BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от b00st » 25 Юли 2019, 12:21

Dextuar написа:
b00st написа:Aйде стига с тия митове и легенди как в овициален сервиз, пълен с камери и големи стъкла към халето през които може да си гледаш колата през цялото време какво ѝ правят, маслото се изписва и седи и не ви го слагат. Мога да ви уверя, че няма механик там, където да си рискува работата за 1 керливо масло, което се сипва от машина директно, а не в бутилки, дето да си ги прибере. Това няма как да стане просто.
А който си мисли, че маслото не почернява веднага явно не е карал дизел :mhihi:
Ми аз като си сменя маслото и ИЗЧАКАМ 20 МИНУТИ хубаво да се изтече старото на загрял двигател, след това първите 500 км едва го виждам маслото къде е на щеката. А тия митове, че не подменят части, ги разправяй на някой друг...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тва ще да е от много добавки за промиване къде слагаш :mhihi:
Не ми се спори с професори, както казах всичко може да се провери при съмнение. Другия форумен мит и легенда е как приемчиците си измислят разни неща, които били за смяна при приемането, ей така щот нямат 20 коли да ги чакат още. Е и той е разбит, понеже записват видео и го пращат на клиента с линк на смс и всеки може да си гледа през телефона. Ама това хора дето не са стъпвали в такива сервизи и тука са много разбиращи и ги знаят всичките врътки, няма как да го знаят, разбира се :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 25 Юли 2019, 12:27

Лично аз съм доволен от Дарукар. Последния път като сменях маслото стоях там гледах през стъклата как работят по колата ми и всичко беше ОК. Не знам защо търсите под вола теле :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 25 Юли 2019, 12:40

b00st, когато веднъж им сърбаш попарата ще си промениш мнението много бързо. Издънките не са им една или две. Много хора изказват мнение защото СА ходили и са имали вземане даване с тях. Това с видеото е отскоро. И пак те питам знаеш ли как се сменя спирачна течност без да налееш в казанчето?....... дори интервала не бяха ресетнали като си взех колата. Официалния сервиз е също толкова частен колкото и всеки друг сервиз в БГ. Хубаво, че над тях има някой на който да се оплачеш, но за съжаление не винаги получаваш коректност и отношение, което заслужаваш като клиент, който плаща не малко пари за сервизните им услуги!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 25 Юли 2019, 13:32

adovet написа:Лично аз съм доволен от Дарукар. Последния път като сменях маслото стоях там гледах през стъклата как работят по колата ми и всичко беше ОК. Не знам защо търсите под вола теле :bchug:

Почвам и аз да гледам :)
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от FaceOff » 25 Юли 2019, 16:25

b00st написа:
Dextuar написа:
b00st написа:Aйде стига с тия митове и легенди как в овициален сервиз, пълен с камери и големи стъкла към халето през които може да си гледаш колата през цялото време какво ѝ правят, маслото се изписва и седи и не ви го слагат. Мога да ви уверя, че няма механик там, където да си рискува работата за 1 керливо масло, което се сипва от машина директно, а не в бутилки, дето да си ги прибере. Това няма как да стане просто.
А който си мисли, че маслото не почернява веднага явно не е карал дизел :mhihi:
Ми аз като си сменя маслото и ИЗЧАКАМ 20 МИНУТИ хубаво да се изтече старото на загрял двигател, след това първите 500 км едва го виждам маслото къде е на щеката. А тия митове, че не подменят части, ги разправяй на някой друг...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тва ще да е от много добавки за промиване къде слагаш :mhihi:
Не ми се спори с професори, както казах всичко може да се провери при съмнение. Другия форумен мит и легенда е как приемчиците си измислят разни неща, които били за смяна при приемането, ей така щот нямат 20 коли да ги чакат още. Е и той е разбит, понеже записват видео и го пращат на клиента с линк на смс и всеки може да си гледа през телефона. Ама това хора дето не са стъпвали в такива сервизи и тука са много разбиращи и ги знаят всичките врътки, няма как да го знаят, разбира се :winky:


Тогава интересно защо като закарах колата в М кар за смяна на болтове на ваноса по акция приемчика веднага ме информира, че видиш ли капака на клапаните им бил проблемен на тия коли и вместо да ми сменят гарнитурата само, щели да сменят и капака за скромните 1000лв??
В последствие в Ауто Бавария, първо смениха целите ваноси за тяхна сметка, второ, дори не споменаха капака на клапаните??

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 25 Юли 2019, 16:52

Прибрах се от Дару. Показаха ми видеозапис, на който се вижда как ми сменят маслото, дори колата си стои около час на подемник да се точи преди да налеят новото.
Благодаря на приемчика и управителя на Дару Кар за разбирането и доброто отношение в тази странна ситуация. :yes: :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 26 Юли 2019, 9:40

В тия горещини, ако сменяш масло, то изтича с лекота, защото всичко е нагрято до висока темперарура : ) Важното е, че хората тоя път са били коректни :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от iceblast » 26 Юли 2019, 14:44

Аз също съм само с добри впечатления от Дарукар.

При всички положения може да има някакви драми, но по-горе мнението показва, че когато имаш съмнение хората да отзивчиви и показват доказателства. Сигурен съм, че ако беше намерен проблем, щяха да се отнесат адекватно и както каза колегата по-горе, никой няма да си жертва работата за някакво масло.

Колегата, Краската, помня случката, която описваш ти и в този случай смятам, че ти си бил потърпевш, но дали са го нарпавили умишлено, или не можем да гадаем, хора сме, стават грешки и за това, както колегата горе отиваш и си търсиш правата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 26 Юли 2019, 20:13

Само да уточня, че аз съм имал вземане даване само с МКАР-Варна. За ДАРУ няма как да имам мнение. С тези видеота е много добре вече, направо не ги мисля приемчиците :lol: .........

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 28 Юли 2019, 8:07

колеги, при положение,че съм с джанти 8 J , колко е най-широката гума ,която мога да сложа отзад? В момента съм с 245/45/18

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 28 Юли 2019, 9:23

на 8j 245 е макса. 255 става много балонеста. то даже 245 за мен е балонеста. Аз съм със стил 350 8j отпред, 9j отзад с 275 гума. Ще ги правя зимен комплект и ще слагам 245 и отпред и отзад. Ако е много грозно ще търся две 8j или две 9j за отпред или отзад за да са еднакви джантите. Другия вариант е да сменя направо комплекта с друг 8j. От два дена това правя, ровя в нета за размери и ширини на джанти. Имай в предвид , че ако си xdrive и искаш отзад да е широка, единствения вариан е 275 отзад, за да може диаметъра да е еднакъв с на 245 гума.. 275 на 8j няма как.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.07.2019
Кара: BMW E90 320D

Покупка на BMW 520D

Мнение от spasspace » 28 Юли 2019, 9:57

Здравейте, надявам се бъдещи колеги. Обмислям покупка на BMW 520D, F10, 184к.с., задължително седан. Намерих един екземпляр в Швейцария, живея там. Колата е на около 200000к.м., напълно реални, производство 2012г. Ще Ви бъда благодарен да споделите за въпросния модел - как се държи на тия километри, имат ли проблем с ангренажната верига, както предния модел, адаптивното окачване надлежно ли е ? Ще се радвам, ако можете да сравнете нещо....

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: DE
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D xDrive F11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ipanta » 28 Юли 2019, 10:10

Колеги, имал съм случай , когато съм сменял свещи преди няколко години в сервиз в Сф. Ами взеха ми парите за "смяната" и са си прибрали свещите! Извода го правя, след като след 2 месеца наистина ми изгоря едната свещ и съответно в друг сервиз ми казаха, че свещите са на няколко години работа! Дори едната се беше скъсала :) Някой от групата може да се познае, защото майсторите бяха в тая група :D Те така с нашият български манталитет :!:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от FaceOff » 28 Юли 2019, 10:41

Слава Богу 'това' не е 'група' а е форум. И защо направо не споменеш сервиза?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Emooo » 28 Юли 2019, 12:04

Кажи сервиза за да не иде някой там и него да излъжат.
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook