Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.01.2015

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от k1ko.bg » 25 Дек 2015, 17:20

Честита Коледа :)

Сега към темата: някой гледал ли е въпросната 1-чка >>> http://www.cars.bg/c1135258
Благодаря предварително :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.01.2015

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от k1ko.bg » 28 Дек 2015, 22:48

Въпреки, че никой не изрази мнение по въпроса, аз си направих труда да видя колата на живо и съм изключително шокиран, пълен кенеф(с извинение...), не си правете труда да ходите на оглед, ако има желаещи...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от E30driver » 29 Дек 2015, 10:15

k1ko.bg написа:Въпреки, че никой не изрази мнение по въпроса, аз си направих труда да видя колата на живо и съм изключително шокиран, пълен кенеф(с извинение...), не си правете труда да ходите на оглед, ако има желаещи...


Благодаря за споделянето на информацията. Моят опит отпреди 5-6 месеца когато гледах единички е че под 11-12 няма нищо свестно. Това е минималната граница.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 29 Дек 2015, 13:18

k1ko.bg написа:Въпреки, че никой не изрази мнение по въпроса, аз си направих труда да видя колата на живо и съм изключително шокиран, пълен кенеф(с извинение...), не си правете труда да ходите на оглед, ако има желаещи...


Добре ще е да споделиш малко по-подробно, да са наясно хората... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.01.2015

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от k1ko.bg » 29 Дек 2015, 20:42

Салона е изключително мръсен (все едно е повръщано разбирай), има протрита седалка, капачка на AIRBAG-а на волана - счупена, няма акумулатор, абе нищо общо със снимките, даже не беше изчистена отвътре.........

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 29 Дек 2015, 21:26

Колеги, при бюджет 11-12000 лева ще си купити е46, 2ка или тройка дизел с м пакет 2004 година с 6 скорости? даже ще останат пари... Кво намирате в единица по млада една две години с увиснали платнени седалки или n47 дизела дето е прочут с проблема си?

Sent from my HTC One using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от madafaka_donkele » 29 Дек 2015, 21:44

То за 12к и Е90-ка дизел 2005-а се взима, ама все пак темата е за единички ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 29 Дек 2015, 22:18

Колега, прав си и все пак форума е да си помагаме в избора и решенията. Джамбазите прекаляват с цените на първа серия.

Sent from my HTC One using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от madafaka_donkele » 29 Дек 2015, 22:47

vvasilev1 написа:Колега, прав си и все пак форума е да си помагаме в избора и решенията.


Не ме разбра. Мисълта ми беше, че темата си е строго специфична за единички. Не е нещо от сорта на "Колебая се между единичка и тройка" или "Най-доброто/най-новото за 12к". Всички питащи питат за специфична обява/кола. Затова казах, че няма смисъл да се предлагат други модели. Щото ако се почне...за 12к и еб@си яката Е39-ка се взима и голичка Е60-ка се взима и някоя М-ка със малко/много забележки и т.н. Според изискванията на всеки един индивидуално, които изисквания тук не се описват.

vvasilev1 написа:Джамбазите прекаляват с цените на първа серия.


Само на първа серия ли :mhihi: Те си прекаляват по дифолт с всякакви коли и модели. Търсене му е цаката. Преди 2-3 месеца имаше GT-R за 75к лв. От първите, 2009-а, но пък под 100 000км. от частно лице, който беше и единствен собственик. Сега най-евтиния е ~120к лв., от автокъща на 100+к км. :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.10.2014
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от crash77 » 31 Яну 2016, 9:46

Здравейте !
Решил съм да си взема BMW 130i .Бих искал да попитам този двигател надежден ли е и има ли го момента с големият разход на масло както при три литровият двигател на Е46 .За него съм чувал че си похарчва масло или тук вече проблема е отстранен .Ще съм благодарен ако споделите и за други слаби места за който да гледам при евентуална покупка...Друго което ме интересува е понася ли газифициране този двигател ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 01 Фев 2016, 12:00

В Е90 подфорума има подробна тема за двигателите на 325 и 330. Там можеш да прочетеш всичко, което те интересува, защото в 130 моторът е същият.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.02.2016
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от crazylazar » 06 Фев 2016, 9:02

Здравейте на всички колеги,

понеже и аз съм се спрял на 1-ва серия искам да ви попитам за вашите мнения за ето този екземпляр - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11449581747457637

Знам, че мотора е малък, но карам предимно градско и не ми е нужна кола с по-голям мотор.

Въпросите са ми следните:
    Прекалено ли е мудна 1-цата с този мотор?
    Има ли прекалено скъпи ремонти по нея и/или чести оплаквания?
    Видях, че по спецификация е препоръчително да се кара с А98 а не с А95. Така ли е ?
    Какво да включа в сметката си за първоначална поддръжка при покупка?

Предварително благодаря на всички!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.11.2010

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от gabela » 06 Фев 2016, 18:42

Моля за мнения за тази : http://mobile.bg/details/11423420459406392
На какво да обърна по-специално внимание при евентуален оглед?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 07 Фев 2016, 16:25

gabela написа:Моля за мнения за тази : http://mobile.bg/details/11423420459406392
На какво да обърна по-специално внимание при евентуален оглед?


Гледай при стартиране мотора да работи без колебания или прекъсвания.
Да няма пушеци от ауспуха.
Скоростите да си се включват нормално без запъване.
Огледай за ръжди по веждите на калниците.
Нормално ли се отварят и затварят вратите, без запъване.
Имай предвид, че отдавна се продава точно тази. Не казвам, че и има нещо, но не зле да вземеш някой с теб на огледа дето разбира от БМВ.

Успех

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 08 Фев 2016, 11:12

crazylazar написа:Здравейте на всички колеги,

понеже и аз съм се спрял на 1-ва серия искам да ви попитам за вашите мнения за ето този екземпляр - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11449581747457637

Знам, че мотора е малък, но карам предимно градско и не ми е нужна кола с по-голям мотор.

Въпросите са ми следните:
    Прекалено ли е мудна 1-цата с този мотор?
    Има ли прекалено скъпи ремонти по нея и/или чести оплаквания?
    Видях, че по спецификация е препоръчително да се кара с А98 а не с А95. Така ли е ?
    Какво да включа в сметката си за първоначална поддръжка при покупка?

Предварително благодаря на всички!

Дали е мудна зависи от критериите - в града е напълно достатъчна. Просто иска повече газ, за да върви. Моторът е с директно впръскване и дюзите са проблемни. Ако прекъсва при работа на място или записва странна комбинация от грешки по мотора присъдата е 4х450 лв. (бяха по 240, но поскъпнаха миналата година по това време). Ако километрите са верни, със сигурност са сменяни веднъж, втория път се надявай да не е при теб. Моторът е чувствителен на масло - харчи доста като е здрав, но ако стигне литър на 3000км отива на основен ремонт. На други скъпи хронични проблеми не съм попадал. Колата е много добре оборудвана за 16-ка, според мен си заслужава да се види. За мен е идеален градски автомобил - лесна за паркиране, приятна за каране, лек волан, добри спирачки, достатъчно висока за бордюри и дупки. Таблото е обърнато към шофьора, доста по-ергономично от Е90, например.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook