Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 08 Фев 2016, 11:25

Leon написа:
crazylazar написа:Здравейте на всички колеги,

понеже и аз съм се спрял на 1-ва серия искам да ви попитам за вашите мнения за ето този екземпляр - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11449581747457637

Знам, че мотора е малък, но карам предимно градско и не ми е нужна кола с по-голям мотор.

Въпросите са ми следните:
    Прекалено ли е мудна 1-цата с този мотор?
    Има ли прекалено скъпи ремонти по нея и/или чести оплаквания?
    Видях, че по спецификация е препоръчително да се кара с А98 а не с А95. Така ли е ?
    Какво да включа в сметката си за първоначална поддръжка при покупка?

Предварително благодаря на всички!

Дали е мудна зависи от критериите - в града е напълно достатъчна. Просто иска повече газ, за да върви. Моторът е с директно впръскване и дюзите са проблемни. Ако прекъсва при работа на място или записва странна комбинация от грешки по мотора присъдата е 4х450 лв. (бяха по 240, но поскъпнаха миналата година по това време). Ако километрите са верни, със сигурност са сменяни веднъж, втория път се надявай да не е при теб. Моторът е чувствителен на масло - харчи доста като е здрав, но ако стигне литър на 3000км отива на основен ремонт. На други скъпи хронични проблеми не съм попадал. Колата е много добре оборудвана за 16-ка, според мен си заслужава да се види. За мен е идеален градски автомобил - лесна за паркиране, приятна за каране, лек волан, добри спирачки, достатъчно висока за бордюри и дупки. Таблото е обърнато към шофьора, доста по-ергономично от Е90, например.


Извинявам се много за :OT:
И на малък пробег ли бутат масло?
То значи от новите БМВета ни бензина, ни дизела стават...едните трябва час по час да им дигам капака за масло, а другите да се ослушвам кога ще им затрака веригата?!?

Бати лотарията?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 08 Фев 2016, 12:28

Горе-долу е така - свършва гаранцията и продаваш, защото са ти сменяли дюзите, а вероятно и мотора по време на гаранцията. После да му мислят източно-европейците, те имат кинти за ремонти. Не случайно БМВ направиха чисто нов 4-цил. мотор за моделите след 2011г - N20, а не доработиха някой от съществуващите с турбо и кулер, въпреки, че си имат всички модерни технологии.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от mynameismiro » 01 Мар 2016, 0:16

http://www.cars.bg/c1439694


Нещо за тази :? Освен бронята отзад.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 01 Мар 2016, 14:18

На прима виста - смазана от каране кола. Ако те изкушава мотора и е в добро състояние, другото се рестврира. Броните са пърформънс, ако са оригинални и не те кефят, ще покрият част от реставрирането :winky:
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от mynameismiro » 01 Мар 2016, 21:18

Защо ли в момента се продават само 2 в булгаристан 130i e87 5doors manual :? :))

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 02 Мар 2016, 10:40

Малка, градска кола с репутация на "женска" - нормално да няма търсене на големи мотори.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от mynameismiro » 04 Мар 2016, 17:43

Търсене има, предлагане няма :D За мен е малък спортен BMW хетчбек с голям мотор на задно. По какво й личи, че е смазана от каране(не разбирам от обяви) ?


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 07 Мар 2016, 14:28

Явно търсиш кола в долния ценови сегмент, за толкова пари - толкова кола. Не виждам нещо фрапиращо, уморени са, доста върнати километри, но ако им е здраво купето и мотора, могат да се докарат до приличен вид.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от infrasonic » 17 Мар 2016, 18:34

Здравейте,

предстои ми покупка на кола и съм се спрял на два варианта, единия от които е BMW 118D, 1er 122 коня.
Моделите които гледам и мога да си позволя на този етап са 2005-2007-ма или до около 10-12 хиляди лева.
Искам да попитам няколко въпроса:

1. Ориентировъчни цени за поддържка на споменатия модел, има ли голяма разлика в сравнение с Тойота или Honda в цените на консумативите?
2. Какво точно да гледам по купето/интериора, за да добия поне някаква минимална представа за това колко е "мъчена" колата?
3. Никога не съм карал кола със задно, ще имам ли проблеми зимата тъй като ми се налага да качвам доста снежни баири?

Примерно това - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=d244vn какво мислите.
Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.05.2010
Пол: Мъж
Кара: 325 tds

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от thehunter » 01 Май 2016, 18:37

Здравейте колеги , от скоро искам да мина на единичка , в момента карам е36ца 325 тдс 98г но трябва да се сменя че много остаря , та разглеждам нещо като за града , понеже основно карам градско и то на къси разстояния , може ли съвет за този автомобил
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=dnx0f8 , загледах го но нещо ме съмнява , тия дни ще ходя да го погледна , идея какво да внимавам , или за съвет на какво друго да се спра ? Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 02 Май 2016, 7:07

thehunter написа:Здравейте колеги , от скоро искам да мина на единичка , в момента карам е36ца 325 тдс 98г но трябва да се сменя че много остаря , та разглеждам нещо като за града , понеже основно карам градско и то на къси разстояния , може ли съвет за този автомобил
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=dnx0f8 , загледах го но нещо ме съмнява , тия дни ще ходя да го погледна , идея какво да внимавам , или за съвет на какво друго да се спра ? Благодаря предварително


Прочети за проблемите с анrренажа на N47 мотора.
При М47 - 320 и 318д (163 и 122 к.с.), го няма този проблем!
Другото се гледа на място.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.05.2010
Пол: Мъж
Кара: 325 tds

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от thehunter » 02 Май 2016, 11:39

vvasilev1 написа:
thehunter написа:Здравейте колеги , от скоро искам да мина на единичка , в момента карам е36ца 325 тдс 98г но трябва да се сменя че много остаря , та разглеждам нещо като за града , понеже основно карам градско и то на къси разстояния , може ли съвет за този автомобил
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=dnx0f8 , загледах го но нещо ме съмнява , тия дни ще ходя да го погледна , идея какво да внимавам , или за съвет на какво друго да се спра ? Благодаря предварително


Прочети за проблемите с анrренажа на N47 мотора.
При М47 - 320 и 318д (163 и 122 к.с.), го няма този проблем!
Другото се гледа на място.


Благодаря колега , аз като начало бях харесал 118д 122к.с но на огледа в сервиза се оказа че е удряна и не поправена , а само замаскирано , а какво мислите за тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460738379743763&slink=do7s4h , има доста екстри , струват ли си парите за всичките екстри или е понадута малко ? И още нещо незнам защо но държа да е дизел , дали да не се преориентирам към бензин ? освен че разхода е доста за тази кола нещо друго да ме посъветвате в полза на едното или другото ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 02 Май 2016, 12:16

Скъпа е, но може да си заслужава. По снимка е трудно да се определи!!!

Sent from my HTC One using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.05.2010
Пол: Мъж
Кара: 325 tds

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от thehunter » 02 Май 2016, 13:47

vvasilev1 написа:Скъпа е, но може да си заслужава. По снимка е трудно да се определи!!!

Sent from my HTC One using Tapatalk

Ще отида днес да я видя и ще споделя за съвет , ако нещо ми направи впечатление

Така , отидох и видях колата и за моя огромна изненада се оказа 143кс а не както бе описано в обявата, много ме учуди като ми казаха че преди няколко месеца са сменили веригата !!! Викам си кво става нали тези уш нямаха проблем с тая верига и като поогледах видях следното на вратата N47D20A до Вин-а !! викам си ясно , така че оглед му е майката на тая работа, ако на някой му изпадне нещо 2007+ 122кс д със ксенон и климатроник моля да свирка ще съм много благодарен

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook