BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 08 Авг 2019, 15:20

Emooo написа:Недей взимай 4 цил двигател, освен ако не гониш икономия и караш в града основно.


Сигурно имаш предвид 520d и 520i, щото четирицилиндровите 528i имат доста прилично вървене.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 08 Авг 2019, 17:22

да 520 имах предвид.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 08 Авг 2019, 19:50

Някой има ли представа какво е разпределението на теглото между осите при ф10/11? Ако има инфо за различните модели ще е супер.
Някой ходил ли е да си премери колата на кантар, за да види реално колко тежи, резултати?
И последен въпрос: пробвали ли сте си стоковата кола на дино, какво излезе?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от tihomair » 09 Авг 2019, 7:18

xexoral написа:Някой има ли представа какво е разпределението на теглото между осите при ф10/11? Ако има инфо за различните модели ще е супер.
Някой ходил ли е да си премери колата на кантар, за да види реално колко тежи, резултати?
И последен въпрос: пробвали ли сте си стоковата кола на дино, какво излезе?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Преди ремапа да. Всичките коне си бяха там. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 09 Авг 2019, 7:38

Как разбра че са там като dyno-то мери мощност на гумите, а това което дава производителя са коне на двигателя. И още нещо - различните dyno-та дават различни отклонения. Като цяло се ползват да измерят разликата в мощността след 2 измервания, обикновенно преди и след ремат за да се види разликата. Ако качищ призволна кола на диното и я измериш 1 път незнам как ще я интерпретираш тая информация, която ти я дава при положение, че имат незнайно отклонения от реалната стойност. Интересно ми е дали тези с динотата знаят колко им е отклонението или пък ги калибрират?
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от tihomair » 09 Авг 2019, 7:57

Emooo написа:Как разбра че са там като dyno-то мери мощност на гумите, а това което дава производителя са коне на двигателя. И още нещо - различните dyno-та дават различни отклонения. Като цяло се ползват да измерят разликата в мощността след 2 измервания, обикновенно преди и след ремат за да се види разликата. Ако качищ призволна кола на диното и я измериш 1 път незнам как ще я интерпретираш тая информация, която ти я дава при положение, че имат незнайно отклонения от реалната стойност. Интересно ми е дали тези с динотата знаят колко им е отклонението или пък ги калибрират?

Да ти кажа честно изобщо не се напрягам толкова. Просто си карам и си свиркам. ;) :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Закупуване на BMW f10/11

Мнение от toncho83 » 09 Авг 2019, 8:06

Newbmwuser написа:Здравейте Дами и господа,
Решил съм да си купувам bmw 5-та серия , така като гледам бюджета ще ми стигне за f10-ка в диапазона до 2015 година. В момента шофирам w211 2.7 avangard и честно казано нямам идея какви са проблемите им и на коя модификация (мотор) да се спра. Бихте ли ми описали (споделили) някои съществени проблеми с различните мотори и по конкретно дали 2.0-ките вървят добре, имат ли необходима мощност или да се насочвам към по-голям мотор (предвид факта ,че карам 2,7, 5-цилиндров сега)
Благодаря предварително!


Най-малкият двигател от гамата на бмв (ф10/11) ще е по-бърз, пъргав и икономичен от колата, която шофираш колега. Трябва да пробваш за да прецениш за себе си. Цените на ф- серията паднаха доста, но подръжката и частите не.

2.0 д малее само извън града ако тръгнеш да правиш ластици 150-200 км/ч. Като цяло няма някакви драми с тоя двигател.Хората, които я карат не пишат много във форума, а тия които пишат много не я обичат, щото е 4 цил. и се изказват негативно като цяло... :mhihi: :mhihi: :mhihi: Иначе верига около и преди 200 К км и :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Закупуване на BMW f10/11

Мнение от Tsapo » 09 Авг 2019, 13:22

toncho83 написа:
Newbmwuser написа:Здравейте Дами и господа,
Решил съм да си купувам bmw 5-та серия , така като гледам бюджета ще ми стигне за f10-ка в диапазона до 2015 година. В момента шофирам w211 2.7 avangard и честно казано нямам идея какви са проблемите им и на коя модификация (мотор) да се спра. Бихте ли ми описали (споделили) някои съществени проблеми с различните мотори и по конкретно дали 2.0-ките вървят добре, имат ли необходима мощност или да се насочвам към по-голям мотор (предвид факта ,че карам 2,7, 5-цилиндров сега)
Благодаря предварително!


Най-малкият двигател от гамата на бмв (ф10/11) ще е по-бърз, пъргав и икономичен от колата, която шофираш колега. Трябва да пробваш за да прецениш за себе си. Цените на ф- серията паднаха доста, но подръжката и частите не.

2.0 д малее само извън града ако тръгнеш да правиш ластици 150-200 км/ч. Като цяло няма някакви драми с тоя двигател.Хората, които я карат не пишат много във форума, а тия които пишат много не я обичат, щото е 4 цил. и се изказват негативно като цяло... :mhihi: :mhihi: :mhihi: Иначе верига около и преди 200 К км и :driving:


Има и по малка модификация от 520D.
Рядко срещана версия, но пък я -518D (първо 143к.с. после 150к.с.)

Според мен, като собственик на 530D и такъв, който за кратко имаше 525D (с две турбини), разликата между 2.0D и 3.0D е осезаема.
Но всичко си зависи от човека и това, какво очаква от автомобила - шум, вибрации, пъргавост, поддръжка и т.н.
Не опира въпроса "колко ще вдигне", защото в крайна сметка 90% караме с някаква приблизително постоянна скорост по магистралите ( 130-140-150км.), която няма да бъде проблем за 520D.

Въпреки, че харесвам 6 цилиндровите двигатели, ако 525-та, която имах за кратко се беше оказала хубава кола (за жалост не) щях да си я карам и до днес а не да търся друга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Закупуване на BMW f10/11

Мнение от equipment » 09 Авг 2019, 15:22

Newbmwuser написа:Здравейте Дами и господа,
Решил съм да си купувам bmw 5-та серия , така като гледам бюджета ще ми стигне за f10-ка в диапазона до 2015 година. В момента шофирам w211 2.7 avangard и честно казано нямам идея какви са проблемите им и на коя модификация (мотор) да се спра. Бихте ли ми описали (споделили) някои съществени проблеми с различните мотори и по конкретно дали 2.0-ките вървят добре, имат ли необходима мощност или да се насочвам към по-голям мотор (предвид факта ,че карам 2,7, 5-цилиндров сега)
Благодаря предварително!


Колега, взимай смело 530D ...А да не говорим, че на каквато и модификация на 5-та серия да се качиш след Е270 Cdi, ще ти се струва самолет : )

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.08.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Newbmwuser » 12 Авг 2019, 15:18

Благодаря много за отговорите! Виждам, че при всички случай няма да има нищо общо със сегашния мечок, така че първо ще ги пробвам и ще преценя! Предвид факта, че карам основно в града и по-рядко настрани може би ще се спра на 520-ката. Ще дам отзвук, поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 15 Авг 2019, 0:39

Някой да има представа в инсталацията която е отпред зад бронята покрай гредата от лявата страна при буксите за левия фар, парктроника и камертата има един кабел жълто с зелена ивица самостоятелен да знаете закакво отговаря той , че го намерих висящ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 18 Авг 2019, 16:25

Към колегите с дизели:
Като бръкнете с пръст в ауспуха, цапа ли ви се пръстът или излиза чист?
Чист ли трябва да е?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от theraven_nz » 18 Авг 2019, 17:23

Само прах. Сажди няма грам.

F15 40d.
---

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 18 Авг 2019, 17:56

Ами при мен е черен, какво ще рече това?
Иначе досега съм се пробвал по различни начини да накарам колата да изпуши отзад, но не става.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 18 Авг 2019, 19:45

xexoral написа:Ами при мен е черен, какво ще рече това?
Иначе досега съм се пробвал по различни начини да накарам колата да изпуши отзад, но не става.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Дизела на БМВ няма сажди по ауспуха освен ако няма чип тунинг или е махнат ДПФ-а. Е60ката ми я продадох с чист аупух на 160к км. Това е много добър признак при избор на автомобил втора употреба.

Това е моя
Изображение

Сигурен съм обаче, че съм виждал много 550д с черни аупуси. Имаше някакъв скандал с емисиите при 550д и може тези коли да са изкарвали сажди. Трябва да видиш други 550д.
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook