BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 12 Сеп 2023, 8:33

Винаги съм се чудил за тези 3 мм. Ами ако износиш повече грайферите на задните гуми? За да получиш 3мм разлика трябва да износиш 1.5мм грайфер повече отзад, това ще свали диаметъра с 3мм спрямо предната гума. Какво правим в този случай? нещо не ми се вярва наистина да е толкова малка границата в която почва да се чупи раздатката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bereta » 13 Сеп 2023, 19:37

Приемам, че съм решил да се жертвам в “името на науката”. И понеже намесихте и чистата физика съм напълно подходящ - с диплома 5.50 от времената когато се учеше наистина. Каквото и да се случи ще споделя.
Ride on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 27 Сеп 2023, 19:40

Колата ми губи по малко антифриз. Не я бях карал около седмица и последната събота навъртях около 150км. После неделя към обяд беше доста жега и я оставих да поработи около десетина минути преди да тръгна за да поохлади климатика. Като се качих и на таблото имаше съобщение за ниско ниво на антифриз. Оставих я така и в понеделник погледнах нивото в казанчето като беше изстинала и беше под минимума. Купих от БМВ едно шише оригинален антифриз и долях малко под максимума. Карах я цял ден и вчера отново на студено я погледнах и беше на около минимума долях още малко, като първия път беше около 600мл а после около 300мл. Закарах я в БМВ за диагностика още вчера и не откриват никакви течове, в момента и правят pressure test, вече два са направили и още един остава но казват че е ОК даже тази сутрин нивото е било нормално. Та някакви идеи какво може да е ?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 28 Сеп 2023, 9:28

Не си написал какъв е двигателя. При мен на 50д се беше пробил един от малките охладители, които ги има само при 50и и 50д зад халогените. Губеше по-малко антифриз и така не успяхме да го хванем, докато един ден не изтече целия в гаража и стана ясно че е от там. Уж правиха pressure test но не го хванаха. Някой който разбира да каже дали този тест може да хване проблем в радиатора. Аз си мисля че ако са затворени термостатите към радиаторите няма да излезе спукан радиатор на теста.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 28 Сеп 2023, 9:56

@Peshehodetz: по-вероятно е една пластмасова тръба под всмукателният колектор да ти се е спукала. Така поне беше при мен. Страшна недомислица (а дали?) да направят това съединение от старееща пластмаса която се нацепва а не алуминиев детайл. Частта е 30-40лв нова ОЕ, но труда да стигнеш до нея - 150


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 28 Сеп 2023, 10:00

ekalchev написа:Не си написал какъв е двигателя. При мен на 50д се беше пробил един от малките охладители, които ги има само при 50и и 50д зад халогените. Губеше по-малко антифриз и така не успяхме да го хванем, докато един ден не изтече целия в гаража и стана ясно че е от там. Уж правиха pressure test но не го хванаха. Някой който разбира да каже дали този тест може да хване проблем в радиатора. Аз си мисля че ако са затворени термостатите към радиаторите няма да излезе спукан радиатор на теста.

Налягането в системата и с отворен и затворен термостат е едно и също

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3332
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от spacepl » 28 Сеп 2023, 12:50

При мен губи около 100 мл. на две-три седмици. Още не мога да хвана от къде е, но понеже ще сменям релето на свещите, ще взема да сменя и тройника под колекторите.
На 60-ката и доливах по 50-100мл. веднъж годишно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 28 Сеп 2023, 18:29

Редовия 6 цилиндров N55 е двигателя. Обаче се сетих още нещо - та като взимах антифриз да доливам купих малкото шишенце което е 946мл и този на резервните части и аксесоари беше някакъв нов друг път преди не съм го виждал. Та той ми каза, че е готово за доливане и долях както съм описал. Вчера реших да взема да имам резерва ма си викам да взема направо голямата разфасовка която е един галон пък ако не ми потрябва голяма работа. Заприказвах се с приемника при когото бях оставил колата, че се знаем и аз предимно към него се обръщам и той ми каза ако искам да доливам да си направя смес 50:50 антифриз с дестилирана вода и ми каза че БМВ не предлагали готов разтвор. Та забравих да го питам, но проблем ли е че тази около една четвърт галон не разреден съм го долял така.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 28 Сеп 2023, 18:33

peshehodetz написа:Редовия 6 цилиндров N55 е двигателя. Обаче се сетих още нещо - та като взимах антифриз да доливам купих малкото шишенце което е 946мл и този на резервните части и аксесоари беше някакъв нов друг път преди не съм го виждал. Та той ми каза, че е готово за доливане и долях както съм описал. Вчера реших да взема да имам резерва ма си викам да взема направо голямата разфасовка която е един галон пък ако не ми потрябва голяма работа. Заприказвах се с приемника при когото бях оставил колата, че се знаем и аз предимно към него се обръщам и той ми каза ако искам да доливам да си направя смес 50:50 антифриз с дестилирана вода и ми каза че БМВ не предлагали готов разтвор. Та забравих да го питам, но проблем ли е че тази около една четвърт галон не разреден съм го долял така.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk


Долей вода и тя колата ще си го смеси като я покараш.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от MMG » 28 Сеп 2023, 18:34

Не е кой знае какъв проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 28 Сеп 2023, 18:54

Колкото е по концентриран антифриза толкова по лесно ще протече някъде

Sent from my 2201123G using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 29 Сеп 2023, 8:31

Антифриза има по-лоши свойства за отнемане на топлината спрямо водата. Ако имаш голяма концентрация на антифриз може да не охлажда добре двигателя. Хубаво е да долееш вода и да направиш правилната смес, да не направиш друг проблем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от MMG » 29 Сеп 2023, 14:21

На 35d/40d на какво може да се дължи висок разход на масло от порядъка на 1л/5000км?
Ня моят човек са му казали, да очаква колянов вал… Други симптоми няма никакви.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12777
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vld » 30 Сеп 2023, 11:36

MMG написа:На 35d/40d на какво може да се дължи висок разход на масло от порядъка на 1л/5000км?
Ня моят човек са му казали, да очаква колянов вал… Други симптоми няма никакви.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Разход на масло от колянов вал :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отдавна не се бях смял така...
Завишен раход може да има от теч, от износени турбини, гумички на клапаните, маслени сегменти, скъсана мемрана на картерната вентилация.
Трябва по подробно описание на това при какви точно обстоятелства се кара, има ли ДПФ, пуши ли, претриса ли при студен старт сутрин и прочие подробности които биха могли да дадът някаква насока.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от MMG » 30 Сеп 2023, 14:09

vld написа:
MMG написа:На 35d/40d на какво може да се дължи висок разход на масло от порядъка на 1л/5000км?
Ня моят човек са му казали, да очаква колянов вал… Други симптоми няма никакви.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Разход на масло от колянов вал :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отдавна не се бях смял така...
Завишен раход може да има от теч, от износени турбини, гумички на клапаните, маслени сегменти, скъсана мемрана на картерната вентилация.
Трябва по подробно описание на това при какви точно обстоятелства се кара, има ли ДПФ, пуши ли, претриса ли при студен старт сутрин и прочие подробности които биха могли да дадът някаква насока.
Казали са му да очаква да хвърли двигател.
Колата е на около 150к км реални и е сток напълно. И на мен ми беше странно. Каза ми, че няма други симптоми, върви си както трябва…


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook