Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 10 Дек 2015, 14:08

След като подлежи на безплатен ремонт, това не е нещо лошо, стига мотора все още да работи добре т.е. да няма някакви последици от прословутия проблем... след ремонта по сервизната акция няма от какво да се притесняваш занапред :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 10 Дек 2015, 14:20

Направо да я грабва, ако пита мен. Регистрация, от там в Дару и се радва на пъргава и икономична кола. Ще взема аз да си я купя за ежедневна кола, ако колегата се откаже :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от torettos » 10 Дек 2015, 16:35

оказа се и че е на реални 212k... и в момента не знам какво да правя.. има ли други неща за който да се притеснявам? много Ви моля да ми кажете ако знаете :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 10 Дек 2015, 17:07

Не знам как разбра, че е на реални километри, но докато се притесняваш, някой ще я подкара. Може и да съм аз :winky: :mhihi:
Ако е в добро състояние и я поддържаш добре, няма от какво да се притесняваш, освен по-скъпата като цяло поддръжка отколкото при масовите коли среден клас на такава възраст.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от torettos » 10 Дек 2015, 17:22

Утре отивам а на теб ти е далече :p
Изображение


Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 1.12.2015
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от asti77 » 11 Дек 2015, 16:09

Здравейте, заглеждам се по едно Bmw 120D 163 к.с. 2007г. Искам да питам при тях да очаквам ли въпросния проблем с веригата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 11 Дек 2015, 18:22

Не, ако е преди септември 2007г.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.08.2010

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от hannibal » 15 Дек 2015, 22:04

Пичове как ви се струва BMW F20 в добро състояние 2012г. 6-ти месец с навигация, без кожа за 19к? Изпадна ми и реших да ви попитам за мнение :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 16 Дек 2015, 11:38

Настрана как изглежда, звучи много добре, но внимавай със състоянието и документите.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.08.2010

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от hannibal » 16 Дек 2015, 12:17

Не вярвам да има проблем с документите, тъй като вече е регистрирана с български номер, има си всичко - винтеки, гражданска, каско за 30 000лв.Как ви се струва?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от torettos » 16 Дек 2015, 16:10

Колеги,

във връзка с тази кола http://bratauto.cars.bg/c1442481 вчера реших, че ще я взема и отидох на направя тестове за състоянието на колата. Спирачките и дисковете са без забележка, скоро сменени, от Дару казаха, че веригата подлежи на кампания. Още с пристигането ми се залепи един дядка, който почна да ми обяснява, че колата е от два дена при тях и след като му казах, че предната седмица съм я гледал и явно не ме помни промени версията на качена в Интернет. Както и да е това не е важно сложих я на седми тест да видя как загрява (за 10 мин. 24 градуса.. :shock: ), но след като видяха, че почнах да я ровя ме пратиха в офиса да съм се разбирал (като че ли ще взимам бюрото не колата) дойде джамбазина и ме накара да я загася... Нека се върна на запалването при самото запалване започна да се чува отвратителен звук на тракане зад таблото.. оказа се, че е кората на двигателя (не е болка за умиралка) а джамбазите донесоха един дунапрен и почнаха да навират отдолу да обезшуми – no comment вие сами си преценявайте.. както и да е реших да продължа с огледа и помолих да я покарам а те ми казаха ако си сериозен :kuku: а аз отговорих ми щом съм за втори път тука... джамбазина ми вика какво ще и гледаш доста сопнато - отговорих ми да видя маховика и съединителя (да не го бях казвал) сложи номера и вместо да ми даде да я покарам ме повози летейки с 160 км. и без да държи волана.. а за двете потегляния който направи колата яко тресеше при зацепване.. изводите ги правете сами.. на мен ми се размина покупката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от madafaka_donkele » 18 Дек 2015, 23:14

hannibal написа:Не вярвам да има проблем с документите, тъй като вече е регистрирана с български номер, има си всичко - винтеки, гражданска, каско за 30 000лв.Как ви се струва?


Това, че има BG номер не е гаранция, че няма проблем с документите. Наскоро гледах по ТВ някакъв човечец как се вайкаше с някакъв Туарег, купен преди няколко месеца, но впоследствие оказал се краден и обявен за издирване в чужбина.
По принцип, ако кола се продава за 20к, пък има каско за 30к например, както си писал това си е предпоставка за застрахователна измама. Не казвам, че е точно този случаят, но изобщо няма да се учудя да я вземеш и след месец-два(или повече/по-малко) да се окаже нередовна нещо - я обявена за издирване в чужбина, я с пренабити и/или други фалшифицирани документи и т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.08.2010

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от hannibal » 20 Дек 2015, 22:56

madafaka_donkele написа:
hannibal написа:Не вярвам да има проблем с документите, тъй като вече е регистрирана с български номер, има си всичко - винтеки, гражданска, каско за 30 000лв.Как ви се струва?


Това, че има BG номер не е гаранция, че няма проблем с документите. Наскоро гледах по ТВ някакъв човечец как се вайкаше с някакъв Туарег, купен преди няколко месеца, но впоследствие оказал се краден и обявен за издирване в чужбина.
По принцип, ако кола се продава за 20к, пък има каско за 30к например, както си писал това си е предпоставка за застрахователна измама. Не казвам, че е точно този случаят, но изобщо няма да се учудя да я вземеш и след месец-два(или повече/по-малко) да се окаже нередовна нещо - я обявена за издирване в чужбина, я с пренабити и/или други фалшифицирани документи и т.н.


Прав си, напълно възможно е :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от themoldestone » 22 Дек 2015, 8:23

Колеги,

Вчера се замислих за следното - ако автомобилът е краден, най-срещания сценарий е да вземат ударен такъв от чужбина - сиреч двойник. Точно в тази насока се сетих, че когато влезеш в скритото меню със задържане на бутона на таблото (с което нулираме километрите), съответно въведем сбора на последните пет цифри от ВИН-а в меню №19, ще си проличи дали номера си съответства на колата. Естествено, като всяко нещо в живота, не дава 100% гаранция, но лично от опит казвам, че две коли досега съм хващал с несъответствие, което е меко казано притеснително.

P.S. Има и известна доза шанс, колата двойник да е със същия сбор от последните пет цифри на ВИН-а като откраднатата, но се съмнявам за такава случайност, пък и надали някой ги гледа тез работи. За това меню има доста изписано и с елементарни усилия (пет клика на мишката ще намерите всичко дето ви тряя да знаете за него),... та да не пълним темата излишно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от rafa224 » 22 Дек 2015, 11:03

hannibal написа:Пичове как ви се струва BMW F20 в добро състояние 2012г. 6-ти месец с навигация, без кожа за 19к? Изпадна ми и реших да ви попитам за мнение :)

Когато цената е много по-ниска от реалната винаги има място за притеснение. Най-добрият вариант е човека да е закъсал много за пари нооо... това не винаги е реалността. Друг е въпроса, че в немското мибиле има F20 за около 10 хил. евро, което пък показва, че цената може да си е нормална, особено ако е от търговец, т.е може да е взета ударена или с навъртени доста километри и да е "напудрена" за продажба. Можеш да провериш по рама и в БМВ представителство. Там имат информация и за издирвани навън коли, даже преди нашия кат да има такава информация.

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook