Пръскалки на предното стъкло

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Пръскалки на предното стъкло

Мнение от plamen_nedkov » 14 Яну 2015, 9:30

Здравейте колеги,
имам следният проблем. Пръскалките на предното стъкло пръскат супер слабо. Обяснявам - като натисна и задържа лостчето за пръскалките първоначално не излиза течност от тях, след това започва да излиза но толкова слабо, че поливат предният капак и след около 2-3 секунди едвам започват да пръскат в долната част на стъклото върху чистачките. Спомням си, че преди пръскаха по средата на стъклото и правеха течността на едни мното малки камчици, а в момента е повече като струя и нищо не се чисти, само се хаби течност за чистачки. Дори и при второ натискане на лостчето веднага след като сам пръскал течност пак има едно такова забавяне в пръскането и слаба струя в самото начало. Мога да направя клип за по-добро обяснение. Миналата зима замръзнаха пръскалките с вода в тях и предполагам, че тази пластмаса от която са направени се е разширила. Според вас къде да търся проблема, в помпичката която е в казанчето или в самите пръскалки?
поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от datchko » 14 Яну 2015, 11:08

plamen_nedkov написа:Здравейте колеги,
имам следният проблем. Пръскалките на предното стъкло пръскат супер слабо. Обяснявам - като натисна и задържа лостчето за пръскалките първоначално не излиза течност от тях, след това започва да излиза но толкова слабо, че поливат предният капак и след около 2-3 секунди едвам започват да пръскат в долната част на стъклото върху чистачките. Спомням си, че преди пръскаха по средата на стъклото и правеха течността на едни мното малки камчици, а в момента е повече като струя и нищо не се чисти, само се хаби течност за чистачки. Дори и при второ натискане на лостчето веднага след като сам пръскал течност пак има едно такова забавяне в пръскането и слаба струя в самото начало. Мога да направя клип за по-добро обяснение. Миналата зима замръзнаха пръскалките с вода в тях и предполагам, че тази пластмаса от която са направени се е разширила. Според вас къде да търся проблема, в помпичката която е в казанчето или в самите пръскалки?
поздрави

Възможно е и течността ти да не е хубава и когато е студено да не остава напълно течна, а да кристализира. Съответно трудно преминава през пръскалките.
При мен се оказа това.
Така че - купувай хубава течност. :angel:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от vvasilev1 » 14 Яну 2015, 13:58

При ниско качествена течност се образува като гел/ципа около помпата и затруднява циркулацията на течността.
Източи всичко и виж дали при помпичката няма наслагвания.
При по-студено (под 0 градуса) може и да желира течността.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от plamen_nedkov » 14 Яну 2015, 16:22

Хубава ми е течността (няма да правя реклама сега) такова слабо пръскане има дори и след като колата е седяла цял ден на подземен отопляван паркинг и всички по нея е размразено (температурата на паркинга е 13*С)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от vvasilev1 » 14 Яну 2015, 20:41

Аз имах проблем със сонакс!!!
Помпата ти е задънена!!!

Изпразни казанчето и почисти помпичката.

Успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от plamen_nedkov » 14 Яну 2015, 20:50

Благодаря за предложението, ще го направя сега събота и неделя и ще пиша какво е станало!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от plamen_nedkov » 19 Яну 2015, 9:10

Казанчето почистено (макар, че нямаше нужда - от вътре всичко беше чисто), тръбопровода почистен, но проблема остава. Тази седмица ще сменя едната пръскалка с нова да проверя дали ще има разлика между двете и ако има ще сменя и другата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от M3 E92 » 21 Яну 2015, 16:32

С Тиграта имах такъв проблем, само че там и двете пръскалки си пръскат струя по принцип, но се бяха задънили с боклуци.
Сложих безопасни игли (4 на пръскалка) и малко побутах напред-назад, леко се поотпушиха, а накрая отидох на гумарна и с компресора пуснах въздух под налягане в тях, горе-долу се оправиха. Последният ти вариант остава да свалиш самите маркучи от моторчето към пръскалките и да ги продухаш на компресора :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от plamen_nedkov » 21 Яну 2015, 20:27

почти всичко маркучи с изключение на тези, които са на капака от долната страна са свалени и почистени. Не е от тях. Предполагам, че е от самата пръскалка. То друго не остана.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.02.2015
Пол: Мъж
Кара: E60

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от lacho_filipov » 21 Мар 2015, 10:53

Здравейте,

Имам следния въпрос относно пръскалките на чистачките и на фаровете. Има ли някаква настройка, чрез която да променя последователността и периода на пръскане, тъй като при всяко пръскане на стъклата ми, пръскалките на фаровете ми пръскат два пъти.

Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: BMW 1

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от silvar1 » 02 Юли 2015, 10:12

Момчета и аз има въпрос по темата, за 116 как се активира пръскането на фаровете?
когато пръскам предното стъкло..понякога се активират и пръскалките на фаровете, но не разбирам как?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от plamen_nedkov » 03 Юли 2015, 9:38

Обикновенно като се дръпне лостчето пръска на стъклото, като се задържи лостчето малко по-дълго време дръпнато пръска и на фаровете.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: BMW 1

Re: Пръскалки на предното стъкло

Мнение от silvar1 » 23 Юли 2015, 8:42

Mersi!!! :)

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook