Бмв Х6 изгасна и не пали повече

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от stankata777 » 28 Фев 2012, 16:31

sadex5 написа: Най- често идват за предници, ядат гуми като луди, и все някакъв проблем се намира..


Разбира се,че ще им заминават предниците бързо-от всички Х6,които съм видял в Сащ,нямаше нито една с джанти под 21инча :) а и масово ги карат с 22'!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: Боинг 777

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от homey » 28 Фев 2012, 21:31

Докъде стигна ремонта? Всичко точно ли е? Стискам палци! Направо съм потресен от случката!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.05.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от rasim » 01 Мар 2012, 23:05

Взех си вече колата 9900 лева е ремонта , смениха валове , клапани , вериги и т.н. , писах до Германия казаха че колата след определени километри няма история , аз не си я обслужвах след гаранцията в официален сервиз , понеже лъжат много , както стана и сега с този ремонт , бях с въздушен филтър К&N , и те смениха масла и филтри и им казах да ми сложат стария филтър в багажника понеже за да си го изчистя и сложа пак следващия път , и отварям багажника не е моя филтър а някакъв на БМВ , викам дайте моя , уж търсеха и ми казаха че явно са го хвърлили , и аз се изнервих викам я отвори капака и да проверим дали сте сменили изобщо те не искаха но настоявах , и като отворихме какво да видя ? моя филтър стария , а съм им платил 100 лв за нов , смешна работа , за почти 10 К ремонт се излагат за 100 лв , няма да стъпна пак в БМВ сервиз !!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от Daz » 01 Мар 2012, 23:54

Българска работа ... какво да кажем.. Това, че работят в БМВ сервиз не означава, че са най-добрите и най-честните сервизни техници... Нали и те са българи и те са като другите хора.. Така е свикнал българинът, (не всички, но повечето) да краде и да мами... Но това е друга тема.
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от cww » 02 Мар 2012, 11:22

Да не си обслужваш колата в оторизиран сервиз вероятно си има и предимства, но в случаи като твоя пиеш една студена вода. И не до БМВ, ами до арменския поп да пишеш пак ще ти откажат и в интерес на истината ще са си в правото.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от msi200 » 02 Мар 2012, 13:29

На тези километри, едва ли щяха да поемат каквато и да е част от ремонта, даже и да е ходил само в официален сервиз.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 12.03.2012
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е61

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от venciev » 04 Сеп 2012, 12:41

Много лошо!!!За 2 дни двама мои приятели скъсаха вериги на Х5 SD и двата автомобила за на 130х.км.,купувани нови с изтекла вече гаранция....и наистина веригите им са като за велосипед....Нямам думи!!!Сменяйте си веригите момчета!!!
Свищов-градът на 100-те първи неща в България!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от Borymeckata » 05 Сеп 2012, 10:18

Прочетох темата и започвам да се плаша, честно... Съжалявам да неприятностите на всички колеги и се надявам никога да не се повтарят. По отношение на BMW съм впечатлен единствено от ... обслужването им. Ходил съм два пъти във Виа Интеркар - Плевен и честно казано - не ми се тръгваше. Хората са изключително любезни, отделят време да ти отговорят на всички въпроси, обясняват подробно... Подариха ми ръковорство за експлоатация точно за моя модел, оставил съм го на жената да се образова.

Все пак нещо не разбирам. Да кажем, че на по-старите двигатели няма проблем с агренажните вериги. Хиляди такива коли са карани милиони километри и е доказано, че тази система за газоразпределение е сполучлива. Добре де, защо се появава такъв проблем при по-новите? Значи нещо е променено. Кой ще промени дадена част или агрегат (в случая - веригата), ако до момента не е имало проблеми с нея? Представям си технически съвет в BMW, и главния конструктор пита:
- Абе пичове, я кажете как са агренажните вериги на 3.0d?
- Никакви ядове до момента, Шефе! Изкарват по 600 000 без проблеми.
- Ей, не може така бе, излагаме се пред конкуренцията... Я да пробваме на 3.5d с някакви по-калпави вериги, какво ще предложите?

Казвате - икономия. Добре де, колко ще спестиш от шибаната верига, нали тежи 2 кила цялата? Да я олекотиш с 500 грама - това значимо ли е? Все пак говором за коли по 100 000 лева, струва ли да се праят такива дребни икономии? Ако искат да спестяват - да намалят от екстрите, но от важни конструктивни елементи - няма логика. Заради няколко лева икономия да загубиш клиенти и доброто си име на пазара - е това не го разбирам.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от skoklev » 06 Сеп 2012, 15:08

Скромното ми мнение е, че промените точно по веригата са ги направили с цел по-ниски нива на шум и вибрации (или каквото и да е в ползата на комфорта)... И от там е спада в надеждността.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от msi200 » 06 Сеп 2012, 18:10

Това било често срещан проблем при N57, като една от причините се изтъкват удължените смени на маслото, макар и след 10/2010 уж да било оправено.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от RuM6n » 08 Сеп 2012, 13:48

Колега msi200 , моята като чукна ВИН-а в реалоема излиза двигател M57N2, това значи ли че е с друга верига или и аз да очаквам скъсване на 130 000км? :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 12.03.2012
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е61

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от venciev » 10 Сеп 2012, 9:21

Смени я Колега,за да ти е мирна главата!!!
Свищов-градът на 100-те първи неща в България!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от steeN » 10 Сеп 2012, 9:54

баси. едно време моторите на бмв си караха по 300к км без дори да се разтрака веригата. на къде е тръгнало всичко... а за късане не съм чувал никога до сега.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от vanko242 » 10 Сеп 2012, 10:53

....с познат механик тук в Търново неведнъж сме коментирали проблеми около веригата. вече е ремонтирал няколко коли(фирмени) с разтегнати вериги, коли на по 2-3 години...според него многото проблеми на двигателите второ поколение на БМВ се дължат на повишената раб.температура на маслото в сравнение със старите мотори. маслата X W 30, може би не са за нашите топли лета.... МОЛЯ, сега не ме нападайте, просто ви споделям частен разговор между нас
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Бмв Х6 изгасна и не пали повече

Мнение от msi200 » 10 Сеп 2012, 13:41

RuM6n написа:Колега msi200 , моята като чукна ВИН-а в реалоема излиза двигател M57N2, това значи ли че е с друга верига или и аз да очаквам скъсване на 130 000км? :shock:


Ми по моята логика, би трябвало и за теб да се отнася. За всеки случай разпитай по офиц. сервизи, не може да не знаят нищо по въпроса. На автора на темата май е като твоя мотор.
I love the sound of V8 in the morning...

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook