Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 26 Окт 2015, 13:47

Wretched написа:Еми аз съм я капарирал вече на сляпо,просто е през приятели и ми трябва кола спешно .Днеска ми сменят маслото и филтри всичко друго са проверили и чакат само да събера парите да ми я докарат в софия до края на седмицата
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=b1j7zv
Просто се чудя какво взимам и колко зле или добре може да е ,нямам да имам възможност да я прекарвам през доверен сервиз това ще стане чак след като си я взема и стане моя.И това е чукам на дърво и ще видя какво ще се появи.
Мерси отново за компетентните отговори,къде да видя за сервизи през който мога да видя като я взема за какво става на въпрос?


Разгледай тук:
viewforum.php?f=63

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.11.2015
Местоположение: София
Кара: BMW 130i
Мечтае да кара: R35 GTR

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от xen0s » 03 Ное 2015, 18:47

Здравейте на всички :)
Предстои ми да си избирам първия автомобил но не разбирам от коли и гледам да се образовам преди да си хвърля парите. Фаворитите ми са BMW 118d/120d и VW Golf 5 1.9tdi (не ме мразете много :D ). Лимита ми за самия автомобил е 10000лв. Въпросът ми е за тия пари може ли да се намери свястно 118 или 120 с дизелов двигател или колите в този ценови диапазон са по скоро проблемни. Реално виждам че има обяви но бях останал с впечатлението (може би погрешно) че запазените БМВ-та на 9-10г са по скъпи или са рискови...
Ако съм се ориентирал правилно моделите до 2007 нямат проблем с веригата на двигателя, така че реално съм се насочил към тях. Също ме интересува горе долу как върви потдъжката на автомобила, сравнено с Голфа примерно и как се сравнява като здравина? Колата няма да се кара ежедневно в града, поне на първо време, но ще се кара извънградско, примерно София-Бургас и обратно ще се взима поне 5-6 пъти годишно.

Също понеже реално ще пазаря към края на зимата, за да имам 3 приятни сезона да свикна с автомобила, та се чудя какво става ако автомобили от 2007 почнат да ми попадат в ценовия диапазон. От една страна знам че има някакви силно разпространени проблеми с веригата, от друга страна пък като цяло би било по нов автомобил, ама струва ли си риска за 1 година разлика има няма...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 21.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E87, E90 LCI
Мечтае да кара: M4

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от gkostadinoff » 07 Ное 2015, 0:25

Колега, ако имаш точно 10 хиляди и си решил да дадеш всичко без да оставиш нещо за ремонт, по-добре не скачай за Е87.. или за тези пари търси нещо 05-06 година, като пак не е сигурно, че ще попаднеш на добър екземпляр.. казвам го от личен опит. Патил съм много от това и ти казвам, че после трябва освен тия 10к да имаш още 2-3 някъде, за да си сигурен.. това е моето мнение. :) Все ще намериш нещо, но до колко ще бъде кола това е отделен въпрос. Но, ако искаш нещо след 2007 година и нагоре за тези пари е абсолютен абсурд. И още повече при тези коли за тези пари екстрите ще бъдат под всякакви критика.. внимателно гледай, но за мен 10к са най-ниската граница.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.11.2015
Местоположение: София
Кара: BMW 130i
Мечтае да кара: R35 GTR

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от xen0s » 07 Ное 2015, 8:37

Благодаря за отговора колега :)
Всъщност точно така съм предвидил нещата - 10к за колата и 2-3к за първоначални разходи. Виж ако тия пари за пъвоначалните ремонти и консумативи няма да са достатъчни то ще се разколебая. Колкото до годината, почти всичко което съм гледал и ми изглежда що годе ок (не че разбирам много) са 2005-2006. Не ми е задължително или важно да е 2007 даже по скоро обратно че няма да има тоя хроничен проблем с веригата.

Иначе за екстри не ми трябва много - климатик/троник, ръчките на вратите да са метални, и наааааааааай много някой кожен салон, който честно казано не ме бърка много много и няма да е определящ по никакъв начин. Ако като екстра се броят и ксенонови фарове, това е по важно. Така де, предпочитам колата да е в техническо добро състояние, ксенон, фенси аудио и навигация мога да си сложа после.

Между другото, много хора около мен ме съветват че дизела за 2ра ръка автомобил не е добър вариант и бензина е за предпочитане защото бил по малко капризен и ремонтите му били по евтини, а шанса за изнасилен дизел бил много висок. Това важи ли за 118 d/i моделите?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 22.06.2009
Местоположение: Пазарджик
Кара: Ford Fiesta 1.25i
Мечтае да кара: A6 2.5 TDI

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от totopz » 23 Ное 2015, 12:19

Имам мерак за 1-чка, но неможах да намеря информацията, която ме интересува, за това реших да питам тук какво ще ме посъветвате.
Иска ми се да намеря кола между 2006 и 2010 година бензин купена от тук на малко километри с доказана история (поне се насявам в ауторизираните БМВ сервизи да може да се докажат километрите). Като екстри ме интересува да има климатроник и 4 врати. Другото ми е все тая. Доколкото разгледах масово изборът на двигатели е 116, 118 или 120. За конете също нямам предпочитания - 116 видях, че е 122 коня, които ми се виждат доста и би трябвало колата да върви добре.

Това, което ме притеснява и искам да попитам е дали бензините са достатъчно обезшумени, защото опитът, който имам с бензинови коли е, че като карам по магистралата с 130 - 150 и двигателят бучи все едно има пуснат миксер в колата. Дали като е БМВ ще е тихо и приятно с бензина?

Другото, което искам да попитам е автоматиците при тези коли дали са читави и дали ако има проблеми могат успешно да се ремонтират или по-добре да бягам далече от автоматите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 23 Ное 2015, 13:01

Има такива коли, но трябва да търсиш. 1-та не е най-обезшумената кола, но пък е много приятна за каране. Ако я вземеш с по-малък мотор, едва ли ще я караш много над 140, а до там няма роблем с шума. Автоматикът като цяло е безпроблемен, особено ако колата отговаря на изискванията ти. 116 с автомат не препоръчвам, нагоре е ок, особено ако докопаш 20-ка 170 к.с. (след 2007г). Имай предвид, че с автоматични скорости разходът е поне 3л над ръчните, да не се разочароваш после. Моторите след 2007г. са с директно впръскване и са с проблемните дюзи, на които наскоро им вдигнаха двойно цената. Иначе колата е супер - просто не бързай, а купи като изпадне хубава.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 22.06.2009
Местоположение: Пазарджик
Кара: Ford Fiesta 1.25i
Мечтае да кара: A6 2.5 TDI

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от totopz » 23 Ное 2015, 14:02

Благодаря за информацията.
Значи ако съм разбрал правилно по-добре да не взимам автомат (3 литра не са малко) и да гледам коли 2005 - 2006, за да си нямам ядове с дюзи.
А чисто информативно каква е хавата с тези дюзи? Какви пари струват като нови, подлежат ли на ремонт/рециклиране?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от madafaka_donkele » 23 Ное 2015, 15:00

totopz написа:по-добре да не взимам автомат

Прецени си дали 7-8лв./100км. ще те съборят и дали няма да ти е по-удобен автомата, че ако ще е повече за градско....

totopz написа:Какви пари струват като нови, подлежат ли на ремонт/рециклиране?


И на ремонт понадлежат и нови има, ама....новите по-доре не питай цена :mhihi: а рециклирането трябва да се направи качествено, да не рециклираш пак след месец :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 23 Ное 2015, 17:20

Дюзите за директно впръскване не знам да се ремонтират. Нови са 450лв/бр. Бяха по 240, но им се сториха много евтини.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 22.06.2009
Местоположение: Пазарджик
Кара: Ford Fiesta 1.25i
Мечтае да кара: A6 2.5 TDI

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от totopz » 23 Ное 2015, 17:26

7-8лв./100км. отгоре са бая при положение, че се надявам колата да гори около 7/100, което са 13 - 14 лв./100. Карам предимно извънградско.

450лв/бр. не е много, особено ако се вземат с 10% отстъпка. Дизеловите дюзи са по-скъпи, а и на тези бензинови двигатели са само по 4 броя :)

А често ли се развалят тези дюзи и трябва ли да се сменят комплект или най-често излиза по една от строя?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от netactor » 09 Дек 2015, 11:56

Здравейте! Сега изберете BMW 1 E87, гледам 2 коли.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11447592484959032&slink=bmyfn0
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11433246176502564&slink=bmyfn0

Това обърква, че няма сервизна книжка, а черният от Италия. Какво мислите? Може да има много проблемно?

Благодарим Ви за съвет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от madafaka_donkele » 09 Дек 2015, 12:29

netactor написа:Здравейте! Сега изберете BMW 1 E87, гледам 2 коли.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11447592484959032&slink=bmyfn0
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11433246176502564&slink=bmyfn0

Това обърква, че няма сервизна книжка, а черният от Италия. Какво мислите? Може да има много проблемно?

Благодарим Ви за съвет.


If you don't speak Bulgarian you can write down your questions in English. A lot of people here talk English and wouldn't mind helping you out.
There is nothing wrong with a BMW, which has no service book and/or it's from Italy. If you want to avoid serious problems I'd suggest proper inspection in authorized BMW dealer/service center before buying.
Good luck!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от torettos » 10 Дек 2015, 11:08

Здравейте колеги,

до преди две седмици карах е46 facelift (бензин) сега съм се запътил към първа серия, че е по-малка и такава кола ми трябва за града въпроса е, че харесах една от 04/2008 118 d 143 h.p n47d20 и Ви моля искрено за съвети какво да очаквам и стрували ли си модела просто съм на работа и не мога да разгледам форума... видях за някакъв проблем с веригата? Моля всеки който знае нещо да пише... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 10 Дек 2015, 11:28

Добре ще е да разгледаш раздела, когато имаш време, защото има доста количество инфо изписано за проблема при дизела...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от torettos » 10 Дек 2015, 12:44

Mollov написа:Добре ще е да разгледаш раздела, когато имаш време, защото има доста количество инфо изписано за проблема при дизела...


Благодаря ти за отговора! :bowdown: Просто ми хареса колата и реших този път да питам преди да купя, че предната ми беше с N42 мотора, който не се хвали със здравина.. явно май пак съм попаднал на куц мотор на БМВ от това което видях до тук...


това е колата... http://bratauto.cars.bg/c1442481


П.С: Тъй като и взех VIN номера колата и се обадих на ДаруКар колата подлежи на кампания за смяна на веригата... :ranting:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook