X5 F15 проблем с волана

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

X5 F15 проблем с волана

Мнение от Runnr » 29 Авг 2023, 19:31

Здравейте Колеги,

Първи собственик съм на F15 и имам интересен проблем с волана.
Когато колата загрее добре ( примерно е 30+ градуса навън ) и и направя няколко стотин километра, волана започва да “залепва” на 1030 и 0130. Когато вляза в завой, трябва усилие да се върне волана на 1200. Ако продължи да е топло навън, продължава да залепва, без да са необходими няколко стотин километра.
В момента, в който градусите паднат, залепването изчезва или почти не се усеща, дори и след много километри.
Ходих на диагностика в БМВ сервиз няколко пъти, както и в други сервизи. Всичко е перфектно, включително гумите са чисто нови ( за БМВ ), дискове, окачване, геометрия и тн. Последното, което от БМВ измислиха днес, е че трябва да се сменят Tie Rods на предните гуми, защото имало малък луфт. Според мен ме сапунисват здраво.
Единственото, което намерих в нета е на хора с F15 е the joint in the lower steering column.
Случайно някой да има / да е имал подобен проблем? Will be appreciated!

Поздрави,


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: X5 F15 проблем с волана

Мнение от ивчо » 30 Авг 2023, 12:16

Има логика да е от карето там .
Ако не е сменено маслото в системата досега - добре е да се смени също . Ако въобще имаш хидравлична помпа де .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: X5 F15 проблем с волана

Мнение от Runnr » 30 Авг 2023, 13:18

ивчо написа:Има логика да е от карето там .
Ако не е сменено маслото в системата досега - добре е да се смени също . Ако въобще имаш хидравлична помпа де .
Благодаря за мнението. Честно казано не знам дали имам хидравлична помпа или не. Колата е в перфектно състояние и редовно обслужвана, но ни свършиха идеите във всички сервизи, и от БМВ почнаха да ме сапунисват. Единственото, което не гледано до сега е рейката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook