AUX за радио касетофони!

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW-Е46 320D
Мечтае да кара: нова
Детайли за колата: Е-46

AUX за радио касетофони!

Мнение от infovan » 03 Авг 2008, 19:44

За всички който искат да си изкарат стерео вход за аудио сигнал!Днес реших да си поиграя и смъкнах оригиналния касетофон от колата,и му запоих стерео жак от тия за слушалки,има няколко варианти за вход,понежи не ползвам касета,премахнах механиката която е на букси.премахнах и предусилвателя за главата на касетофона и запоих през кондензатор 10mf съответно за L и R канал на първите две горни крачета на интегралната схема която премахнах!може ако искате предусилвателя да не се премахва,но внася малко шум,освен това на буксата с цветните кабели се свързват бял и черен на късо,за да се изключи MUTE нищо друго не се пипа!и сега като натиснеш бутона TAPE се включва външния вход!аз го използвам към NOKIA N95 ем ми свирят MP3, ем ако ми звънне някой прекъсва музиката и си говоря като чувам в тонколоните,качеството е супер!Ако някой се интересува ще му дам подробно описание как точно се прави всичко!има възможност и да се изкара изход за усилвател което е още по лесно от изходните кондензатори на тонкоректора преди да влезе сигнала в крайното стъпало!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 24.06.2008

Мнение от European » 03 Авг 2008, 21:04

Здравей!
Първо честито за добрата и ползотворна работа! :)
Искам да те попитам дали може да се изкара AUX по подобен начин, само че на CD player JVC KD S733R, защото почна да ми отказва оптиката... Аз мислих варианта да е към махна връзките на оптиката, но съм малко много бос в тази материя :uups:
Мислиш ли, че това е удачен вариант или има и по-добър избор и евентуално ако не е много нахално от моя страна (което е бая :uups: ) как евентуално да процедирам :)
С радост ще чета прочета / опитам всяко предложение ;)
Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW-Е46 320D
Мечтае да кара: нова
Детайли за колата: Е-46

Мнение от infovan » 03 Авг 2008, 21:27

Може да изкараш AUX от всичко което има крайно стъпало,не знам на твоето CD има ли платка която е към механиката или с лентови кабели от опниката излизат към дънната платка,ако има отделна платка може от там да прекъснеш кабелчетата на който пише "L" "R" и с шармовани кабелчета да ги отведеш извън CD, и им запоиш чинчове или жак зависи към какво ще го включваш ,ако можеш изпрати снимки на оптиката с кабелите да видя как е точно е при теб!но в повечето CD е на този принцип!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 24.06.2008

Мнение от European » 03 Авг 2008, 21:40

Благодаря за бързия отговор :)
Утре ще направя снимки и ще ги покажа, защото в интернет немога да намеря никъде схема на CD-то :(
Поздрави!

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Мнение от Icco » 03 Авг 2008, 21:42

infovan написа:Може да изкараш AUX от всичко което има крайно стъпало,не знам на твоето CD има ли платка която е към механиката или с лентови кабели от опниката излизат към дънната платка,ако има отделна платка може от там да прекъснеш кабелчетата на който пише "L" "R" и с шармовани кабелчета да ги отведеш извън CD, и им запоиш чинчове или жак зависи към какво ще го включваш ,ако можеш изпрати снимки на оптиката с кабелите да видя как е точно е при теб!но в повечето CD е на този принцип!

Тук си в голяма грешка !!
Оптиката си е оптика от нея излиза лентов кабел сле което следва DSP DA конвертор от там в контролера на входовете и от там в крайното стъпало общо взето никакви червено бели кабелчета към никъде :mhihi: :mhihi: то това да не е касета ?

Дай поне една снимка на която има червено бели кабелчета от оптиката на ЦД-то и си взимам думите назад !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW-Е46 320D
Мечтае да кара: нова
Детайли за колата: Е-46

Мнение от infovan » 04 Авг 2008, 14:39

В някой модели като NEO например платката е монтирана на самата оптика и от нея излиза направо нискочестотния сигнал има три лентови кабели единия е за управлението другия е захранване и третия е за изхода,на подобен принцип са и ELITE но има и модели на който оптиката е отделно!поразрови се в нета и виж схемите преди да се изкажеш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW-Е46 320D
Мечтае да кара: нова
Детайли за колата: Е-46

Мнение от infovan » 04 Авг 2008, 14:49

icco,относно за белите и черни кабелчета!нещо ти си в грешка,защото това съм го написал за за касетофона а не за CD,но както и да е!всеки може да се заблуди!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: Стара Загора/София
Кара: M40B18 '93

Мнение от Don_Mandragon » 04 Авг 2008, 16:38

infovan написа:Може да изкараш AUX от всичко което има крайно стъпало,не знам на твоето CD има ли платка която е към механиката или с лентови кабели от опниката излизат към дънната платка,ако има отделна платка може от там да прекъснеш кабелчетата на който пише "L" "R" и с шармовани кабелчета да ги отведеш извън CD, и им запоиш чинчове или жак зависи към какво ще го включваш ,ако можеш изпрати снимки на оптиката с кабелите да видя как е точно е при теб!но в повечето CD е на този принцип!


Няма никакав шанс да стане така.Сигнала излизаш от оптиката е цифров, след това има ЦАП ама той НЕ СЕ МОНТИРА на оптиката и на механиката.На оптиката има само платка с тример за донастроика на ''фокуса'' на оптиката и евентуално ТТЛ буфер

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW-Е46 320D
Мечтае да кара: нова
Детайли за колата: Е-46

Мнение от infovan » 04 Авг 2008, 18:26

Изображение
Изображение
Х

ето снимка на платката на СD "NEO" сами виждате че има аналогов изход от платката която е монтирана под оптиката!от там с кабел отива в селектора и после в тонкоректора който са на дънната платка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: Стара Загора/София
Кара: M40B18 '93

Мнение от Don_Mandragon » 04 Авг 2008, 19:20

Ясно ама това не е самата платка на оптиката.Виждаш сам че това на практика ти е цялото ЦД без усилвателя.От тази платка утива до оптиката пак лентов кабел.Ако утидеш в магазина за оптика няма да ти дадат това все пак.Ще получиш лазера с част от механиката и малката платчица с тримера ;) Ако се вържеш след тая платка която си снимал естествено че ще стане,но не на вси4ки ЦДта е отделена така цифровата част.Тогава???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 04 Авг 2008, 19:42

Стига сте спорили за простотий евала на infovan за идеята , на цд или мп3 плеър също ще стане ако не са на лентовия кабел изводите на предусилвателя ,то е накъде по основната платка ще се види къде ляво дясно и ще се върже там. Най добре European да се свърже с infovan и да го помоли да му извади два чин4а от цд-то , ако тряя му го прати по кУриер :) айде успех!

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Мнение от Icco » 04 Авг 2008, 20:07

Направо свалям шапка на всички инженери от нео, санг беко меко и цялата рода китайска !!
Това което правят е просто..................
Но добре че са те за да може да се изкара Aux :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 24.06.2008

Мнение от European » 05 Авг 2008, 19:25

Ето тук съм го разглобил и наснимал Плейерчето :) Дайде идея дали става нещо от него или да си търся друг :) :


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Мнение от Icco » 05 Авг 2008, 23:07

Много си смел в разглобяването колега :mhihi:
Истината е че от тези снимки не се вижда нищо освен кабечетата на управляващите механиката моторчета останалото е мътилка и те съветвам да не си правиш повече експерименти ако все още искаш да останеш със плеар ако не дай го на някой който разбира и съм убеден че няма да ти вземе повече от 20 лв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 24.06.2008

Мнение от European » 05 Авг 2008, 23:32

За четвърти път го разглобявам, чистя и сглобявам и засега още свири, но дискове, които си поиска :mhihi: преди и тях не четеше :lol: Дайте идея кое трябва да се снима по-обстойно и евентуално да се запоява по платките, защото ми е нещо като хоби :mhihi: не че ми е проблем да дам някой лев да ми го оправят, нооо тръпка си е да си го направил сам с помощта на някой приятел/ колега който да черпиш по бира после :)
Но, ако нещо ви изглежда "гнило" ми кажете направо има ли смисъл да се занимавам :)
Поздрави! :)

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook