Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от E30driver » 03 Авг 2015, 9:03

sea wolf написа:Здравейте, регистрирах се специално, за да се възползвам от тая така хубаво създадена от вас тема.
Моля познавачите за мнение (ясно, че по снимка и т.н. ...) за ето тази кола: http://www.cars.bg/c1272887
Изчел съм всичко, което сте писали дотук, наясно съм какво може да се очаква от автокъщи и т.н. ама все пак да попитам:)
И, да, странно ми е как километрите са точно 123456 :))


От разстояние мога да кажа, че не е произведена септември 2006, тъй като от 09.2006 бутоните на климатиката са различни. Двойният аспух отзад е правен допълнително. Документите са на немски и ако е от Германия, има някакъв шанс километрите да са близо до реалните.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.08.2015
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от sea wolf » 05 Авг 2015, 16:28

@E30driver Благодаря за мнението, то и без друго междувременно са я продали, така че... :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 16.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 комби

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Vaio E30 » 05 Авг 2015, 21:27

Здр. колеги.Хресъл съм си една единичка и бих искал да ми кажете малко инфо защото не съм запознат с този модел.До колкото виждам и знам само е че бронята е преди а стоповете са след фейслифта.От вас чувам,че има различни климатроници и т.н.Може ли да споделите мнение ... Благодаря предварително и ето линк към обявата: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=a9fs1q
и в карс: http://www.cars.bg/c1236386
:)
Изображение Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 05 Авг 2015, 23:01

Това със стоповете беше много популярно... да сложиш фейсови стопове на кола преди фейслифта... моделите с фабричен хенон даже може да сложат стоповете с "реотани".... другите могат да сложат обикновените LCI стопове.

Климатроника след фейса се познава, че има "никелирани" пръстени на двете "врътки"...

Но не се учудвай, че колата е с фейсови стопове... в Германия преди 5-6 години беше голяма лудница... сменяха като ненормални.... и аз тогава сложих на мойта... обикновените бяха, без реотан, че мойта кола беше с рефлекторен фар...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от E30driver » 06 Авг 2015, 9:47

Vaio E30 написа:Здр. колеги.Хресъл съм си една единичка и бих искал да ми кажете малко инфо защото не съм запознат с този модел.До колкото виждам и знам само е че бронята е преди а стоповете са след фейслифта.От вас чувам,че има различни климатроници и т.н.Може ли да споделите мнение ... Благодаря предварително и ето линк към обявата: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=a9fs1q
и в карс: http://www.cars.bg/c1236386
:)


Бутоните на климатроника издават производство 08.2006 в най-добрия случай. В Германия наистина има практика колата да стои нерегистрирана като изложбена в дилърството но все пак това си е повече от година разлика. Защо се продава толкова скоро след закупуване? Предложи му 13,500 ако ти харесва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 16.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 комби

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Vaio E30 » 08 Авг 2015, 15:11

по вин излиза 16,09,2006 . Не съм гледал документите за дата на първа регистрация.Иначе изглежда добре и вътре всичко работи.Сменяна е веригата в Камор.Харесва ми но искам да погледна поне още една за да имам база за сравнение тъй като не съм запознат с този модел.Има разни дребни драскотини което е нормално все пак :)
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.08.2010
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Anislav » 09 Авг 2015, 11:25

Здравейте,

Търся 1-ва или 3-та серия (без комби), дизел, с автоматична скоростна кутия и колкото се може повече екстри.

Гледах на живо тази: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=aabxyp Какво мислите за нея? Изглежда доста запазена, но не ми се вярва да е на реални километри. Взех VIN номера и се чудя как мога да и проверя историята?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Taruno » 11 Авг 2015, 19:16

За Simauto има писано бая ползвай търсачката - колите им на снимки винаги са безупречно, но има такива на много км, които са стабилно напудрени. С VIN-а отиваш в БМВ и искаш история или си плащаш в някой сайт и така.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12340
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 12 Авг 2015, 8:37

По принцип BMW дават инфо по VIN (и то не винаги!) само на собственика... на "някой си" със сигурност няма да го споделят :) Само в някой сайт със заплащане ще стане... и то пак не винаги се получава... правил съм проверки, понякога няма инфо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 13 Авг 2015, 20:48

Mollov написа:По принцип BMW дават инфо по VIN (и то не винаги!) само на собственика... на "някой си" със сигурност няма да го споделят :) Само в някой сайт със заплащане ще стане... и то пак не винаги се получава... правил съм проверки, понякога няма инфо...


Искат талон за собственост и ключ на автомобила!
Тогава казват!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.08.2015
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Max_Ivov » 14 Авг 2015, 9:17

Здравейте,

от няколко месеца се чудя каква кола да си взема - минах през Волво, до Мерцедес (който се оказа краден) и сега съм се спрял на BMW serie1 - 120d - 166hp. Колата е 2005г, с навигация и цената и е 9500лв плюс това има такава м пакет за 8900 в младоста. Имам 2 въпроса:
1. Зимата как се държи автомобилът (това ми е единственото притеснение за колите със задно) и кои са най-често срещаните проблеми за този автомобил?
2. Като е с навигация защо цената е така ниска (в сравнение такава подобна без навигация има и по 11.000лв)? Да не е от типа "искам да се оттърва от автомобила"?

Благодаря за съдействието

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10478
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 14 Авг 2015, 9:24

Има доста информация във форума, а за да сме ти от помощ пусни линкове към обявите на колите. Дизелът е котка в чувал като цяло, а за зимата не се притеснявай ;)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.08.2015
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Max_Ivov » 14 Авг 2015, 9:34

Leon написа:Има доста информация във форума, а за да сме ти от помощ пусни линкове към обявите на колите. Дизелът е котка в чувал като цяло, а за зимата не се притеснявай ;)


Мерси за бързия отговор.
Ето линкове:
1. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=abrec3 - по телефона супер лошо отношение, още не съм я гледал на живо.
2. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=abrec3 - тази ще я гледам понеделник. Има външни забележки, но за мен по-важното е двигателят да е здрав и работещ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10478
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 14 Авг 2015, 9:38

С първата не бих се занимавал, много км са й върнати според мен. Втората я виж, но май забележките са навсякъде, включително по таблото... Като цяло с такива коли бързо ще намразиш марката. Но ти си знаеш, ако имаш сервиз, на който вярваш - диагностика и действай.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.08.2015
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Max_Ivov » 14 Авг 2015, 14:58

Leon написа:С първата не бих се занимавал, много км са й върнати според мен. Втората я виж, но май забележките са навсякъде, включително по таблото... Като цяло с такива коли бързо ще намразиш марката. Но ти си знаеш, ако имаш сервиз, на който вярваш - диагностика и действай.


Аз това съм намислил: гледам я, ако ми хареса я карам на диагностика и за 30 щял да ми каже всичко за колата (само реалните км не може да каже). Вие сещате ли се за някой такъв добър сервиз (освен Камор, че едва ли ще се навият на преглед преди покупка, т.е. за 15 мин да огледат колата) или пък някой майстор спец в марката?

А когато купуваш кола, как си сигурен дали тя не е крадена? Аз един път отидох в кат с номерта VIN и ми казаха, че само на собственика могат да дадат такава информация. Т.е. купуваш и после ако се окаже крадена - следва конфискация. На мен това ми се случи с един Мерцедес - отидоха за транзитни номера, но нещо номерът не им мина и искаха да видяд колата. Тогава я задържаха.

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook