Х5 e53 Навигация. Моля за помощ.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.04.2009

Х5 e53 Навигация. Моля за помощ.

Мнение от zaqwsx » 03 Апр 2009, 15:21

Здравейте, колата ми х5 е53 2006 г. пристигна от чужбина с липсващи модули и отрязани букси от навигацията. Опитвам се да разбера кои са липсващите елементи за да знам какво да търся. Нивото на оборудване би трябвало да е: "Navigation System Professional" + "Full preparation package mobile phone" + "HiFi system Professional". На снимките можете да видите какво липсва. Предполагам че е Навигация 6:9 - Снимка 2 и ДВД чейнджър - Снимка 1.

Освен това май са свили и някакъв сензор зад огледалото, предполагам, че е сензор за дъжд - Снимка 3.

Някой може ли да ми помогне да разбера какво да търся? Авентуално, някой с е53 и подобно ниво на оборудване от София, да ми позволи да погледна в неговата кола... Освен това, трябва ли да внимавам, когато купувам модулите да са точно от е53 или има някаква съвместимост?

П.С. Ако имате някой от липсващите модули за продажба, направо пишете в темата или на Л.С.

Предварително благодаря.

Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 03 Апр 2009, 15:54

В подфорум Продава има навигации :) Може да сложиш и от е46 и е39 май :)

П.С
Виж в Ebay какво продават ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Мнение от gido » 03 Апр 2009, 18:08

колега в мобиле БГ да джипове Х5 има доста на части там щеси намериш ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 03 Апр 2009, 19:12

Изчезнал ти е сензорът за дъжд+автоматичните фарове ако има такава функция, Дисплея на навигацията - 1, Компютърът на навигацията - 2, CD Changer-a - 3 и може би TV Tuner-a ако я е имало като функция - 4

1 и 2
Изображение
1,2,3,4
Изображение

Демек си поне 2500-3000 лв, задна от части втора ръка, ако ги купуваш нови поне 4000 лв и поне 5000+ от БГ BMW Дилър.

Най-скъп е компютърът поне 350-400 евро от Ebay за старата версия със CD и 400+ евро най-малко за DVD версията (като на снимката)
Изображение

Мониторът е между 300-600 евро (зависи със CD,касетка или Mini-Disc е), като става от Е38 и Е39 големия монитор или такъв от Х5. Става и от Е46, но стой грозно, заради една специфична чупка на самия монитор.

CD-Changer-а може да го замениш със устроиство, което чете USB-Flash и чисто ново струва 280 лева в БГ - внася ги едно момче дето има реклама във форума.

TV-Tuner-а - 200 до 500 евро, зависи какъв късмет имаш.

За сензорът за дъжд, немога да ти кажа.

Всичко това е ако имаш кабели и другите модули - GPS антени и тн, периферия.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.04.2009

Мнение от zaqwsx » 03 Апр 2009, 20:01

@vwfan

Благодаря за перфектния и изчерпателен отговор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 03 Апр 2009, 21:14

zaqwsx написа:@vwfan

Благодаря за перфектния и изчерпателен отговор.


Няма проблем :)
Забравих може и Bluetooth модула, да е изчезнал.
Както и да е, ако има нещо всичките неща, ги имам в Е46цата ми и ако искаш, другата седмица, може да се видим, някъде да ти покажа как изглеждат. Ако ти се занимава с пазаруване от интернет, мога да ти обясня, как да се регистрираш в Paypal,Ebay, каква карта и от коя банка може да си извадиш и тн. Но лошото, че наистина много пари ще те върнат назад, което е тъжно (да видиш толкова хубав баварец като твоя разкостен) и е гадно така да ти бъркат в джоба, но няма начин. Има и по-евтини решения, ако не искаш да даваш толкова пари. Може за около 100+ евро да си вземеш пластмасова приставка и един хубав player на Alpine или Clarion, за 1000-1200 лева със навигация, TV, DVD, Memory Card Slot и тн, има някой модели със възможност за управление от волана за BMW и тн.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.04.2009

Мнение от zaqwsx » 04 Апр 2009, 10:04

Мда, Bluetooth модула също липсва. Обмислях и варианта за къстъм навигация от Alpine, но ме притеснява, че ще загубя допълнителната информация която би трябвало да се извежда на дисплея. Предполагам, че там се извежда информация за разход на гориво (не че ще искам да я знам, все пак двигателя е 4.4 :mhihi: ), отворени врати, парктроник дистанция (за това не съм сигурен) и т.н.

Засега имам оферта за целия пакет (борд монитор, навигационен компютър, чейнджър, радио тунер, кабели, тв тунер) за 3000 лв. Другата оферта е само да борд монитор за 500 лв + USB-Flash модула за 280 лв който ти предложи, но идиотите който са обрали електрониката са изрязали буксите :evil: и ще трябва да ги търся от някъде...

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 04 Апр 2009, 10:24

Още докао беше при Росен колата съм я гледа, сравнявал и ти оставих номер да се обадиш за съдействие,
варианти има много от 500 до 5000лв. зависимост какво искаш.


ПС Колата ти по ВИН излиза с малката нави и само чейднжър и после е качвано всичко останало.....ще има игра...

Успех

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 04 Апр 2009, 12:06

zaqwsx написа:Предполагам, че там се извежда информация за разход на гориво (не че ще искам да я знам, все пак двигателя е 4.4 :mhihi: ), отворени врати, парктроник дистанция (за това не съм сигурен) и т.н.


Всичко което го има на дисплея на навигацията, го изписва и на таблото, чрез Board Computer-а (демек външна температура, оставащо гориво, среден раход и средна скорост), отворените врати са на отделен дисплей на таблото, парктроника е само звуков, демек с една качествена система може да се получи и доста по-добре.

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 04 Апр 2009, 12:58

vwfan написа:
zaqwsx написа:Предполагам, че там се извежда информация за разход на гориво (не че ще искам да я знам, все пак двигателя е 4.4 :mhihi: ), отворени врати, парктроник дистанция (за това не съм сигурен) и т.н.


Всичко което го има на дисплея на навигацията, го изписва и на таблото, чрез Board Computer-а (демек външна температура, оставащо гориво, среден раход и средна скорост), отворените врати са на отделен дисплей на таблото, парктроника е само звуков, демек с една качествена система може да се получи и доста по-добре.


Само дето на такава кола е гавра да развалиш оригиналния вид ;)
Както и гуми цялото управление на телефон,изписване на номера,памет номера, управление на навигацията през аудио системата и т.н,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Мнение от Kickdown » 04 Апр 2009, 14:44

Cobra написа:
vwfan написа:
zaqwsx написа:Предполагам, че там се извежда информация за разход на гориво (не че ще искам да я знам, все пак двигателя е 4.4 :mhihi: ), отворени врати, парктроник дистанция (за това не съм сигурен) и т.н.


Всичко което го има на дисплея на навигацията, го изписва и на таблото, чрез Board Computer-а (демек външна температура, оставащо гориво, среден раход и средна скорост), отворените врати са на отделен дисплей на таблото, парктроника е само звуков, демек с една качествена система може да се получи и доста по-добре.


Само дето на такава кола е гавра да развалиш оригиналния вид ;)
Както и гуми цялото управление на телефон,изписване на номера,памет номера, управление на навигацията през аудио системата и т.н,


Телефонът е супер полезен, особено ако ползваш smartphone Nokia (аз само такива ползвам :evil: :evil: :evil: ), а навигацията си върви с Touch Screen при хубавите After-Market решения и е много по удобна. И освен оригиналния вид нищо друго не губиш, а дори само печелиш ;)

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 04 Апр 2009, 15:04

Телефона наистина е полезен,аз имам Vertu само при сядането в колата натискам бутона за връзка и след това си говоря през централата...

ама много се отколонихме,в колите ми за забалвеление слагам квато се сетиш мулитмедия,ама да си загрозя джипа с некви афтер маркет смешки не мерси ;) [/url]

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.04.2009

Мнение от zaqwsx » 13 Апр 2009, 11:53

Успях да поправя щетите. Оказа се, че в автомобила си стоят DSP усилвателя, радио модула, GPS антената, bluetooth модула и кабелите с изрязани накрайници. Наложи се да купя: борд навигация 16х9 - 500 лв, навигационен компютър МК 4 - 400 лв, CD чейнджър - 200 лв (GROM usb-mp3 адаптера не успях да подкарам, поради наличието на DSP усилвател - не са съвместими) и сноп кабели с накрайници за 100 лв. Общо 1200 лв и 2-3 часа работа по прозвъняването на кабелите. Търговците по автоморгите са луди, един се опита да ми продаде инсталация от е39 '98 г за 3000 лв, друг се опита да ми пробута неработеща МК 3 за 450 лв, друг борд навигация за 900 лв... В интернет цените също са доста надути комплект "Борд навигация + МК 3 + чейндър + кабели (не е много ясно дали за е39, е46 или е53)" се предлага на цени от 1500 до 2500 USD.

Упдейтнах навигационния компютър до v.32 и смъкнах картата "Navteq 2008 - 2 East Europe DVD".

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook