Въпрос относно Х5 4.8i

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Въпрос относно Х5 4.8i

Мнение от tnikolov » 01 Юни 2010, 14:34

Здравейте колеги!

Харесахме една кола за едно приятелче, но имам няколко въпроса за нея, на които се надявам някой от форума да може да ми отговори. Та значи, ето я обявата на колата:

Цъкни тук

Въпросите ми са следните:

1. Колата няма Adaptive Drive, но за сметка на това има някакво "Sport Suspension". Може ли някой да ми обясни каква точно е разликата между двете и кое е по-хубаво, с оглед на това, че колегата предпочита колата да вози по-скоро меко отколкото твърдо?

2. Ако си спомням правилно, в Камор ми обявсняваха преди време че на 7 местните Х5ци им слагали някакво динамично окачване отзад. Това вярно ли е? Ако да, каква е неговата роля и до колко се отразява на комфорта на возене?

3. С оглед на цената и екстрите на автомобила, как бихте го оценили? Какво не ви харесва и какво липсва според Вас?

Много мерси предварително!

BMW Performance
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: М Кар
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно Х5 4.8i

Мнение от MCar » 01 Юни 2010, 15:21

Ако бъркам, някой да ме поправи, но...

1. С Adaptive drive ти сам си избираш настройките на окачването и колко твърдо да вози, като може да бъде от много меко до много стегнато.
Sport suspension, по спомен, беше част от Спорт Пакета и вози по-твърдо от нормалното.

2. Конкретно този модел, щом е със Sport Suspension, едва ли отзад е по-различно окачването.

3. На Х5-цата от линка, хубавото е, че е в гаранция (голям плюс), 7-местна и колегата ще може да си вземе ДДС-то и е на малко километри (току що разработена). На мен ми допада също и панорамният покрив, както и спортното окачване (но обичам да вози стегнато). Като цяло според мен машината е супер!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпрос относно Х5 4.8i

Мнение от msi200 » 01 Юни 2010, 15:52

Значи, доколкото знам, като е 7-местна, е с ниворегулация отзад. А като е с ниворегулация, уж не можело да има adaptive drive. Ама не съм много сигурен по въпроса.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно Х5 4.8i

Мнение от X5 E70 » 01 Юни 2010, 21:28

Ниворегулацията нема нищо общо с Адаптив Драйв. Моята е 7 местна с ниворегулация (върви в комплект с опцията 3-ти ред седалки) и си има Адаптив Драйв.
Адаптив драйва си е активно окачване и има само две позиции - оn и off (бутон Sport при скоростния лост)
Х5 без Адаптив Драйв люлее много, отвратителна е за каране
Конкретно таа дет сте харесали нема най-скъпите и готини неща които правят таа жипка истинско BMW - Адаптив Драйв и Актив Стеринг. Да не говорим че цената е много висока

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпрос относно Х5 4.8i

Мнение от msi200 » 01 Юни 2010, 23:07

I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно Х5 4.8i

Мнение от X5 E70 » 02 Юни 2010, 11:16

msi200 написа:Мда, е сега прегледах още обяви и вярно има с адаптив драйв и ниворегулиране.
Иначе тази 4.8 има актив стиъринг ама няма адаптив драйв. А за парите- няма да са тези от обявата.
Сега гледаме ето това: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=130750385&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=49&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=185&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuels=DIESEL&ambitCountry=DE&zipcode=83707&zipcodeRadius=10&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2


Тая също не става, не можеш да я вземеш без ДДС от Германия и при това положение 71500 е мноооого висока цена.
Внесеш ли я тук вече дължиш ДДС, дори да подлежи на възстановяване 71500 па си е много висока цена.
Гледай такива коли които там можеш да вземеш нето. Кат я внесеш тука вече е лесно дори да не е ДДС-арка

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook