ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:9

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:9

Мнение от panter » 10 Окт 2014, 0:28

Здравейте колеги

от няколко дни чета форума и се ровя с търцачката и не мога да заспя защото в момента съм с такава навигация / дисплей Изображение
и такава букса отзад Изображение
Днес си купих монитор 16:9 като този Изображение
с такива входове Изображение
и не проумявам как да го свържа .
По описанието от тази темата http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=13&t=356356съм с компютър МК4 , но като моя дисплей няма в темата :dunno:
Някакъв преходник ли ми трябва или нещо друго ? :banghead:
Моля за малко помощ как да подкарам големия монитор и навито и останалите екстри . :help:
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от hacker4eto1 » 10 Окт 2014, 7:06

Колега ти си с монохромната навигация, с този дисплей дето си го взел не може да го подкараш на МК-то дето ти е в багажника.
Гимнастиката е голяма освен дисплея да смениш трябва да преминеш и на друго МК което подържа цветните дисплей,както да смениш цялата инсталация от до с нова за въпросните модули което отново си е цифра.
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от Elesar74 » 10 Окт 2014, 15:12

И монитора от снимката е от Е39. На Е46 са малко по-различни мониторите. Ако си взел такъв монитор, объркал си се.
E46.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от panter » 28 Дек 2014, 23:32

Здравейте
подновявам темата защото вече имам всичко необходимо за преминаването към големия монитор, само нямам време и малко повече познания .
Пиша със молба за помощ - да ме насочите към някой от Варна който може да ми монтира големия монитор и по точно окабеляването и прекодирането на компа разбира се срещу заплащане ;)
Говорих с MAD Presley , но той нещо няма свободно време . Ако знаете някой друг който може да свърши тази работа , но качествено, а не да се учи на колата ми ще съм много благодарен :bchug:

Пишете тук или на лични .
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от panter » 06 Яну 2015, 12:48

Някой нещо :dunno: или на всички им е студено . Ще трябва ли да чакам лятото да дойде ?
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 22.07.2012
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xi
Мечтае да кара: BMW M5

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от blackboo » 07 Яну 2015, 18:20

DSC_0513.jpg
Колега и аз съм с тази навигация! Мисля да премина към 16:9 съвсем скоро, защото на моята се губят някои пиксели, но обмислям да я подменя и със същата! Ти смени ли дисплея от е39, който беше постнал или ще интегрираш него! Забелязвам, че двете монохромни навигации има разлика - TP MODE, а при мен MODE??? Знаеш ли на какво се дължи?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от panter » 08 Яну 2015, 11:32

blackboo написа:
DSC_0513.jpg
Колега и аз съм с тази навигация! Мисля да премина към 16:9 съвсем скоро, защото на моята се губят някои пиксели, но обмислям да я подменя и със същата! Ти смени ли дисплея от е39, който беше постнал или ще интегрираш него! Забелязвам, че двете монохромни навигации има разлика - TP MODE, а при мен MODE??? Знаеш ли на какво се дължи?


Нямам представа на какво се дължи, но снимките който съм постнал са ориентировъчни, а не на моята навигация . Все още не съм монтирал голямата защото се оказа доста сложно за изпълнение и търся някой за помощ както сигурно си прочел в темата . Виждам че и ти си от Варна и ако имаш време и желание може да се видим някъде и да ти кажа за какво става дума .
Може да ми пишеш на ЛС ;)
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 4.11.2009
Пол: Мъж
Кара: 318d E46
Мечтае да кара: Без да спира

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от ivo_love_pivo » 29 Яну 2015, 23:13

Колеги до къде я докарахте, че и аз мисля да правя тази трансплантация. Купих си 16/9 монитора и кабели но уви до там. Нямам радио модул а ТВ модул мисля да не си взимам, понеже така или иначе няма да работи понеже нашата ефирна телевизия е mpeg4 a не mpeg2 и модула няма да хване нищо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: ПОМОЩ за преминаване от малка навигация към монитор 16:

Мнение от ares2 » 30 Мар 2015, 7:32

трябва инсталация за този монитор от багажника до купето и съответно прекодиране от монохромна към друга навигация
не е кои знае какво обаче с това ще се промени и местоположението на радиото което ще трябва да иде в багажника
Изображение

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook