маслото на скоростна кутия е65 730д

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.04.2004

маслото на скоростна кутия е65 730д

Мнение от cefff » 26 Май 2009, 7:56

Ходих в дарукар и ми казаха че маслото на 730д е65 не се сменя било вечно (long live) и ми прави впечатление че когато наисна ряско педала на газта колта мисли прекалено много докато потегли
имам и
мерцедес и той правеше така но като му смених маслото този проблем изчезна лошото е че в Мкар казаха не се сменя и в Дарукар също ако някой знае нещо моля да пише

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 26 Май 2009, 17:19

И аз знам че е вечно и не се сменя... най-накрая да не се окаже че се сменя скоростната кутия... :mhihi:
Погледнаха ли я все пак да ти кажат за какво ти прави така?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 7.01.2006
Местоположение: Плевен - София
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW E65
Детайли за колата: www.izgodnite.com
www.avto-bg.eu
www.recipes.free.bg
www.kotaracite.com

Мнение от Kaloyan78 » 26 Май 2009, 17:53

Ок, аз също съм с автоматик(стар - на Е36) ама като има такива "вечни" масла защо не ми сложат от тях? Колата е поддържана в Бош, в БМВ Плевен, маслото сменям в един сервиз само за масла пак в Плевен(страшно съм доволен от там, впрочем) и никъде не съм чувал за такова масло, освен при новите коли... Не ви ли е малко странно? Какво е това "вечно" масло за автоматик??? Като стане БМВ-то на 20 години това масло пак ли ще е със същите смазочни качества? То имаше такава тема, де - дето се дискутираше това уж вечно масло :) .

Ако има болт за източване на маслото значи не е вечно :mhihi: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 5.08.2007

Мнение от Langata » 26 Май 2009, 20:10

Единственото вечно на този свят е човешката глупост! Маслото на автоматиците трябва да се сменя задължително на 40000-60000 хил.км. с всяка смяна удължавате живота на кутията двойно,а long life в превод означава дълъг живот, а не вечен!Сменяй и не се замисляй, но само с качествени масла ходи в оторизиран БМВ сервиз и си вземи масло точно за твоята кола защото са два вида и по шаси ще ти го изкарат. По документи кутията ти хваща 8,5-9литра,но на теб не са ти необходими повече от 5-6литра защото остават около 4л. вътре и не могат да се източат. П.С.Колата е като жената не я ли обслужваш редовно ти я ремонтират други хора! :mhihi:
Никой не умира девствен защото живота преебава ВСИЧКИ!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Мнение от cod-cdbp » 26 Май 2009, 20:28

като е вечно защо продават филтри и масла за автоматиците на тези коли ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Мнение от AcOrP » 26 Май 2009, 21:15

_65536_kb_sec_ написа:като е вечно защо продават филтри и масла за автоматиците на тези коли ИзображениеИзображениеИзображение

Вечно е,защото е изчислено,че животът на маслото е по-голям от този на скоростната кутия. И направо на 2 до 4 години се сменя :)
Същата работа като с лайф тайм гаранцията при някой неща лайф тайм всъщност е плануваният период в които дадения продукт ще се произвежда а в автобранша мисля,че е периода на гаранцията :))))

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 27 Май 2009, 0:07

Абе хора що ум се пръсна по-горе... :mhihi:
При Е65 скоростната кутия е капсолована и запечатана и с големи букви пише,че маслото е ДОЖИВОТНО и не се сменя!
Има разлика между "long life" и "lifetime" oil...На кутията пише "lifetime" oil тоест доживотно...а не "long life"-дълъг живот....
А пък за колегата горе незнам къде си е намерил филтар за кутията на маслото...за Е65 :) :D
Абе колеги...разберете че нещата се променят...и не всичко се варти около и е като БМВ 1990г. :)
А спорът за "lifetime" колко е точно да не го започваме...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 7.01.2006
Местоположение: Плевен - София
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW E65
Детайли за колата: www.izgodnite.com
www.avto-bg.eu
www.recipes.free.bg
www.kotaracite.com

Мнение от Kaloyan78 » 27 Май 2009, 6:20

pironkov написа:Абе хора що ум се пръсна по-горе... :mhihi:
При Е65 скоростната кутия е капсолована и запечатана и с големи букви пише,че маслото е ДОЖИВОТНО и не се сменя!
Има разлика между "long life" и "lifetime" oil...На кутията пише "lifetime" oil тоест доживотно...а не "long life"-дълъг живот....
А пък за колегата горе незнам къде си е намерил филтар за кутията на маслото...за Е65 :) :D
Абе колеги...разберете че нещата се променят...и не всичко се варти около и е като БМВ 1990г. :)
А спорът за "lifetime" колко е точно да не го започваме...
Е добре, щом според теб маслото е вечно ;) . Все масло е. А това, че не са като от БМВ '90 - да, така е. Моят автоматик е на 245 000 км. и засега е перфе, да чукна на дърво, за новите не знам ;) . Аз питам защо на мен не ми сложат такова масло, като е "доживотно"? То на колегата, пуснал темата, явно колата има проблем със скоростите. Еб*м ти и доживотното - ако за БМВ доживотно вече значи, има-няма, 5 години не ми се коментира :mhihi: .

Впрочем - интелигентни хора сте, надявам се да разбирате английски:

"Lifetime Fluids" is a joke....nothing more than a fairly recent ploy by auto mfrs. intended to dupe an uninformed public into thinking that their vehicles will remain maintainance free *forever*.... in real-world terms, "Lifetime" translates into "For the duration of the BMW warranty". At 80K miles, you`re due for an ATF flush & change....IMHO, the first one is the important one, as the original juice is loaded with contaminants & friction material since the break-in period. Find a GOOD independent technician who works on BMWs, and have him do it for you.

Regards,
Bob


http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=110226

http://www.bmw325i.net/rev_redline_tran_fluid.shtml

http://www.mbworld.org/forums/mercedes- ... fluid.html

http://img163.imageshack.us/img163/7771/artwt8.jpg

Колега по-горе каза същото за гаранцията/производството.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 27 Май 2009, 7:48

Аз казах какво е и че не се сменя.... какво имат впревид "доживотно: незнам... :) хахаха ама в този случай някой да не реши все пак че трябва да я отвори и да го смени...че тогава ще падне големият смях... ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 5.08.2007

Мнение от Langata » 27 Май 2009, 12:28

pironkov написа:Абе хора що ум се пръсна по-горе... :mhihi:
При Е65 скоростната кутия е капсолована и запечатана и с големи букви пише,че маслото е ДОЖИВОТНО и не се сменя!
Има разлика между "long life" и "lifetime" oil...На кутията пише "lifetime" oil тоест доживотно...а не "long life"-дълъг живот....
А пък за колегата горе незнам къде си е намерил филтар за кутията на маслото...за Е65 :) :D
Абе колеги...разберете че нещата се променят...и не всичко се варти около и е като БМВ 1990г. :)
А спорът за "lifetime" колко е точно да не го започваме...
Ти къде видя че е капсулована и че няма филтър за Е60??? Някой майстор умник ли ти го каза?Щото си има и филтър и масло и не е капсулована! И колега относно изказването ти че"не всичко се върти около и е като БМВ 1990г." ще те помоля да не обиждаш хората който нямат възможност да си купят по-нови коли на този етап,а и повечето караме по нови коли от твоята, така че без тези изказвания!
Никой не умира девствен защото живота преебава ВСИЧКИ!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 27 Май 2009, 12:49

Виж сега...
1. Хубаво е да четеш форума по-добре...тук говорим за Е65,а не Е60...
2. Също така това за "доживотното" масло го пише на самата скоростна кутия и като свалиш кората може да го видиш.
3. Абсолютно не се опитвам да засегна темата кой колко пари има...ти го извърташ така и не е красиво... а и казвам на колегите расъждениата че идват главно от такива коли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Мнение от icog » 27 Май 2009, 12:56

Тази тема вече я дисткутирахме точно за Е60. Там също маслото се води "lifetime". Което означава, че докато не се счупи кутията не се сменя. Гаранция на кутията - гаранцията на Вашето БМВ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 27 Май 2009, 16:29

И кво предлагаш на хората тук в този случай? :) че мен ми е трудно да разбера освен да четем расъжденията тук? :D
...и да напомня да се придържаме към темата...

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 27 Май 2009, 17:33

pironkov написа:Абе хора що ум се пръсна по-горе... :mhihi:
При Е65 скоростната кутия е капсолована и запечатана и с големи букви пише,че маслото е ДОЖИВОТНО и не се сменя!
Има разлика между "long life" и "lifetime" oil...На кутията пише "lifetime" oil тоест доживотно...а не "long life"-дълъг живот....
А пък за колегата горе незнам къде си е намерил филтар за кутията на маслото...за Е65 :) :D
Абе колеги...разберете че нещата се променят...и не всичко се варти около и е като БМВ 1990г. :)
А спорът за "lifetime" колко е точно да не го започваме...


Колега бъркаш се. Кутията нито е капсулована, пък камоли и запечатана ;)
справка:
Изображение
-това са гарнитура и филтър (вграден в картера на кутията), които може да си поръчате отделно ;) и са направени на отделни артикули за да се сменят точно със смяната на маслото в кутията
Кутията на Е65, не е с нищо по различна от тази на е60, Е90, Е70 и тн.... И от източник от сервиза на Дару Кар знам, че на около 70-80к км е хубаво да се сменя маслото.....но сам той казза, че по обесними причини те не го правят докато колата е гаранционна. Така че ако искате безпроблемно да доживее дълго кутията ви е наистино по-добре на около 80к км да си обърнете внимание на маслото в кутията ;)

ПС: А що се отнася до техниката през 90г. и сега - ще ти кажа само едно, имам приятел, който си сложи на Е30ката (325i) 6 степенна скоростна кутия от Е90 2008г и каза, че всичко става plug and play......така че май много, много не са се променили нещата ;)
Последна промяна gazzzar на 27 Май 2009, 17:36, променена общо 1 път
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 27 Май 2009, 17:35

gazzzar написа:ПС: А що се отнася до техниката през 90г. и сега - ще ти кажа само едно, имам приятел, който си сложи на Е30ката (325i) 6 степенна скоростна кутия от Е90 2008г и каза, че всичко става plug and play......така че май много, много не са се променили нещата ;)


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook