маслото на скоростна кутия е65 730д

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 7.01.2006
Местоположение: Плевен - София
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW E65
Детайли за колата: www.izgodnite.com
www.avto-bg.eu
www.recipes.free.bg
www.kotaracite.com

Мнение от Kaloyan78 » 31 Май 2009, 9:21

Съвсем случайно:
Днес един приятел на баща ми с Porsche Cayenne S ми разказва как отива в Porsche в София за смяна на консумативи. Казват му: "Не се сменя маслото на скоростите". Той не вярва, отива при един майстор, дето му е приятел. Вади каталога и какво се оказва? Lifetime друг път - каталогът казва: "Маслото на скоростите се сменя на 40 000 километра".
Сменя го в Порше(онея пичове видели, че няма какво повече да лъжат и го сменили), вземат му 800 лва :shock: и след известно време забелязва, че не върви. Оказва се, че пипа масло. Отива в друг сервиз, сменят го изцяло с ново(за по-сигурно, пак същото за 250 лева всичко) и той спрял да хаби :mhihi: .
Епа по-голямо доказателство от това няма на къде, поне за мен :mhihi: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 10 Юни 2009, 16:28

Хора аз вече незная какво трябва и какво нетрябва да се прави за тези скоростни кутии...
От БМВ ми казаха,че под "доживотно" се разбира около 300 000км за скоростна кутия на е65... НО хубаво е да се сменя на всеки 80 000 км...
Сега вижте какво излиза...
Значи ако нищо не пипаш по скоростната кутия ще изкара около 300 000 км. А ако и сменяш маслото трябва да хвърляш по 850лв. на всеки 80 000 км. и ако пресрочиш може да се прецака...
Сега какво е по хубаво да се направи... разбирам да ги даваш на всеки 100 000км няма проблем ама на 60-80 000км ми се виждат малко множко.
В М-кар за 730д искам 825лв. с ДДС като включват 6л. масло за CVT ск.; картер/филтър;пробка; 21 болта и труд.
При сервиз за автомат. скор. кутии "Automatic Choice"-Пловдив вземат 871лв. с ДДС като вклучват масло CVT; филтър/картер и някаква добавка която се препоръчвала от "ZF" за автомат.ск.кутии на цена 195лв. с ДДС за литър.
В София ми казаха приблизително същите цени за масло и тн без добавка като в М-кар.
Ако не искам да ми сложат добавката излиза с около 200лв. по евтино от колкото в другите сервизи който също не е слагат.

Всичко е голяма мистерия...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 10 Юни 2009, 16:42

Питаите BMW AG
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Мнение от motor » 10 Юни 2009, 17:47

Понеже тези дни и аз ще сменям маслото на скоростите попрочетох тук там, питах колеги занимаващи се професионално с автоматици, даже миналата седмица си говорих с 2-ма тренери от голям автомобилен бранд предлагащ ZF кутии в автомобилите си и никой не може да каже тва масло сменя ли се не се ли сменя. От мои лични наблюдения съм си направил изводи, че кагато на всеки 80 000 км се сменя маслото, много рядко автомобила влиза в сервиза за проблеми със скоростите. Относно добавката за която говори колегата и на мен ми я предлагаха като алтернатива, но от финансова гледна точка не е оферта защото излиза по скъпо масло + добавка отколкото оригинално масло. Още повече на никой не препоръчвам да забърква някакви странни смеси и да ги налива в скоростите. Относно колегата дето на вуйчо му незнам си кой видял в някъв измислен каталог, че се сменя на незнам си кви километри немога да го приема за истина по простата причина, че маслото се произвежда само и единствено от Шел по поръчка на ЗФ. Продава се само в оригинални опаковки на съответния бранд автомобили. А те от своя страна препоръчват да не се сменя.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 12 Юни 2009, 13:04

Реално всичко се базира на базата на експеримента...
Немога да повярвам че и БМВ не могат да дадат конкретен отговор!
То хем да не я караш така...хем да не барникаш...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от g.petrow » 11 Яну 2010, 8:43

Честита 2010 г. на всички колеги! Да сте живи и здрави, много късмет през новата година и само положителни емоции с любимите автомобили!

Гледам, че ми наближава смяна на маслото на колата и реших да я направя пълна - масло, филтри, свещи, скоростна кутия ... абе всичко, което е важно за работата на мотора :) Преди да се засиля да правя каквото и да е, реших да се допитам до форума и ... шах! В крайна сметка трябва ли или не трабва да се сменя маслото на автоматичната скоростната кутия? :dunno: Ако трябва да обобщя - ако караш над 300К км. - сменяй, ако не - не сменяй, но кутията ще сдаде багажа по-бързо :nono: Май-май ще сменя масла, филтри и свещи, а скоростната кутия ще поизчака, поне докато не изясним въпроса малко повече :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от icog » 11 Яну 2010, 8:49

Сменяй, сменяй. Има и други теми по въпроса, но в крайна сметка на официално запитване отговора беше 80-100К км. Ни съ бъзикай с амбряжа! :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: България
Пол: Мъж
Кара: e46 m3
Детайли за колата: rd sport dme soft,cams and heders.koni fsd

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от mmmotorwerke » 17 Май 2010, 2:47

Маслото се сменя на около 100000 км според бмв.Когато колата стане на тези километри и е време за така наречения(veh. check service) точно и ясно е написано да се смени.Според бмв филтърът не се сменя (голям смях).Маслото е shell 1375.m.Същата кутия се ползва в Jaguar S Type 4.0. Там маслото е Mercon S и се сменя всеки 40,000 мили, така че вие решете кога да си смените маслото. Аз със сигурност не бих чакал 100,000 км. Давам ви тази информация като настоящ работник в БМВ и бивш на ZF. Успехи!
http://www.qualityoils.eu
CASTROL,MoBIL,Оригинални масла,Масла за скоростни кутии,Филтри

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от pironkov » 17 Май 2010, 6:59

Много странно...къде го пише това за смяната на маслото на скоростна кутия която се монтира на Е65 примерно?!?
Аз единствено видях да пише "Lifetime oil, DO NOT CHANGE!" и го пише на самата кутия. Отделно от това говорих и с БМВ Мюнхен който също казаха че няма нужда от подмяна на маслото. Имало като част филтъра-картер НО той бил за смяна при повреда или тн. Колегата каза, че много се писало във форума и да го сменяме...да ама също се коментира и че при смяна започвали и проблеми при някои случаи... :banghead:

Виж те аз не казвам, че съм прав...казвам какво е написано на кутията и какво ми казаха от БМВ... подлагам го на съмнение защото аналогичен пример има със това на колко км се сменя ОРИГИНАЛНО в БМВ опаковки масло 5w30... в БМВ Б-я казват, че трябва да се сменя на 10-12000км...а по компютър се сменя на 30 000км. При разговор пак с БМВ Мюнхен ми казаха, че в действителност при по-мръсни атм. условия и лошо гориво се сменя по-рано от дадените 30к НО тези условия могат да намалят времето за смяна с до 20-30% максимум, а не както тук намалят периода за смяна с 80% от препоръчаното.
Тук излиза въпросът...дали в Б-я в БМВ са по умни от хората който са конструирали нашите коли и са пресметнали с дадения вид масло колко км могат да изминат безопасно...или в сервизите тук просто слагат "някакво" масло което просто може да мине 10к...а си плащаме за БМВ. :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от 7BREYTON » 20 Май 2010, 22:59

мама им и масла ... и аз още лично за себе си се чудя дали да го пипам маслота на скоростната (не е Е65 ами Е38 2001 730дА) обаче мама му има не 1 и 2 случая когато колеги сменят и почват проблемите след това.

За маслото на двг също - Смених го преди 6 месеца и съм направил по малко от 5000км преди 1000 км някъде изгасна едната зелена светлинка и о6е си е така. Аз няма да карам зивот и здраве 30000км без да го сменя естествено - мисля влези ли в жълтата светлина да се ориентирам, ще видим кога ше стане това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от Дифашир » 22 Май 2010, 11:52

доста ще има да караш до жълтата светлина колега :mhihi:.моята като я взех и си искарах акъла по сервизната книжка пишеше че е сменяно преди 22к пак не сам свикнал на такива смени още повече че не съм имал дизел до тогава и маслото беше като катран а иначе светеха 2 зелени лампи.според мен смяната на маслото в кутията е ясна-трябва да се сменя.а за цените ми се виждаха гелемки,абаче с питане и ровене..... в М кар ми искаха 750 лв. около 180лв. филтър и по 40 и няколко лв. на литър масло "мн. специално" и "мн. специална смяна защото колегите закачът кумпютри и процедурата отнема почти цял ден" :mhihi:-Сладури,и като ми искаха за БМВ масло 30лв. на литър за 10W40 и викам стига стига.после по другите сервизи(не специализирани) ми искаха около 130-150лв за фитър и по 25лв. за масло(мобил,елф и др.)и се оказа че тая кутия може да върви със всякъкво масло каквото и сложа,просто зависи в кой сервиз какво имат.по едно време имах чувството че ако ида някаде където продават вода и вода щяха да ми сложат и пак да тръге :mhihi: .обаче аз си взех филтър MAN за 65 с отстъпките 44лв. някаде и ми предложиха масло ЕSSO по 20лв. с отстъпките(Дару кар слагали от него :conf: ) и отидох в Хармали там има един сервиз от който мн. съм доволен и не го давам за нито един специализиран сервиз + това цените са по-ниски от тези в Стара Загора.Кутията събра 6 литра масло и ми взеха 40лв. за смяна и ми излезна към 200 лв..казаха след 30к да се види дали няма да иска даливане защото флуида улягал,но аз мисля да го сменям пак и да и слагам Castrol Transmax Z, мисля че това е най-доброто масло за кутии.а иначе като я отвориха имаше мн струшки и филтъра доста мръсен а магнита беше 2-пъти по-голям(толкова утрупан).сами можете да си направите извода дали кутията е по добре да върви със струшки или с чисто масло и фитър :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от anzak » 23 Май 2010, 11:35

7BREYTON написа:мама им и масла ... и аз още лично за себе си се чудя дали да го пипам маслота на скоростната (не е Е65 ами Е38 2001 730дА) обаче мама му има не 1 и 2 случая когато колеги сменят и почват проблемите след това.

За маслото на двг също - Смених го преди 6 месеца и съм направил по малко от 5000км преди 1000 км някъде изгасна едната зелена светлинка и о6е си е така. Аз няма да карам зивот и здраве 30000км без да го сменя естествено - мисля влези ли в жълтата светлина да се ориентирам, ще видим кога ше стане това.

масло се сменя освен на преход и на период в случая 1 година .... така че не чакайте да светне жълтата лампа ...
Барай шишарката Минкеее ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от pironkov » 25 Май 2010, 11:33

anzak написа:
7BREYTON написа:мама им и масла ... и аз още лично за себе си се чудя дали да го пипам маслота на скоростната (не е Е65 ами Е38 2001 730дА) обаче мама му има не 1 и 2 случая когато колеги сменят и почват проблемите след това.

За маслото на двг също - Смених го преди 6 месеца и съм направил по малко от 5000км преди 1000 км някъде изгасна едната зелена светлинка и о6е си е така. Аз няма да карам зивот и здраве 30000км без да го сменя естествено - мисля влези ли в жълтата светлина да се ориентирам, ще видим кога ше стане това.

масло се сменя освен на преход и на период в случая 1 година .... така че не чакайте да светне жълтата лампа ...

...точно така дори и да не си навъртял километри се сменя на период около 1г...срокът варира от различния вид и тип масло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от 7BREYTON » 26 Май 2010, 2:59

anzak написа:
7BREYTON написа:мама им и масла ... и аз още лично за себе си се чудя дали да го пипам маслота на скоростната (не е Е65 ами Е38 2001 730дА) обаче мама му има не 1 и 2 случая когато колеги сменят и почват проблемите след това.

За маслото на двг също - Смених го преди 6 месеца и съм направил по малко от 5000км преди 1000 км някъде изгасна едната зелена светлинка и о6е си е така. Аз няма да карам зивот и здраве 30000км без да го сменя естествено - мисля влези ли в жълтата светлина да се ориентирам, ще видим кога ше стане това.

масло се сменя освен на преход и на период в случая 1 година .... така че не чакайте да светне жълтата лампа ...



Да определено не мисля да чакам лампите. Ще покарам лятото и живот и здраве края на годината ще го сменя.
И трябва да помисля сериозно и за смяната на маслото и на скоростната кутия. Трябва да почна да гледам цени и варианти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София

Re: маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от Ntalanov » 11 Юни 2010, 14:35

Колеги, само за информация, в Камор смяната на маслото на автоматика на Е65 ми излезе 1100лв.

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook