bmw x3 f25 мнения

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от Alex_P » 08 Юни 2020, 18:23

Здравейте,

Мога да потвърдя, че разходът на 3.0d е около 9-10 градско, като зимата и при по-сериозно натоварване скача до около 10-11. Лично аз съм много доволен от автомобила. Закупих го от колегата julkata, който се беше грижил за колата много добре. Дълго време се чудих между 2.0d и 3.0d, но след направения избор и изминати вече близо 6к км мога да кажа, че с този мотор X3-ката е наистина много добър автомобил. Карал съм и 2.0-ката и смея да твърдя, че разликата в динамиката и работата на мотора е огромна в полза на шестака, а разликата в разхода е пренебрежимо малка (около 0.5 - 1 л.), особено имайки предвид поддръжката на тези коли :)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.12.2017
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от kristiyan.osev » 09 Юни 2020, 12:00

Здравейте и от мен! Нов собственик съм на F25 2.0d Xdrive. Няколко бързи въпроса:
- Единия амротисьор на ел. багажника скърца и самия багажник отива догоре и после изпуска малко надоло. Да купувам нов или и втора ръка ще свърши работа? Или има някакво лечение?
- Дайте мнение за коректен колега, който прави всякакви адаптации и кодирания. Трябва да се обучи мултиволана(сменяна е конзолата с мигачите и лентовия кабел), искам да се провери софтуера на кутията, ако е необходимо да се поднови(правен е ремонт преди 30к км в МИД Варна) и също така да се направи адаптация на раздатката (нещо, което ми каза едно момче, че е необходимо след смяна на маслото). Попринцип намерих човек, но искам да сверя цените все пак, защото доста сериозни такива обади...
Общо взето съм много доволен и мога да потвърдя разхода от 6-7 извънграда и около 9-10 в Сандански.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от ozon-t » 09 Юни 2020, 17:36

Колега честито за придобивката и безаварийно!Аз имам обаче няколко въпроса към теб.
1.Как е возията на F25 според теб?
2.Има ли usb port за флашка?
3.Сменя ли се маслото на раздатката,диферинциалите и ако е да на какъв интервал се прави това?
4.И последния ми въпрос е с какъв километраж е машината?Защото,като ги разглеждам срещам два модела.Едния е с разходомер(на мен лично по не ми допада),а на другия няма разходемер,а електронно пише efficient dynamics(този километраж ми по допада и е различен от другия самите цифри са изписани по друг начин и е по-готин)Някой ако може да ми обясни разликата!
Благодаря предварително.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от b00st » 10 Юни 2020, 11:00

1.Возията не е като на X5, но се свиква. Не е некомфортна, особено ако хвърлиш рънфлета.
2.Зависи от оборудването.
3.Сменят се като на всеки друг X, масла на раздатки, дифове, кутии, всичко най-добре да си ги смениш като я вземеш.
4.Като колата е с ED и nav Pro дигиталното табло се вижда така, при аналогово табло винаги е с разходомер.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.12.2017
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от kristiyan.osev » 10 Юни 2020, 17:06

ozon-t написа:Колега честито за придобивката и безаварийно!Аз имам обаче няколко въпроса към теб.
1.Как е возията на F25 според теб?
2.Има ли usb port за флашка?
3.Сменя ли се маслото на раздатката,диферинциалите и ако е да на какъв интервал се прави това?
4.И последния ми въпрос е с какъв километраж е машината?Защото,като ги разглеждам срещам два модела.Едния е с разходомер(на мен лично по не ми допада),а на другия няма разходемер,а електронно пише efficient dynamics(този километраж ми по допада и е различен от другия самите цифри са изписани по друг начин и е по-готин)Някой ако може да ми обясни разликата!
Благодаря предварително.


Здрваей! Благодаря!

1. Возията за мен е супер. Не е с рънфлат гуми, 18-ки са джантите. Окачването е това дето е с режимите, но доколкото знам не е въздушно.
2. Има 2 порта за ЮСБ.
3. Аз лично го смених маслото на раздатката и както бях писал, очаквам отговор от някой дето разбира и да каже дали трябва да се адаптира, защото вече получих тази информация от един източник. От приятел със същата конфигурация(Х3 2.0д хдрайв) разбрах, че след смяната на маслото в раздатката е получил същия проблем като моя и не е правил адаптация.
4. Моя е с аналоговия километраж и съответно има разходомер(моментен), който на мен лично ми харесва.

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от ozon-t » 11 Юни 2020, 12:47

Благодаря!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от b00st » 12 Юни 2020, 12:51

Ако е с адаптивното окачване - то няма нищо общо със стандартното на пружини. Ма то си пише отстрани Adaptive на режимите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от julkata1 » 16 Юни 2020, 8:55

Адаптивно (написано) има само при G01, преди това e Sport-(Normal)-Eco. С нормални гуми вози много добре, дори и с 19ки, ако е рънфлет си друса с всички размери- 17,18,19.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от b00st » 30 Юни 2020, 13:44

julkata1 написа:Адаптивно (написано) има само при G01, преди това e Sport-(Normal)-Eco. С нормални гуми вози много добре, дори и с 19ки, ако е рънфлет си друса с всички размери- 17,18,19.

Самовнушението е голяма работа :winky: Това, дето пише sport normal и eco като цяло, няма никаква връзка с окачването и не променя по никакъв начин окачването, като е на амортисьори и пружини (в повечето случаи са такива). Твърдостта на окачването може да се промени само когато колата е поръчана с DDC амортисьори (Dynamic Damper Control). Тия къде имат едни кабелчета отгоре :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от julkata1 » 02 Юли 2020, 9:01

Напротив точно Sport-(Normal)-Eco ги променя, Х3 Ф25 има S223A - ELECTRONIC DAMPER CONTROL EDC. За съжаление Dynamic или Adaptive има само от 5та серия нагоре и може да включва и активни стабилизиращи щанги.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от b00st » 02 Юли 2020, 9:24

julkata1 написа:Напротив точно Sport-(Normal)-Eco ги променя, Х3 Ф25 има S223A - ELECTRONIC DAMPER CONTROL EDC. За съжаление Dynamic или Adaptive има само от 5та серия нагоре и може да включва и активни стабилизиращи щанги.

Eкстрата се казва Dynamic Damping Control в F25 или поне BMW така я наричат.
https://www.youtube.com/watch?v=UIIzba_E5oU

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от julkata1 » 02 Юли 2020, 13:06


Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.10.2017
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от kacmetko » 07 Юли 2020, 9:53

Здравейте колеги, някой има ли директни впечетления от Е70 2011-13 3.0д и Ф25 2012-2014 3.0д, след няколко огледа и лутане из интернет не мога да прецяня кое е по добрия за мен вариант. Външно Х5 ми допада повече, интериора на Х3 обаче е по съвременен. Става въпрос за един и същ мотор - 3.0д така че мисля като подръжка няма да има кой знае каква разлика? Някой бил ли е пред подобна дилема и би ли споделил какво е решил? :dunno:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от b00st » 07 Юли 2020, 13:46

Мотора хич не ти е единственото перо за поддръжка колега, така че въобще не го гледай че е същия. От сега ти казвам за X5цата ще ти заминават повече пари за поддръжка със сигурност :yes: Но и е по-комфортен и удобен автомобил от X3, затова ги има тия класове, не че X3-ката е лоша, просто едното е по-висок клас, като да сравняваш 3ка с 5ца.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от devent » 05 Окт 2020, 17:03

Да повдигна малко темата:

Обимислям да сменя текущата ми евридейка за Ф25 преди фейслифта, като въпросите ми са:

- N20 има ли достатъчно сила да дърпа купето, когато е натоварен с хора, и приятен ли е за каране или да се търся дизелче? Принципно много ме дразни да ми трака дизел и съм се насочил към бензин, а съответно не искам 6 цилиндровия атмосферен, нито пък искам още една 35-ца да си отглеждам, така че остава N20.
- Адаптивното окачване(или както се води) скъпо ли е за поддръжка? Принципно не го искам като екстра, тъй като през повечето време ще го карам на комфорт, но все пак ако ми се падне кола с такова - лесно ли се троши?
- Раздатката :mhihi: 100% съм сигурен, че ви е писнало да ви питат за раздатката на тази кола, ама все пак - как да разбера тръгнала ли е да си ходи по време на оглед и като цяло надеждна ли е?

Разбира се, след покупка ще влезне за обслуждане на автомат, масло на раздатката и там каквото друго има за оправяне. Има ли нещо друго специфично, което е хубаво да му се обърне внимание при едно първоначално обслужване?

Та така, първото Х-че ще ми е, така че всякакви съвети са добре дошли :)

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook