Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 120i/E87
Мечтае да кара: M5/E39
Детайли за колата: 120i/E87/2004/N46

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от zarev13 » 28 Юли 2016, 14:40

Привет,

и аз като колегата по-горе не те съветвам да се хвърляш на 116i, най-вече защото като разход е почти еднакъв със 120i, но има огромна разлика в силата на колата, и доста други неща разбирасе. Тук може да видиш какви са най-честите проблеми с двигателя на 116i от 2009( http://mywikimotors.com/n45b16/). За 120d и N47D20 като цяло има доста теми които може да откриеш и сам в интернет, и във форума. Но като цяло каквото и да правиш и която, и кола да харесаш, пълната диагностиката ти е задължителна.

Успех и дано попаднеш на читав автомобил, и да не минаваш моя път :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 28 Юли 2016, 20:45

В този ценови диапазон - толкова кола. Или прилична уморена, или най-малкия двигател без екстри и с предстоящи проблеми - при бензиновите дюзи, при дизелите вериги. поне. Лошото е, че цените за ремонти са като за 3 серия, нищо, че е малка.

За да няма спекулации, аз предложих на колегата на лс хубава кола на съответната цена. Мисля на всички е ясно, че това не ми влияе на коментарите за други автомобили, но не исках първи да коментирам обявите.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Niccolo » 29 Юли 2016, 19:21

Здравейте колеги!
Благодаря на коментиралите! Сега за колите: за 116i изчетох доста теми по чуждите форуми и извода ми е, че колата е полумъртъв кон, това с мудноста на колата не ме притеснява въобще, защото е за момиче и на нея и е все тая дали колата е 100 или 500 коня. Не прочетох обаче никъде за някакви проблеми с този мотор, а се съмнявам да няма. Специално този екземпляр към който съм постнал линк съм го виждал само отвън, не съм го палил, сядал в него и т.н., но отвън изглежда добре.
Дизеловата я карах в ауто бавария на пълен преглед, като цяло колата е много добре и имаше само някакви дребни забележки (изгорял халоген, липсваща гума за крик под прага), на реални километри даже се оказа. След като оставих капаро, разбрах за проблема с веригите и се отказах от 120-ка, но сега като поразгледах и нищо друго не ми хвана окото се замислям пак дали все пак да не взема тази.
Гледал съм около 30 коли до сега, и единствените които си заслужават са тези 2-те (за парите които аз имам възможност да дам), като бензиновата още не е минала през ауто бавария. Гледах и преди фейса (за мен не е задължително да е фейс, а да е читава) пак са само и единствено някакви сривове тотални.
Благодаря много на колегата Зарев за линка, беше много полезен, а също прочетох, че колегата Leon написа нещо за дюзи, колега, можеш ли да бъдеш малко по-конкретен? Търсих теми във форума, но нищо не намерих, кой страдат от дюзи? Би ли спорелил малко повече информация ако имаш?
Благодаря отново на всички отзовали се!
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от insane_v » 30 Юли 2016, 23:43

Здравейте, колеги,
Какво ще кажете за тази единичка? Гледах я, карах я, много ми хареса, но нямам база за сравнение. Собственика и каза, че не е чипосвана, но на мен ми се стори, че върви прекалено МНОГО за 120д. Моята 330xi вдига 0-100 за 8 секунди, а тази сякаш върви доста повече, а пък по книга я дават да прави 0-100 за 8,2 сек. Иначе като техническо състояние колата изглежда добре поддържана. Окачването е след основен ремонт. Също така мотора работи отлично дори на празен ход, тих и стегнат, направо мърка :)

В момента задна дясна врата, калник и броня са леко осуркани и са за боядисване, но за сметка на това ми свалиха от цената.

Основното ми притеснение е, че е доста базова. Няма навигация, няма кожа, няма дори парктроник, а бих искал да ги има, но пък читавите 120д, които имат тия екстри са с по 2-3к отгоре. Мисля да я взема, но нека чуя и вашето мнение?

Другото ми питане е какви са им слабите места и имат ли някакви характерни проблеми, които евентуално може да бъдат добре прикрити и след като я купя да остана неприятно изненадан?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 31 Юли 2016, 5:44

Коя година е?

Sent from my HTC One using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от insane_v » 31 Юли 2016, 8:06

vvasilev1 написа:Коя година е?

Sent from my HTC One using Tapatalk


Ноември 2005

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 31 Юли 2016, 9:57

Здраво е! Ако към момента не показва някакви аномалии, няма кво да се чудиш. Мотор и скорости са здрави, виж окачването, обслужване и газ!

Sent from my HTC One using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 31.07.2016

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от ink » 31 Юли 2016, 20:51

Здравейте,
До този момент не съм имал кола и съм се спрял на 1-ка. Утре ще мина да видя тази
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11468041790410905&slink=ew7hiv
По телефона ми дадоха информация,че е внесена от Италия, сменян е фар и калник. Не ми споменаха кои. Твърдят,че не е имало удар.
Бихте ли дали съвет, как ви се струва, какво да гледам по-подробно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от insane_v » 01 Авг 2016, 0:16

Здравейте, колеги,
За съжаление след като жена ми днес пробва една 120д се оказа, че няма да влизам и в този раздел на форума :( По принцип не и харесваше това, че стъклата са сравнително малки и няма добра видимост наоколо, но тъкмо бях успял да я навия, че това е идеалната кола за нея, и щом се качи да покара и настъпа леко газта буквално се уплаши от пъргавината на тази кола :( Спря, изгаси, слезе и заяви, че такава кола не би се осмелила да кара скоро. Наистина тази кола е прекалено бърза за неопитен шофьор. Иначе колата беше просто уникално запазена. Не съм виждал толкова запазена кола на над 10 години. Салона и волана бяха почти като нови, а колата беше на 190 000. Така че не се хващайте на въдицата на тия с протритите до скъсване волани и седалки, че били на по 200к, и ги били върнали само с 50к, да изглеждала малко по-атрактивна колата. Щом тази кола изглежда така на 190к, значи по автосалоните може би няма кола на под 400к :(
Бих качил и линк към обявата, защото ми се иска някой колега от форума да я купи и да продължава да и се радва и да се грижи за нея по същия начин, ама да не излезе че правя реклама, а и взех да се чудя дали да не продам 330-ката и да взема тая ако никой не ме изпревари до тогава :)

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 120i/E87
Мечтае да кара: M5/E39
Детайли за колата: 120i/E87/2004/N46

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от zarev13 » 01 Авг 2016, 8:06

Колега,

дай да я видя тая 120-ка, че не намерих линк в коментарите ти по-горе:). За твойта(330xi) ако решиш да я продаваш или да правиш бартер, прати снимки да я разгледам.


---
До колегата със обявата за http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ew7hiv

За тези пари според мен тази кола трябва да е оборудвана най-малко с преден парктроник, кожа и най-вече поне един CD Professional, а не този Business, който по мое лично мнение свири ужасно. Ако все пак решиш да преглеждаш колата( задължителна диагностика и т.н), провери дали поне най-малко тая кола има Bluetooth модул и всичките и екстри са работещи.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Niccolo » 01 Авг 2016, 20:20

ink написа:Здравейте,
До този момент не съм имал кола и съм се спрял на 1-ка. Утре ще мина да видя тази
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11468041790410905&slink=ew7hiv
По телефона ми дадоха информация,че е внесена от Италия, сменян е фар и калник. Не ми споменаха кои. Твърдят,че не е имало удар.
Бихте ли дали съвет, как ви се струва, какво да гледам по-подробно?


Колега с тоя протрит "Старт" бутон, тази кола няма да е на по-малко от 300к километра, няма пукната екстра за тея пари и е от горубляне...
Аз бих пропуснал.


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от snaiperist0 » 03 Авг 2016, 10:49

http://m.mobile.bg/details/11468313796787490

Колеги може ли мнение отностно този дребосък. Само мястото ме притеснява :mhihi:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 03 Авг 2016, 15:16

snaiperist0 написа:http://m.mobile.bg/details/11468313796787490

Колеги може ли мнение отностно този дребосък. Само мястото ме притеснява :mhihi:

Мисля че при този мотор имаше проблеми с дюзи. Има някакъв странен бял шев на седалките? Волана имам чувството, че правен. По снимка толкоз. Вземи рамата по рег номера и ако имаш познати при дилър, проверка за минали инспекции и ремонти.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 120i/E87
Мечтае да кара: M5/E39
Детайли за колата: 120i/E87/2004/N46

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от zarev13 » 04 Авг 2016, 7:45

Здрасти колега,

слаба мотор, за мен 116 не си заслужава изобщо. Иначе за чести проблеми с този тип двигател погледни тук( http://mywikimotors.com/n43b16/) . От снимките най-много прави впечатление желанието на собственика да вдигне няколко колне с емблеми на M power :). Сериозно, видно е, че диодите на CD-то са отишли, иначе е BMW professional, което поне е хубаво, но ще трябва да налучкваш станции и функции когато колата загрее. Поправката на display-a, не се прави( поне до колкото знам) и трябва да си поръчаш нов такъв или да смениш цялото CD. За цени може да провериш и сам:). Успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.08.2016
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от nask0o0 » 07 Авг 2016, 12:43

Привет, колеги. От известно време си търся 1чка, по-скоро 120d, може ли мнение за тази http://www.mobile.bg/11464870457958982. Четох, че след 2006 са малко по проблемни, може ли да ме посъветвате на какво да наблегна при огледа ?

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook