Всякакви въпроси относно G11/G12

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Всякакви въпроси относно G11/G12

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Мар 2019, 19:54

Някой може ли да ми каже впечатленията си от лазерните фарове? Но ако може мнения на хора карали известно време с тях, а не само такива базирани на клипчета от нета или преразкази от трети лица. Идеята е доколко си струват, дори става дума за Г20, но още нямаме раздел, та реших тук да попитам защото при седмицата отдавна са на въоръжение. Там се доплащат 2700 лв. ако е поръчана с М пакет(може би пакета включва минимум ЛЕД, не знам точно)и бих искал да чуя мнения колко точно са различни нощем тия фарове. В случая наистина питам за един приятел. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всякакви въпроси относно G11/G12

Мнение от Don_Diego » 27 Мар 2019, 22:58

Карал съм с Laser Light и с Adaptive LED (с лазерите среднощно отиване и връщане до Солун, лед-овете из цяла България). И двете са супер добри системи, особено ако се кара с включен "Асистент за дългите светлини". Реално ако ключа е на къси и не е включен асистента са си фарове като на жигула, които светят доста по-добре разбира се. Просто цялата автоматизация "не играе" (така е при всяка друга марка с подобни умни светлини: ключа на ауто и допълнително включен асистент за дълги светлини за да имаш наистина брутални светлини).
Реално аз разлика в осветеността между двата модела не хванах, единствено при Laser Light късите светят по-надалеч (но пак зависи защото при движение в града и с ниска скорост и двете системи си намалят обсега, но увеличават ширината на светлинния сноп, та е трудно да хванеш разлика наистина). Дългите светлини и на двете системи са скандални - ако нямаш проблеми със зрението е все едно караш на обяд, всичко на пътя се вижда, а ти не се напрягаш да го видиш. Реакцията на асистента при насрещен/застигнат автомобил е светкавична и веднага прави "тъмно петно" където е колата, при ауди и матричните лед светлини например реакцията е по-бавна. Завиващите светлини са много плавни и при двата модела (други марки са много по-резки в движението на светлините). Ако не се бъркам Laser Light могат да се регулират при дъжд за да намалят отблясъците от пътя, при Adaptive LED не съм сигурен, че я има тази екстра. Лазерите също така "бият къси-дълги" като колата засече пешеходец, а ти се движиш с по-висока скорост

Има разлика в светлините при различните класове коли (най-лесно забележима при ауди: А8 например е с 25 диода, А4/6 са с 15, но въпреки това се водят Matrix LED :dunno: ).
Силно се съмнявам Adaptive LED в 1ва серия да е същия като Adaptive LED в 7ма :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Всякакви въпроси относно G11/G12

Мнение от santorini » 08 Май 2020, 16:53

С един приятел коментирахме, че 2015 вече са на доста добра цена, особено дизелите на доста км (170-200х), примерно 730д и 740д се намират на 35-6 хиляди евро

Гледахме една в Германия, която е на 190 000км, яко магистрално каране 4 години, обслужване по часовник, даже сменен всмукателния колектор накрая. Убеждаваше ме, че тая кола най-вероятно има минимум още толкова живот в себе си, при същата екслоатация, ако не и повече. Може и да е прав, ама примерно 35-6хил евро, ми се вижда много висока цена за нещо на почти 200 000км, дори и да няма точка.

Мнения?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Всякакви въпроси относно G11/G12

Мнение от peshehodetz » 05 Юни 2020, 3:09

Ако имаш някой роднина или близък приятел в щатите който да ти помогне да си докараш кола от тук ще ти е много по изгодно за седма серия. 35-36к няма да са в евро а в долари и колата няма да е 2015 а най-вероятно 2017 и няма да е на около 170-200к км а на 40к или не много отгоре в мили. Има доста богат избор кеф ти на 750i пък ако те е страх че мотора е проблематичен има и доста 740i които за мен са си ОК. Не е зле и да провериш как стои въпроса с така наречените СРО ( Certified Pre-Owned ) същото е като европейския вариант на Премиум Селекшън само че тук използват различно наименование, в смисъл дали в българските дилъри признават тази гаранция. Иначе ако не е по тази програма цените са доста надолу, може да се намери приличен екземпляр в ниските $30к на под 50к мили. Аз лично съм изключително голям фен на седма серия и ако някога реша да си взимам ще е само от щатите. Виж също така обявите по-долу да видиш за какво става въпрос:
https://www.autotrader.com/cars-for-sale/cars+under+38000/BMW/7+Series/Katy+TX-77450?makeCodeList=BMW&searchRadius=0&seriesCodeList=7_SERIES&zip=77450&marketExtension=include&startYear=2017&maxPrice=38000&maxMileage=45000&isNewSearch=true&sortBy=relevance&numRecords=25&firstRecord=0
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.09.2014
Пол: Мъж

Re: Всякакви въпроси относно G11/G12

Мнение от marto123 » 15 Окт 2022, 9:20

Здравейте, някой има ли представа на G11 740 d с M спирачки дали може да се монтират 19" джанти и ако да има ли значение модела джанта /от моделите на бмв разбира се/ - т.е. дали ще има достатъчно отстояние между джантата и спирачния апарат?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Всякакви въпроси относно G11/G12

Мнение от Ненко Вранков » 14 Авг 2023, 22:55

marto123 написа:Здравейте, някой има ли представа на G11 740 d с M спирачки дали може да се монтират 19" джанти и ако да има ли значение модела джанта /от моделите на бмв разбира се/ - т.е. дали ще има достатъчно отстояние между джантата и спирачния апарат?

Toзи автомобил би трябвало да е с малките спирачки, които слагат на 5-ците по 260кс.. - демек 348мм - слагаш и 18-ски спокойно...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Всякакви въпроси относно G11/G12

Мнение от ///M Power » 15 Авг 2023, 19:29

Ненко Вранков написа:
marto123 написа:Здравейте, някой има ли представа на G11 740 d с M спирачки дали може да се монтират 19" джанти и ако да има ли значение модела джанта /от моделите на бмв разбира се/ - т.е. дали ще има достатъчно отстояние между джантата и спирачния апарат?

Toзи автомобил би трябвало да е с малките спирачки, които слагат на 5-ците по 260кс.. - демек 348мм - слагаш и 18-ски спокойно...


даже и такива: BMW LA wheel V-Spoke 618 — 17'' гледам ги дават да стават.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Назад към G11/G12

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook