Съвет при покупка Е53 3.0i

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ше Е34

Съвет при покупка Е53 3.0i

Мнение от VINCHUN » 27 Мар 2012, 22:30

Здравейте, от заглавието става ясно, какво ще питам.
Търся Х5 3.0i Е53 2001-2004
Интересува ме каде по точно да гледам освен като при обичайна покупка на кола.
Колата ще е автоматик-кутията има ли проблеми като при дизеловата версия?
По всяка вероятност колата ще се оборудва с ГАЗ...ще я кара пенсионер....и понякога аз :) Мнения:дават ли тези мотори много грешки, предвид газта??
Знам, че по мощните бензинови двигатели са по-добри, но пак казвам-собственика ще е пенсионер :) (няма пари за бензин и данъци). :mhihi:
Преди покупката, ще се отиде в оторизиран сервиз на марката за информация за състоянието на колата, но ако може да ми кажете след покупката задължителните компоненти за смяна??
Благодаря на отговорилите!!!

Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: Боинг 777

Re: Съвет при покупка Е53 3.0i

Мнение от homey » 30 Мар 2012, 13:15

След покупка на Х5 мисля, че трябва да се смени следното: масло скоростна кутия, масло диференциали, масло раздатка, филтър горивен и маслен, въздушен филтър и филтър за купето (около 1300-1500 лв. с труда). Ако има проблеми по окачването естествено и те трябва да бъдат отстранени. Що се отнася за грешките при работа на газ, ако газовата е монтирана кадърно не би трябвало да дава никакви грешки. Не знам каква е пенсията на пенсионера, който ще я кара, но при таван на пенсията 700 лв. не знам как ще я поддържа тази кола. :lol: Успех с покупката! Между другото има и по-евтини начини за качествена диагностика на автомобила от този в оторизиран сервиз!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Съвет при покупка Е53 3.0i

Мнение от tsb_bg » 31 Мар 2012, 6:32

Аз от 2 седмици съм с Х5 3.0iA 2002 г. и още нямам много опит с конкретния модел, но тъй като знаещите мълчат ще кажа какво аз гледах:

1. Двигател и скорости - еднакви са с останалите модели и няма нищо специфично.
Двигателя 3.0i е по-лек от 4-литровите и значително по- лек от 3.0d така че освен разход според мен щади и предното окачване
Скоростната кутия е GM но до колкото четох по форуми с бензиновите модели няма проблеми (при дизела проблема явно идва от по-големия въртящ момент)
2. До края на 2003 (по някои данни и до 2004) раздатката е NV125 която подлежи на ремонт (за мен е по-добрия вариант въпреки някои недостатъци спрямо X-Drive). Гледа се при рязко потегляне да е плавно и да не се чуват шумове (разтегната верига). По принцип при ежедневната употреба честотото рязко тръгване от място с много газ е основната причина за разтягане на веригата.
3. Предно и задно окачване вкл. рейка
4. Датчици и модули на ABS/DSC - за този автомобил - специално е от изключителна важност и двете системи да работят изрядно
5. Казанче на воден радиатор (бакелитово е и често се пука)
6. Външни дръжки на вратите (като замръзнат се чупят основите и често се побългаряват)
7. Механизъм на горната врата на багажника (често влиза вода и поврежда ел. моторчето което задейства механизма)
8. Общото състояние на купето и по-специално пода отдолу. Много хора не правят разлика между SUV / джип и пода, прагове, ауспуси са остъргани здраво. Това само по себе си не е кой знае какъв проблем, но то както и състоянието на салона говори за предишния собственик и маниера на каране и поддръжка.

PS Не те съветвам да слагаш газ (лично мнение) До момента (на 2 резервоара) разхода ми е 16-17 (свалих го по борд и под 16 по околовръстното) на градско - София и 11-12 извънградско със сравнително натоварено движение (изпреварвания)

Успех :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Съвет при покупка Е53 3.0i

Мнение от coper » 03 Апр 2012, 7:08

PS Не те съветвам да слагаш газ (лично мнение) До момента (на 2 резервоара) разхода ми е 16-17 (свалих го по борд и под 16 по околовръстното) на градско - София и 11-12 извънградско със сравнително натоварено движение (изпреварвания)


Колега с 95 или 98 караш с тоя разход?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Съвет при покупка Е53 3.0i

Мнение от tsb_bg » 03 Апр 2012, 7:37

До момента съм налял 2 резервоара 98 (пълно - пълно) и в момента съм на 1/2 от 3-тия резервоар
Колата я взех с почти пълен резервоар но не знам какъв бензин беше сипан
Гумите са летни 255/55/18

Не ми се е налагало до сега да карам в истинските Софийски задръствания (8-9 и 17-18 часа) а и от 2 резервоара не смята че може да се правят адекватни изводи.
Ще пиша пак като видя как ще се държи разхода и при по-тежък трафик, но ако има разминаване с данните, които събрах преди покупката то е минимално и определено не е в посока "нагоре".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: Съвет при покупка Е53 3.0i

Мнение от NAPSTERS » 03 Апр 2012, 20:35

от скоро и аз се возя на въпросния Х с М54Б30, купих колата доста изгодно :mhihi: има газова уредба поставяна в Италия.
на газ е можеби малко по мудна отколкото на бензин, но джипката върви без проблеми и с елементарно засичане дава разход 20лв./100 км.газ градско. по-принцип съм много против газта, но в последно време се замислям при тези цени на бензина. честно казано съм доволен, никакви грешки и дори ми излиза по-евтино от Е39-ката ми. все пак някой ще каже купил си БМВ и му сложил газ!!! което ме прави автоматично: *измекяр* . аз обаче несъм отдавна на 25 години, и предпочитам да дам 1лев, вместо 2, а остатъка да похарча за семеиството ми. често срещам недуомяващ поглед на газ-станцията когато зареждам :shock: , но не ми пука.дори в Германия ако караш на газ плащаш по малки данъци за това , че замърсяваш по-малко околната среда.
за да не ви отекчавам с моите глупости, ще кажа едно: ако допреди 2 месеца бях супер против газта.....сега съм твърдо ЗА!!!
все пак зависи от уредбата и кой и как ще я монтира и настрои.
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ше Е34

Re: Съвет при покупка Е53 3.0i

Мнение от VINCHUN » 04 Апр 2012, 18:16

Благодаря, на отговорилите! Ще се похваля веднага след покупката...дано да уцеля :mhihi:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook