Business CD или Professional CD

Форум за меломани.

Модератори: err0r, alpina-ma6inata

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Business CD или Professional CD

Мнение от mark_933 » 12 Май 2019, 21:55

Здравейте
Разрових се във форума и не открих директно сравнение между Business CD и Professional CD.
Интересуваме главно има ли някаква разлика в качеството на звука, който вадят? Това ще е и основната причина, поради която бих си сменил плейъра с Professional CD.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от zzafirov » 13 Май 2019, 9:05

Здрасти,

аз съм с Professional и макар да не мога да сравня с Business относно качество на звука, до скоро имах дилемата да го запазя, или да го сменя с друг модел.
Послушах известно време музика от различни източници (CD, радио, Аux) и за себе си реших, че както и да настройвам Professional-а, добър звук няма да извади.
Може би ако сменя говорителите, ще се оправят нещата и тези дни ми предстои разходка до аудио-сервиз, да видим какво ще излезе, но клоня по-скоро към изцяло нова аудио система.

Грозно или не, един 6 канален Алпин с усилване и читави говорители ще е на "светлинни години" по-добре от фабричното радио, а ще загубя мисля само борд компютъра и някои дреболии, които се настройват от оригиналния Professional.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: Bourgas
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M POWER

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от WaCkY » 13 Май 2019, 15:50

Колега,аз смених мойто Bussines CD с Professional .Разлика в звука има определено.Отделно на professianal-а имаш блутут и usb.Също така добавих и пищялките който са на вратата, при бизнеса ги нчма и звученето няма вече нищо общо с преди.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от mark_933 » 13 Май 2019, 17:24

Значи все пак има разлика. Това исках да разбера. А относно Bluetooth-та и USB-то вървят с Professional CD-то ли? Или трябва отделно да си ги закупиш и монтираш? Бях забравил за тези екстри при бизнеса, понеже нали чете mp3 и друго не ми трябва, но си е хубаво да ги има като преминеш на Professional CD. А за пищялките съм забелязал, че нищо не се чува от тях, дори да си допра ръката до тях, не се усеща, че работят. Сега вече разбрах от теб, какъв е бил проблема изобщо ги не е имало в колата. А мислил ли си да сменяш говорителите и субуферите с някой афтърмаркет?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от b00st » 13 Май 2019, 18:52

Разкарай бизнеса, сложи си Professional ALPINE юнит, разликата е сериозна в звука! Само по-късните години 2010 и нагоре са с блутут, имал съм и такъв в Е92 със стандартната музика, но предишния без блутут, на който пише ALPINE отгоре вади по-хубав звук, особено от към ниски. Само иди да ти кодират колата, че си ретрофитнал такова CD.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от mark_933 » 13 Май 2019, 19:02

b00st написа:Разкарай бизнеса, сложи си Professional ALPINE юнит, разликата е сериозна в звука! Само по-късните години 2010 и нагоре са с блутут, имал съм и такъв в Е92 със стандартната музика, но предишния без блутут, на който пише ALPINE отгоре вади по-хубав звук, особено от към ниски. Само иди да ти кодират колата, че си ретрофитнал такова CD.


А за USB, което притежава как стоят нещата? Отделно ли се закупува като модул или върви с Professional CD-то? Отдавна съм намислил да сменям бизнеса сд-то, но не знаех дали ще има разлика. Говорителите еднакви ли са с бизнеса и професионала? Има ли смисъл да се сменят с някой по-мощни афтърмаркет?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от b00st » 13 Май 2019, 22:36

mark_933 написа:
b00st написа:Разкарай бизнеса, сложи си Professional ALPINE юнит, разликата е сериозна в звука! Само по-късните години 2010 и нагоре са с блутут, имал съм и такъв в Е92 със стандартната музика, но предишния без блутут, на който пише ALPINE отгоре вади по-хубав звук, особено от към ниски. Само иди да ти кодират колата, че си ретрофитнал такова CD.


А за USB, което притежава как стоят нещата? Отделно ли се закупува като модул или върви с Professional CD-то? Отдавна съм намислил да сменям бизнеса сд-то, но не знаех дали ще има разлика. Говорителите еднакви ли са с бизнеса и професионала? Има ли смисъл да се сменят с някой по-мощни афтърмаркет?
Както казах ако искаш да имаш usb и Bluetooth трябва да търсиш такова CD от по-нова година с блутут логото на етикета и usb кабел. Другия вариант е ретрофит на MULF / ULF модул, което е по-сложно и няма смисъл. Качеството на звука е по-добро и със сток колоните, защото профешънала е с по-мощен усилвател. В 1чка не знам как е, но в купето колоните си свиреха доста прилично, но там има буфери под седалките. Пусках си музиката от телефона през aux и общо взето не ми трябваше usb.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от mark_933 » 13 Май 2019, 23:00

b00st написа:
mark_933 написа:
b00st написа:Разкарай бизнеса, сложи си Professional ALPINE юнит, разликата е сериозна в звука! Само по-късните години 2010 и нагоре са с блутут, имал съм и такъв в Е92 със стандартната музика, но предишния без блутут, на който пише ALPINE отгоре вади по-хубав звук, особено от към ниски. Само иди да ти кодират колата, че си ретрофитнал такова CD.


А за USB, което притежава как стоят нещата? Отделно ли се закупува като модул или върви с Professional CD-то? Отдавна съм намислил да сменям бизнеса сд-то, но не знаех дали ще има разлика. Говорителите еднакви ли са с бизнеса и професионала? Има ли смисъл да се сменят с някой по-мощни афтърмаркет?
Както казах ако искаш да имаш usb и Bluetooth трябва да търсиш такова CD от по-нова година с блутут логото на етикета и usb кабел. Другия вариант е ретрофит на MULF / ULF модул, което е по-сложно и няма смисъл. Качеството на звука е по-добро и със сток колоните, защото профешънала е с по-мощен усилвател. В 1чка не знам как е, но в купето колоните си свиреха доста прилично, но там има буфери под седалките. Пусках си музиката от телефона през aux и общо взето не ми трябваше usb.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Има ли разлика между професионала с черни копчета и тези с леко хромирани от страни? Предполагам, този с хромираните отстрани е по-нов модел. Отказа ме да търся тези с блутут и USB, особено щом не вадят и по-хубав звук от обикновения. Отделно блутута надали и някога ще го използвам така, че отпада. Може би за USB ще ме е повече яд, че няма да го имам, но няма как да имаш всичко :lol:. И при мен има буфери под седалките (доколкото знам са фабрични при всички E87).

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от b00st » 14 Май 2019, 8:42

Разликата е в годината просто при копчетата. Винаги може да си ги смениш като си вземеш хромирани на стария примерно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Business CD или Professional CD

Мнение от mark_933 » 14 Май 2019, 22:15

b00st написа:Разликата е в годината просто при копчетата. Винаги може да си ги смениш като си вземеш хромирани на стария примерно.


Благодаря за бързия отговор. Ще потърся някое Professional CD в пр**балник. :mrgreen: :lalala: :mhihi:

Назад към Музикални предпочитания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook