доживотно и не се сменя...по-принцип могат да го сменят но няма за какво. И аз вече се обърках. :shock:
Ще ми дадат днес цена.
Питах го и какво се има под "доживотно" и той предположи, че средният живот на автомобила в километри. Като и тои се засмя и незнае какво се има впредвид.
След това се обадих в БМВ-България като ми обясниха че ако маслото не е сменяно с някакво друго масло преди това няма повод да го сменям.
То е изчислено да издаржи на предполагаемият живот на колата... :)
Последна промяна pironkov на 28 Май 2009, 9:34, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от X5 E70 » 28 Май 2009, 9:32

pironkov написа:Говорих с М-кар... от там ми казаха,че по принцип маслото в кутията се води наистина доживотно и не се сменя...по-принцип могат да го сменят но няма за какво. И аз вече се обърках. :shock:
Ще ми дадат днес цена.
Питах го и какво се има под "доживотно" и той предположи, че средният живот на автомобила в километри. Като и тои се засмя и незнае какво се има впредвид.


ПРЕДПОЛОЖИ??????????????
Казах ви аз че оторизираните сервизи в бълХария са просто по-скъпи сервизи. И бай Пешо в кварталния гараж може да предположи.
Питай по-добре в Мюнхен, поне ще ти кажат със сигурност а няма да ПРЕДПОЛАГАТ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 28 Май 2009, 9:35

Виж по горе какво ми казаха от БМВ-БълХария... ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от X5 E70 » 28 Май 2009, 9:38

pironkov написа:Виж по горе какво ми казаха от БМВ-БълХария... ;)


БМВ-бълХария е човек който допреди 2-3 години се занимаваше с камиони - СКАНИЯ.
Това е проблема на кадрите в бълХария - 1-2 години при камионите, 1-2 при леките, аз 9-та година се занимавам само с товарни и пак не мога да твърдя че знам всичко
За целта вече звъня в Мюнхен, за да ми свършат работа. БМВ-бълХария и дилърите играят една и съща игра в бълХария и тя е на наш гръб и за наша сметка

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 28 Май 2009, 10:08

О знам...нали помниш моят случай с ЦД-модула... ;)
Няма ли някой да попитра в Германия? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 5.08.2007

Мнение от Langata » 28 Май 2009, 12:01

pironkov написа:Говорих с М-кар... от там ми казаха,че по принцип маслото в кутията се води наистина доживотно и не се сменя...по-принцип могат да го сменят но няма за какво. И аз вече се обърках. :shock:
Ще ми дадат днес цена.
Питах го и какво се има под "доживотно" и той предположи, че средният живот на автомобила в километри. Като и тои се засмя и незнае какво се има впредвид.
След това се обадих в БМВ-България като ми обясниха че ако маслото не е сменяно с някакво друго масло преди това няма повод да го сменям.
То е изчислено да издаржи на предполагаемият живот на колата... :)
Аз също съм говорил в Мкар на тази тема и хората ми обясниха че маслото се води lifetime ,но те си го сменят заедно с филтрите и това удължава живота на кутията поне двойно и когато искам с удоволствие ще ми вземат парите.Та затова се чудя защо на теб са ти отказали като те имат далавера от тези интервенции, особенно в тази криза направо къртят плочки за някой свеж лев!Много чудно- избирателна система?
Никой не умира девствен защото живота преебава ВСИЧКИ!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 28 Май 2009, 16:43

Еми незнам... казвам какви ми бяха разговорите днес :)
аз съм 2-но по-объркан...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Мнение от AcOrP » 29 Май 2009, 21:16

сигурно от Мкар искат да изкарат пари от смяна на скоростни кутии вместо на масла... Или да им дойдеш( с проблем със скоростите) и да ти кажат " Кутията е за смяна" И като се съглашиш на един ремонт за няква космическа сума, да ти сменят маслото а да ти вземат пари за нова скоростна кутия... Така се правят пари :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 5.08.2007

Мнение от Langata » 29 Май 2009, 22:59

AcOrP написа:сигурно от Мкар искат да изкарат пари от смяна на скоростни кутии вместо на масла... Или да им дойдеш( с проблем със скоростите) и да ти кажат " Кутията е за смяна" И като се съглашиш на един ремонт за няква космическа сума, да ти сменят маслото а да ти вземат пари за нова скоростна кутия... Така се правят пари :)
Да ти кажа ли как правят пари в такива сервизи: значи да кажем че кутията ти се е прецакала сменят ти я вземат ти парите а кутията я изписват на някое гаранционно BMW и така са с няколко хилки напред!
Никой не умира девствен защото живота преебава ВСИЧКИ!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

автосервиз бмв ,,ясен,,

Мнение от ясен николов » 30 Май 2009, 9:58

колеги сменяите си маслото,гарнитурата и филтъра които е комтлект с капака ,така 6те удължите животеца на кутииката ,,съшто така тази услуга я извършвам ли4но ,, ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 30 Май 2009, 12:50

колко струва за бмв 730д 2004

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Мнение от ясен николов » 30 Май 2009, 19:54

до колкото помня около 550 600 лв ,но по то4но с шасито ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 545i

Мнение от Sapa » 30 Май 2009, 20:20

На батковците с по силните двигатели (Нм) - Вашта кутия (26з) е кат мойта (19з) саму дет е за повечку момент напраена да сдържа; и на двете БМВ казва да не сменяме маслуту. Ми кат нищети нидейте...

Шегата настрана, за коли над 100 000 км е добре да се смени маслото иначе се съкращава живота на кутията (който е около 200К). Един вид, ако сменяте масло на 80К, вероятността да изкарате до 300К е по-голяма :) И дет съ казвъ - всеки да си прай сметкътъ.

Ари че съм съ надрал кат некъв вълк, отивам да допия
Продавам тунинг кит за 335i на Vishnutuning (http://www.vishnutuning.com/RevIICAN.htm) - тестван 30 хил. км на 390 к.с. и 550 Нм

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook