Към модераторите и техните обноски

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov


Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 19.06.2006
Местоположение: Sofia

Към модераторите и техните обноски

Мнение от gesho » 10 Ное 2010, 0:50

От доста време следя форума и ми е направило вечатление , че някоя част от модераторите нямат никакви обноски към потребителите било то приятели ,било то врагове.Както има правила за потребителите ,нека има и правила за самите модератори.Не може ли да се направи така , че един модератор да може да си "почива" ако згафи нещо.
Грозно е когато някои от съблюдаващите за нарушенията в този форум говорят така на потребтелите все едно са си първи приятели или пък си пият кафето по цял ден. Бих искал да цитирам някои изкзвания за да покажа какво искам да изтъкна с тази тема:



Я сложи снимки на тавана,задния капак,и снимай колата от дясната страна!

Викам да ъпваш по правилата,че това ти е 3-ти път днес!

Скоро,ако не прочетеш правилата,и не започнеш да ъпваш според тях,и ти ще съжаляваш :winky:


Заек,утре дойде,това е за последен път!


и куп други изказвания.Сега не искам да търся други изказвания от такъв род , защото не ми е цел да се заяждам ами просто да се корегират някой поблеми.Сигурен съм , че не съм единствен , но просто реших да го напиша това нещо.Все пак форума се гради на потребителите ,а те не са малко за това нека се оправят тези проблеми за да бъде по добре. Не съм тръгнал да се заяждам пак казвам и не икам да обиждам никого.Лека вечер и се надявам да сте ме разбрали.
DDT

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от bivola » 10 Ное 2010, 0:54

Аз също съм много ЗА идеята няма да е никак излишно , просто в даден момент нещата излизат от нормалният тон и е доста нелицеприятно. Ако е нужно ще извадя цитати , които са ми направили лошо впечатление , за да коментираме.
Надявам се темата да се задържи по - дълго време , защото с Жорката наистина нямаме задни мисли , просто нещата понякога не са правилни :yes:
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от vladye » 10 Ное 2010, 0:55

бре, хората какви проблеми имат, а вие... :lol:
virtue and tranquillity

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от bivola » 10 Ное 2010, 1:00

Никъде не е формулирано като проблем , просто дискутираме правилно ли е или не е ;)
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от vladye » 10 Ное 2010, 2:12

прощавайте :bowdown:

Изображение
virtue and tranquillity

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от Витанов » 10 Ное 2010, 2:16

gesho написа: :winky:


прав си , ама не съвсем, защото ако станеш модератор на раздел "продава" свят ще ти се завие :mhihi:

просто обърни внимание как масово се спазват правилата, а работата на мода е да следи за тях и когато става прекалено НЕ спазването им писва на хората, разберете го това, в този раздел ( предпоалгам от там са ти цитатите) е най-голямата кликомания и най не оправданата, защото темите се трият перодично :mhihi:

понякога всички прекаляваме, потребителите най-вече, модераторите също..
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от Dimitroff » 10 Ное 2010, 6:48

Колега, цитатите са само и единствено от раздел продава...
Аз съм един от Модераторите, който следят за спазването на реда там и ще хвърля малко светлина.

3. Непрочитането на новите правила НЕ ви извинява за евентуално неспазване и прилагането на правилата ще бъде за всички, без изключение, независимо дали сте нов потребител или не.


Започваме с този цитат - всеки един потребител, който е решил да продава нещо във форума е длъжен да прочете правилата и не само да ги прочете - длъжен е и да ги спазва.

Една малка част от потребителите са го направили, но дори и тази малка част има %, който е решил, че макар и да ги е прочел - може и да ги заобикаля/нарушава.

Давам елементарен пример!

"Георги" (примерно) знае, че продавайки фарове за Е36 (примерно) трябва да сложи реални снимки.
Пуска си тема и пише - снимки - утре.
Пределно ясно ми е, че ако не направя забележка на този потребител (а не трябва да му правя забележка - той трябва да си пусне темата, когато има снимки!) няма да публикува снимка.

Друг пример.
Потребител с повече от допустимия лимит гуми не иска да плати за комерсиална обява и ги пуска на 3 пъти - свършват едните - пуска нова тема.

Друг пример.
В повечето от половината теми има направени забележки на авторите да ъп-ват по правилата...ефекта е минимален...
Някой пак не е прочел правилата...

Примери безброй!

И сега основното - няма как Модераторите в търговките секции да не се дразнят!
Не прочитането на правилата е неуважение както към форума, така и към екипа, който се опитва да го запази в добро състояние!

Всеки от Модераторите (без значение на раздела, в който модерира) е тук доброволно.
Отделя от свободното си време, за да даде своя принос за Форума!
Аз, както и останалите колеги от екипа намирам време да модерирам и се опитвам да бъда безпристрастен!
Друг е въпроса, че има моменти, в който отношението ми към даден потребител клони към грубо!
Защо?
Ами защото имам наблюдения, че въпросния потребител системно нарушава правилата, което означава, че аз или някой мой колега системно му прави забележки - не защото автора не знае правилата, а защото така му е по-лесно или пък се изявява като бунтар?!

Странното е, че в 6:30 аз пиша във форума мнение, което няма да бъде прочетено до край от една голяма част от недоволните потребители, но същите те след като пуснат темите си биват изчетени до последната буква от нас - Модераторите, за да сме сигурни, че отговарят на правилата!!

В заключение - има една стара максима: Каквото повикало - такова се обадило...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от Е.Димитров » 10 Ное 2010, 10:22

Само да споделя-това е частен форум,държи се от няколко човека на доброволни начала или иначе казано-комерсиален форум/фирма,собствениците преценяват кой да помолят да помага за администрирането на форума и така,това не е демокрация а един вид "търговско дружество",така че ,според търсенето се определя предлагането,собствениците знаят че ако не се подържа добре форума няма да има външни реклами и някакви приходи които да правят форума достъпен,естествено това е много тънък лед,защото понякога си тръгват някой хора обидени и намалява "цената" на форума...
Иначе какво става в действителност,толкова много потребители не се съобразяват с елементарните изисквания,пример "ъпване" на темите,почти във всяка тема има забележка на модератор "ъпвай по правилата" и отново некаква малоумна упоритост се натрупват няколко "ъпвания" едно след друго и то не само от нови,ами и от стари потребители (и некой собственици-ама това е позволено,а кажи на шефа ти що идва на работа в 11 и си тръгва в 3-в германия се казва толерантност и етично поведение към този който ти дава хляб)
Иначе все повече деца влизат и се регистрират във форума и се пускат едни малоумни теми...ама те админите си знаят...

Ето за това аз съм "ЗА" пускането на СМС за регистрация и възможност за писане след СМС са,по този начин вече потребителите ще имат повече права и искания,сега си е само "мрънкане" и то неоснователно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 24.04.2006
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: е30
Мечтае да кара: е30

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от Станислав Попов » 10 Ное 2010, 11:17

Накратко казано , модераторите са като учителите е училищата и аз им се възхищавам на нервите на тия хора... тая тема е.. :paranoid:


Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 19.06.2006
Местоположение: Sofia

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от gesho » 10 Ное 2010, 11:56

Спор няма , че са учители ,но все пак учителите в училище не ти говорт на абе ти кво икаш, я се разкараи и тем подобни неща.Ако аз на някои модератор напиша палячо или заек или нещо което му се стори обидно той веднага ще ми каже искаш ли да си починеш.Амa тои като ми каже на мен наи-много да се опитам да го нахраня някаде и пак ще ме баннат.Аз акцентирам върху това когато някои е нарушил някъде нещо просто да го помолят или да му напишат спазвай еди си коя точка и това е.Грозно е модератор да пише глуспоти по нечий адрес.Той е сложен да съблюдава грешките и заключва или корегра някои неща не да храни или да обижда , защотото видиш ли има повече права.Лек ден и не смятам повече да пиша явно такъв ни е манталитета и отвреме на време да хранят и обиждат.
DDT

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от LiTtLeRoCk » 10 Ное 2010, 17:27

А нужно ли е,всеки път да се правят едни и същи забележки,на потребители които са повече от година във форума,случвало се е,на един и също човек да му правя три пъти забележка,за едно и също нещо,това нормално ли е?Има няколко елементарни правила,които даже съм написал в подписа си,беки някой ги прочете по невнимание,ама ей на,а иначе много лесно се обиждате,а ние какви ли не лични получаваме,ама не пискаме тук.
Смея да твърдя,че винаги се подхожда с добро,и нормално отношение към всички,но когато някой се опитва да те направи на глупак,няма начин.
Нямало е случай да не отговоря на запитване на потребител,или да ме помоли,да му разчистя темата,а аз да го отсвиря,просто по някога и нашето търпение си,има граници.



Я сложи снимки на тавана,задния капак,и снимай колата от дясната страна!----Тази кола съм я гледал лично на снимка,и на изброените от мен детайли имаше 2 кила кит,напукано,ожулено и криво,трябваше някой,да иде на оглед и да изреве в некоректните,че е бил сума ти път за нищо,и кое от изречението е обидно?

Викам да ъпваш по правилата,че това ти е 3-ти път днес!--Тук,кое точно те обижда,че повтаряме като папагали,всеки път едно и също,на едни и същи хора,а въпросния колега знае много добре правилата,но умишлено си ъпна обявата 3 пъти за един ден,другите колеги да не са балами,че да си ъпват обявите веднъж дневно?

Скоро,ако не прочетеш правилата,и не започнеш да ъпваш според тях,и ти ще съжаляваш :winky:--------- В този случай имаше правена забележка,за ъпването,ама се продължаваше по същия начин.


Заек,утре дойде,това е за последен път!--- С,Заека си имаме приказка,и се знаем,затова се обърнах директно към него,а той не за пръв път забравя да сложи снимки в темата.

А редовния номер е,"снимки утре" и така отича цял месец,ами нали не сме разбрани хора,и не заключваме темата веднага,ами чакаме снимки!
Последна промяна LiTtLeRoCk на 10 Ное 2010, 17:43, променена общо 1 път

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от Zagy » 10 Ное 2010, 17:41

Направо я заключвайте и тая тема... мине не мине време и някой се сети да изреве за правилата.
Si non confectus, non reficiat.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от ms » 10 Ное 2010, 22:08

Я, един път и аз да съм съгласен с модераторите и да не се заяждам с тях :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Решението тук е само 1- жестоки мерки по спазване на правилата... Няма снимки- в коша директно, няма координати за връзка- в коша... Седнали сте да предупреждавате всеки идиот дето не е чел правилата, а някъде из форума се мярка следният надпис: Самото им непрочитане (на правилата) е основателна причина, за да получите БАН! Що се обяснявате постоянно за глупости- трийте на ред и това е... Поне няма да се оплакват от обноските ви :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от LiTtLeRoCk » 10 Ное 2010, 22:18

ms написа:Я, един път и аз да съм съгласен с модераторите и да не се заяждам с тях :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Гледам,и не вярвам на ушите си :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Към модераторите и техните обноски

Мнение от Mollov » 10 Ное 2010, 23:05

Тая тема може да се преконфигурира спокойно и в обратната посока - що потребителите масово не спазват правилата, въпреки че са се съгласили да правят това още по време на регистрацията си във форума... оправете тоя проблем, пък после ще говорим и за това какво правим модераторите...

Следваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook