Х5 е53 фейс само на задно.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.05.2009
Пол: Мъж

Х5 е53 фейс само на задно.

Мнение от gkavrukov » 08 Юли 2017, 14:45

Здравейте, колеги. Имам следният проблем, надявам се все някой да се е сблъсквал с него.
Случи се следното - миналата седмица запалих джипа и на борда се изписа "DSC/4x4 inactiv", нито нещо излупка, нито изчука. Натиснах копчето за изключване на DSC-то и нищо не стана...пробвах и системата за спускане в наклон- и там същата работа. Дори когато дам на контакт лампата на DSC то не севетка вече. Най-лошото е, че ми изключи и предното предаване. Забуксува в една трева и всички ми викат "Абе, тва що върти само на задно?". Та така разбрах, че не работи x-drive-а.
Едно момче ми каза, че тази поразия става от моторчето на раздатката, което задвижва съединителя за зацепване на предноте колела при нужда. Смених моторчето, въпреки че моето нямаше нищо износено(нито лагери, нито четки, нито спиралата беше износена).
Съптветно за DSC-то и то не работи. В кръгово нищо не го спира да върви с вратите.
Много ще съм благодарен ако някой ме опъти какво да правя!!!
На INPA показа до колкото си спомням "Transfer case box".
При ръчно въртене на карданите и двете оси се движат поотделно. Мога да ги въртя и в противоположни посоки.

Ако някой е по-запознат с този проблем, моля много да сподели мнение! Благодаря предварително! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Х5 е53 фейс само на задно.

Мнение от MMG » 08 Юли 2017, 17:46

Предполагам, че сте проверили буксата, разни бушони свързани с раздатката, но и това като за начало. Раздатката във фейса на Е53 е АТС500. Ако не си, може да погледнеш темата на Боримечката - там се разисква АТС400, която е аналогична и се вгражда в Х3.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Х5 е53 фейс само на задно.

Мнение от kerpicha » 09 Юли 2017, 10:47

Здравей, колега! Имах същия проблем и се оказа датчика за ъгъл на волана, който се намира на кормилния прът. На моя четките бяха заминали, но пистите бяха перфектни. Намерих за 80лв втора употреба с идеални четки и от 2-та на правих един и го смених. Малко е кофти смяната. След смяна задължително се калибрира датчика на прав волан.

Докато четох за тия лампи, намерих че може да се получи и от заминал датчик на АБС или такъв, който не работи правилно.

Вижте я на диагностика дали показва нещо. Моята показваше "steering angle sensor fault", но понякога, след чистене, вадеше и проблем в раздатката. В крайна сметка раздатката си е ОК, проблемът беше в датчика.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.05.2009
Пол: Мъж

Re: Х5 е53 фейс само на задно.

Мнение от gkavrukov » 13 Юли 2017, 10:04

Колеги, закачихме я на компютър и показа моторчето на раздатката. Отворих го, пластмасовото зъбни колело, което се задвижва от спиралата беше оронено. Смених го. Вече има 4х4. Системата за спускане в наклон работи , DSC също. Обаче не знам защо от време на време пак дава грешка. При гасене и палене се оправя.
Благодаря за отзивите! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 26.04.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: X3 E83 2.0d; 330xd e91; E36 325tds
Мечтае да кара: Е24 635CSi

Re: Х5 е53 фейс само на задно.

Мнение от dobrev3 » 24 Юли 2017, 21:43

Провери ли за някоя хлабава връзка или напръскай с контактен спрей буксата, че отдолу се събират мизерии и може да не прави хубава връзка или ако е хлабава връзката от вибрациите да не дава добър контакт постоянно .
Едно БМВ и от 100 Гоулфа не го е страх!!!
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook