Проблем в скоростна кутия Х5 е53

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от kiky_7 » 02 Юли 2016, 1:48

Здравейте колеги преди няколко дни рестартирах скоростната кутия и след рестарта започна да дава проблеми. След като вкарам задна, скоростната кутия се замисля и чак след 2-3 секунди колата започва да върви назад и когато спирам на светофар, когато спра окончателно колата придърпва все едно изпускам съединителя (рита). Причината да рестартирам скоростната кутия е, че когато натисна кикдауна и държа педала до долу, скоростите се изцеждат, но изведнъж колата сама започва да си връща предавки все едно още един път натискам кикдаун. Дали има варянт да се адаптира някак си, предполагам проблема е електронен, защото преди да рестартирам не правеше това освен кикдауна. Е53 3.0d 218hp
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от top » 02 Юли 2016, 8:35

Може би действително има проблем, прочетете я с диагностична апаратура или поне проверете нивото на маслото. Аз също скоро си нулирах стойностите на кутията (преди това си смених маслото) и след това започна да превключва по-твърдо с тласъци, помислих си че има проблем, но след 700-800км това твърдо превключване изчезна и сега е неусетно, по-добре от преди. Може би просто трябва да измине определен пробег за да се адаптира и ще изчезне сам проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от kiky_7 » 03 Юли 2016, 1:45

До колкото знам майсторите казаха, че от буксата на ск. кутия има лек теч. Възможно е след като сменя маслото с филтъра и буксата проблема да изчезне, ще пиша като направя тази процедура :).
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от top » 03 Юли 2016, 22:14

kiky_7 написа:До колкото знам майсторите казаха, че от буксата на ск. кутия има лек теч. Възможно е след като сменя маслото с филтъра и буксата проблема да изчезне, ще пиша като направя тази процедура :).


При мен беше същата причина да сменя маслото, беше протекла буксата и използвах момента да сменя и филтъра и маслото, имах по 1-2 капки под колата и кутията работеше нормално.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от Dimitroff » 29 Юли 2016, 14:30

Проблема при ритане в момента на спиране е от мехатроника (мозъка) на кутията...
Играно е много пъти.
След ремонт на правилното място - 1 година гаранция (първите пациенти са вече на по 3 години и нямат никакви признаци на повторен проблем.)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от dan-dam » 29 Юли 2016, 16:18

Dimitroff написа:Проблема при ритане в момента на спиране е от мехатроника (мозъка) на кутията...
Играно е много пъти.
След ремонт на правилното място - 1 година гаранция (първите пациенти са вече на по 3 години и нямат никакви признаци на повторен проблем.)

А каква е ориентировъчната цена за тази операция?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.03.2015
Пол: Мъж
Кара: x5
Мечтае да кара: космически кораб
Детайли за колата: Лети ниско, за да не я засича ПВО

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от Argonavt » 25 Май 2017, 14:45

dan-dam написа:
Dimitroff написа:Проблема при ритане в момента на спиране е от мехатроника (мозъка) на кутията...
Играно е много пъти.
След ремонт на правилното място - 1 година гаранция (първите пациенти са вече на по 3 години и нямат никакви признаци на повторен проблем.)

А каква е ориентировъчната цена за тази операция?

А кое е "правилното място"?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от kiky_7 » 28 Май 2017, 15:19

dan-dam написа:
Dimitroff написа:Проблема при ритане в момента на спиране е от мехатроника (мозъка) на кутията...
Играно е много пъти.
След ремонт на правилното място - 1 година гаранция (първите пациенти са вече на по 3 години и нямат никакви признаци на повторен проблем.)

А каква е ориентировъчната цена за тази операция?

В мид ауто ми искат 700 лв, като мозъка е свален и само им го занеса, до 2 дни ми го връщат оправен.
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.05.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от tegarkov » 31 Май 2017, 10:40

Здравейте колеги!
Да споделя и моят проблем:
Колата е х5 3.0d 2004 автомат. Появи ми се следният проблем: започна да подритва преди окончателно спиране на автомобила.
Интересното обаче е,че го прави само на директна! Ако съм на спортен режим не го прави! Много странна работа!
Иначе скоростите ги сменя много плавно даже не разбираш кога е сменила предавка!
Проблема се появи след смяна на масло в скоростите!
Нямам опит с BMW за първи път си копувам европейски автомобил
Казаха че щом го прави само на директна щяло да се оправи...да ама минах вече 4000 от смяната и все си е така!
Моля за съвети от ваша страна
Благодаря предварително!

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от POL_Starshi » 31 Май 2017, 18:27

Колега, адаптациите изтри ли ги? И зависи какво масло са сложили!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.05.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от tegarkov » 31 Май 2017, 18:58

Здравей колега!
Да чистиха и адаптациите,а маслото да кажа честно не знам какво е.
Правиха я тук в Холандия в сервиз на BMW и естествено не ме допуснаха вътре!
Трябва да погледна на фактурата какво точно масло са сложили.
Не знам дали не збърках като го смених,добре си вървеше колата ама ме човъркаше че не знам кога е било сменяно
И го смених и сега ме е яд....ама свирено вече!
В края на Август ще се прибирам към БГ и ще трябва да оправя този проблем
Ама не знам къде....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от svetliol » 31 Май 2017, 19:24

Колеги аз искам да споделя, че направих update на софтуера на скоростите и мотора и мога да кажа, че усещам положителна разлика в поведението на джипката.
Превключванията са в правилните обороти и малко по-директни - първоначално мислех, че има нужда да се адаптира, но с времето остана.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от kiky_7 » 06 Юни 2017, 20:40

tegarkov написа:Здравейте колеги!
Да споделя и моят проблем:
Колата е х5 3.0d 2004 автомат. Появи ми се следният проблем: започна да подритва преди окончателно спиране на автомобила.
Интересното обаче е,че го прави само на директна! Ако съм на спортен режим не го прави! Много странна работа!
Иначе скоростите ги сменя много плавно даже не разбираш кога е сменила предавка!
Проблема се появи след смяна на масло в скоростите!
Нямам опит с BMW за първи път си копувам европейски автомобил
Казаха че щом го прави само на директна щяло да се оправи...да ама минах вече 4000 от смяната и все си е така!
Моля за съвети от ваша страна
Благодаря предварително!


Имам същия проблем, едно към едно като твоя. Пробвах с ъпдейт на софтуера, но нищо не стана. Мозъка бил за правене... Незнам какво точно му правят, някой ако знае нека сподели.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от bigdady » 20 Юли 2017, 16:37

Сменят соленоидите който реално са за всяка скорост и също едни уплътнения. Замерват ги кои не дават зобри стойности и ги сменят. Виж ако искаш ютуб има ремонт на скорости zf6hp и излиза. Принципно и моя е за ремон защото малко рита при напълно спиране но търся ефтин ремонт някъде все още.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: е38

Re: Проблем в скоростна кутия Х5 е53

Мнение от c0l0r » 27 Ное 2023, 13:45

tegarkov написа:Здравейте колеги!
Да споделя и моят проблем:
Колата е х5 3.0d 2004 автомат. Появи ми се следният проблем: започна да подритва преди окончателно спиране на автомобила.
Интересното обаче е,че го прави само на директна! Ако съм на спортен режим не го прави! Много странна работа!
Иначе скоростите ги сменя много плавно даже не разбираш кога е сменила предавка!
Проблема се появи след смяна на масло в скоростите!
Нямам опит с BMW за първи път си копувам европейски автомобил
Казаха че щом го прави само на директна щяло да се оправи...да ама минах вече 4000 от смяната и все си е така!
Моля за съвети от ваша страна
Благодаря предварително!

две х5 3.0д и двете 218кс съм имал първята я купих с проблема от 2-ра на първа скорост да рита рециклиране на мехатроника с работата 2000лв за закърпване а за да стане хубаво, тоес и останалите части да се подновят 3500-4000лв. Другата нямаше дертове реших да и сменя маслото и след смяната се появи същият проблем, като при първата..

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook