Новият километраж при 5 GT

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Новият километраж при 5 GT

Мнение от MaXimal » 12 Мар 2011, 0:43

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от speedhokk » 12 Мар 2011, 17:44

Ей тва хубаво че са ентусиастите по форумите. И ейнджъла го направиха сток да е LED, а сега и километража може да ти е бял(някои твъдяха, че на БМВ да си направиш километража бял, било копиране на Мецедес и тва си било запазена марка да е червен :mhihi: ) Е явно не, много ми харесва. Добре са го направили като екстра да можеш да си го сменяш, само недай си боже да изгори извънгаранционно, ще ти се пререве сигурно да го смениш това табло :mhihi:
Последна промяна speedhokk на 13 Мар 2011, 13:56, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от Nickelback » 12 Мар 2011, 18:13

Добре са го направили да си сменя цвета. Така задоволяват и по-традиционно настроените клиенти (amber light) и новите потенциални клиенти, които харесват плазменото бяло :yes:
Също ми харесва и мултифункционалния LCD под уредите.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Мар 2011, 21:55

Новата концепция ми допада много. Направили са уредите също толкова удобни и отчетливи, но някак си по-елегантно. Лично аз не харесвам това бяло, но си е интересна опция.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от da6ip » 17 Мар 2011, 21:02

не искам да обиждам никого, но коментарите са просто глупави.

защо?

защото няма никаква промяна в цвета на осветлението на таблото спрямо старите модели. ако се качите в Е30 ще видите бели цифри по километража, а като включите фаровете, цифрите ще се оцветят в кехлибарено (НЕ червено).

ако се качите в 5GT (видеото) е пак същото - бели цифри през деня, а като включите фаровете стават кехлибарени.

това е обяснено и на екрана "Licht an" - със фарове, "Licht aus" - без фарове.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от acho.rs » 17 Мар 2011, 21:19

Ужас - всичко ти е монитор . За мен най-красиво е "стрелката" да си е стъклена (имитация) или метална при спортните автомобили . Така някак всичко се губи - колата става като комп. игра (плейстейшън е станало нарицателно) .
Ето и еталона :
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от da6ip » 17 Мар 2011, 21:36

acho.rs написа:Ужас - всичко ти е монитор . За мен най-красиво е "стрелката" да си е стъклена (имитация) или метална при спортните автомобили . Така някак всичко се губи - колата става като комп. игра (плейстейшън е станало нарицателно) .
стрелките и белите кръгове в новите модели все още са направени от пластмаса, а не виртуални! :yes:
само информацията в долния край на таблото е дисплей и там всичко е виртуално. мисля че дори цифрите на километража и оборотомера са фиксирани и реални, посто се осветяват чак като дадеш на контакт.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от Nickelback » 17 Мар 2011, 21:39

da6ip написа:не искам да обиждам никого, но коментарите са просто глупави.

защо?

защото няма никаква промяна в цвета на осветлението на таблото спрямо старите модели. ако се качите в Е30 ще видите бели цифри по километража, а като включите фаровете, цифрите ще се оцветят в кехлибарено (НЕ червено).

ако се качите в 5GT (видеото) е пак същото - бели цифри през деня, а като включите фаровете стават кехлибарени.

това е обяснено и на екрана "Licht an" - със фарове, "Licht aus" - без фарове.


Само дето било ден, било нощ, с фарове или без, клъстер панела си има бяла активна LED подсветка, точно като на Е30 :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от MaXimal » 18 Мар 2011, 9:49

Не знам защо намесихте спортните модели и тоя грозен червен километраж дето даде Ачо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от da6ip » 18 Мар 2011, 10:00

И аз не знам защо ги намесват и защо на всички им текат лигите по белите километражи с червени стрелки като на "М-ките"? :dunno:

Преди седмица се качих във Ford Fusion, онова дребно нещо дефакто повдигната Фиеста, и познайте какво? -> бели километражи с червени стрелки!! :ok: :clap:

Е аз предпочитам кехлибареното осветление ;)
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Мар 2011, 13:50

MaXimal написа:Не знам защо намесихте спортните модели и тоя грозен червен километраж дето даде Ачо.


Е недей така :nono: Колегата изказа мнение просто. Пък и изказвайки се така, малко обиждаш вкуса на определени хора (включително и моя :)) Вярно малко :OT: дойде ама в тема като тази се получава що горе интересно, така мисля аз ;) Поздрави! :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E39 M52B20TU '00 Shadowline
Мечтае да кара: Самолет

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от darko1 » 18 Мар 2011, 21:26

da6ip написа:Е аз предпочитам кехлибареното осветление ;)

+1 :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от peters75 » 28 Мар 2011, 21:41

Преди да си купя БМВ много ме дразнеше този "оранжев" както го наричах цвят дето цял живот не го смениха....но когато се качих на Е60 разбрах колко съм грешал.Сега синьото на VW и тъмно червеното на АЛДИ са ми отвратителни,дето супер много ми харесваха.Мисля,че между кехлибареното и бялото винаги ще избирам първото.Това за мен е много подходящ и приятен цвят за табло.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от da6ip » 28 Мар 2011, 22:13

peters75 написа:Преди да си купя БМВ много ме дразнеше този "оранжев" както го наричах цвят дето цял живот не го смениха....но когато се качих на Е60 разбрах колко съм грешал.Сега синьото на VW и тъмно червеното на АЛДИ са ми отвратителни,дето супер много ми харесваха.Мисля,че между кехлибареното и бялото винаги ще избирам първото.Това за мен е много подходящ и приятен цвят за табло.

доколкото ми е известно е доказано с изследвания че кехлибарения цвят е най-"недразнещ" за окото, т.е. така окото не е нужно да се напасва всеки път като погледнеш таблото, после навън и после пак таблото, и съответно не се изморява... и затова от БМВ са го сложили :yes: ето това ме кефи зверски - всяко нещо при тия хора е измислено, изследвано и решено с някаква обосновка :mrgreen: :mrgreen:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Виенското метро
Мечтае да кара: BMW E46 coupe

Re: Новият километраж при 5 GT

Мнение от ves_v8 » 09 Апр 2011, 9:29

da6ip написа:
peters75 написа:Преди да си купя БМВ много ме дразнеше този "оранжев" както го наричах цвят дето цял живот не го смениха....но когато се качих на Е60 разбрах колко съм грешал.Сега синьото на VW и тъмно червеното на АЛДИ са ми отвратителни,дето супер много ми харесваха.Мисля,че между кехлибареното и бялото винаги ще избирам първото.Това за мен е много подходящ и приятен цвят за табло.

доколкото ми е известно е доказано с изследвания че кехлибарения цвят е най-"недразнещ" за окото, т.е. така окото не е нужно да се напасва всеки път като погледнеш таблото, после навън и после пак таблото, и съответно не се изморява... и затова от БМВ са го сложили :yes: ето това ме кефи зверски - всяко нещо при тия хора е измислено, изследвано и решено с някаква обосновка :mrgreen: :mrgreen:

Всъщност зеленото е този цвят, за който говориш Доказано, е че зеленото е най-успокояващият и най-недразнеш цвят за човешкото око. А сините табла на VW направо ти къртят очите. След пътуване с Пасат Варна-София нощеска после имах чувството че съм заварявал 4 часа, а не че съм шофирал.
Километража на 5-цата са си го направили много добре даже. Нали все пак трябва да има модернизация, а и доколкото разбрах това е допълнителна екстра. Все пак идеята на БМВ е да задоволи максимален брой потенциални клиенти. На мен лично червеното табло на БМВ много ми харесва, но пък бялото си е маняшко също.
BMW E39 530D... ein Flugzeug

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook