Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от GecataBMW-E46 » 15 Мар 2014, 22:25

ilia1984 написа:На някое от слизанията ще има случка.....и повече няма да има слизания ;)


По е вероятно някой да си има 1 на ум в последствие като тръгне да изпреварва като селянин ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Случки на пътя

Мнение от In_Memoriam » 15 Мар 2014, 22:29

GecataBMW-E46 написа:
ilia1984 написа:На някое от слизанията ще има случка.....и повече няма да има слизания ;)


По е вероятно някой да си има 1 на ум в последствие като тръгне да изпреварва като селянин ;)


Може и културно да те изпреварят ако даваш възможност, а не правиш на инат ;) Монетата си има две страни.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: BMW E63 635d++

Re: Случки на пътя

Мнение от goshy » 15 Мар 2014, 23:00

ilia1984 написа:...

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента
Някой май не си е взел книжката още :lol:

...


Колега, май ти не си взел книжката, ето продължението на закона:
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
...
2.в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;
...
Мърка, пуши и ръмжи.. -Нафта ми сипи!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Случки на пътя

Мнение от ylaine » 16 Мар 2014, 6:32

goshy написа:
ilia1984 написа:...

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента
Някой май не си е взел книжката още :lol:

...


Колега, май ти не си взел книжката, ето продължението на закона:
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
...
2.в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;
...


еее, жалко.. вече си върнах книжката :mhihi:

става все по-ясно защо положението по пътищата е такова мазало. всеки си кара по негови си правила и винаги е прав, и винаги е нагъл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Случки на пътя

Мнение от ilia1984 » 16 Мар 2014, 7:36

goshy написа:
ilia1984 написа:...

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента
Някой май не си е взел книжката още :lol:

...


Колега, май ти не си взел книжката, ето продължението на закона:
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
...
2.в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;
...

Когато аз вземах книжка такива глупости нямаше :mhihi: И стажа ми като водач е над 10 годишен :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Случки на пътя

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Мар 2014, 10:31

Знаете ли моя критерии за шофиране, без да пречиш на никого? Малко аз съм си го измислил и не е ясно колко е показателен, но при мен важи с пълна сила. Ако караш по начин, по който да не отнасяш клаксони, средни пръсти и ругатни, значи не пречиш на никого и всичко е ок. С моя скромен опит от 4 години и под 20к км като шофьор имам точно едно свирване с клаксон по мен, и то заради неработещ мигач. ;) Често карам динамично в градски условия, изпреварвам не винаги от ляво, правя по-резки спирания, и веднъж не съм видял някой да недоволства. И това е така защото правя нещата с преценка. Звучи доста самохвално, но е показателно. Не ми се е налагало да слизат да ме бият :mhihi: и други подобни малоумщини. За сметка на това редовно ми се вдига кръвното, когато вляза в кръговото, щото от 50 човека 45 не знаят къде се намират. Средностатистическият български водач не знае какво е да подхване една лента за движение, да седи в нея и да маневрира без да пречи на останалите. Не знае, че на легнал полицай се намаля почти до пълен стоп. Затова очите ми са нон стоп назад, да видя дали няма да спрат в мен. Да не говорим за тези, които са взели книжка по милост на изпитващия, и до ден днешен не са научили грам повече. Казваш им да навият волана наляво и те не знаят какво да правят... Съвсем пък друга тема е в какво състояние е автопарка и най-вече с какви гуми се кара. Според мен едно 20-30% от автомобилите са за спиране от движение, други 30-40% са на ръба. Това са хора, които ежедневно са по пътната мрежа. Хора, превозващи пътници или пък децата си. А пък недай си боже да се случи комбинация от горепосочените... Е тия неща са страшни. А не, че човека пред мен не е пожелал да се отмести.

И да спомена нещо, на което се научих и смятам, че е адски полезно и важно, както и че много малка част от хората го правят. Започнах когато се извърши по-агресивна маневра от кола около мен (примерно има съвсем малко място и човека реши да се престрои, но с мигач!!!), нормалната реакция на повечето е "Да ти *(^&&^! Къде си тръгнал?!". Моята нормална реакция стана "Ок, това се случи културно. Аз на негово място щях да сторя същото". Няма нерви, няма стрес. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Случки на пътя

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2014, 12:34

Dirty M5 driveR написа:Знаете ли моя критерии за шофиране, без да пречиш на никого? Малко аз съм си го измислил и не е ясно колко е показателен, но при мен важи с пълна сила. Ако караш по начин, по който да не отнасяш клаксони, средни пръсти и ругатни, значи не пречиш на никого и всичко е ок. С моя скромен опит от 4 години и под 20к км като шофьор имам точно едно свирване с клаксон по мен, и то заради неработещ мигач. ;) Често карам динамично в градски условия, изпреварвам не винаги от ляво, правя по-резки спирания, и веднъж не съм видял някой да недоволства. И това е така защото правя нещата с преценка. Звучи доста самохвално, но е показателно. Не ми се е налагало да слизат да ме бият :mhihi: и други подобни малоумщини. За сметка на това редовно ми се вдига кръвното, когато вляза в кръговото, щото от 50 човека 45 не знаят къде се намират. Средностатистическият български водач не знае какво е да подхване една лента за движение, да седи в нея и да маневрира без да пречи на останалите. Не знае, че на легнал полицай се намаля почти до пълен стоп. Затова очите ми са нон стоп назад, да видя дали няма да спрат в мен. Да не говорим за тези, които са взели книжка по милост на изпитващия, и до ден днешен не са научили грам повече. Казваш им да навият волана наляво и те не знаят какво да правят... Съвсем пък друга тема е в какво състояние е автопарка и най-вече с какви гуми се кара. Според мен едно 20-30% от автомобилите са за спиране от движение, други 30-40% са на ръба. Това са хора, които ежедневно са по пътната мрежа. Хора, превозващи пътници или пък децата си. А пък недай си боже да се случи комбинация от горепосочените... Е тия неща са страшни. А не, че човека пред мен не е пожелал да се отмести.

И да спомена нещо, на което се научих и смятам, че е адски полезно и важно, както и че много малка част от хората го правят. Започнах когато се извърши по-агресивна маневра от кола около мен (примерно има съвсем малко място и човека реши да се престрои, но с мигач!!!), нормалната реакция на повечето е "Да ти *(^&&^! Къде си тръгнал?!". Моята нормална реакция стана "Ок, това се случи културно. Аз на негово място щях да сторя същото". Няма нерви, няма стрес. :)


Подкрепям абсолютно! :yes: :yes: :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Случки на пътя

Мнение от xapubg » 13 Апр 2014, 22:35

Един плюс и от мене Дирти.
Аз така си карам от 7+ години и над 100к км и съм си ок, вярвам и оклните също
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.02.2014
Пол: Мъж
Кара: e39
Мечтае да кара: BMW Nazca C2

Re: Случки на пътя

Мнение от nakatb » 23 Апр 2014, 1:03

Айде и от мен едно включване, като за сефте. Таа прибирам се посока София-Пловдив и съм си чукнал темпомата на 140, музиката готина и си пердаша. Около Вакарел гледам се задава някой отзад и за моя изненада... Москвич Алеко! Колегата шофер с московеца намали и започна да кара зад мен, като през цялото време беше с пуснат ляв мигач. Не ми пречи, че се беше залепил ама тоя гаден мигач ме ядоса и така тактично с двата крака бях на газта(карам е39). Карам с 200, а тоя с мигача не се отделя, мамка му! Скороста се увеличава и така до 240(не може повече колицата ми), а тоя мохер зад мен. Викам си "е*ах го в астронавта" и в същия момент тоя си мина покрай мен и то с осезаемо по-висока скорост и изчезна. Видях само валяците, които търкаляше и варненския номер... :kuku: Още съм в недоразумение какво и как се случи :dunno: Ако някой го е засичал или знае какво е имало под капака, нека сподели.
Поздрави, Атанас :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Случки на пътя

Мнение от stocky » 23 Апр 2014, 13:11

Twin Turbo Maserati има под капака.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Случки на пътя

Мнение от ylaine » 23 Апр 2014, 17:09

nakatb написа:Колегата шофер с московеца намали и започна да кара зад мен, като през цялото време беше с пуснат ляв мигач. Не ми пречи, че се беше залепил ама тоя гаден мигач ме ядоса и така тактично с двата крака бях на газта(карам е39).


ЕВАЛА :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Случки на пътя

Мнение от michev » 23 Апр 2014, 17:33

nakatb написа:Айде и от мен едно включване, като за сефте. Таа прибирам се посока София-Пловдив и съм си чукнал темпомата на 140, музиката готина и си пердаша. Около Вакарел гледам се задава някой отзад и за моя изненада... Москвич Алеко! Колегата шофер с московеца намали и започна да кара зад мен, като през цялото време беше с пуснат ляв мигач. Не ми пречи, че се беше залепил ама тоя гаден мигач ме ядоса и така тактично с двата крака бях на газта(карам е39). Карам с 200, а тоя с мигача не се отделя, мамка му! Скороста се увеличава и така до 240(не може повече колицата ми), а тоя мохер зад мен. Викам си "е*ах го в астронавта" и в същия момент тоя си мина покрай мен и то с осезаемо по-висока скорост и изчезна. Видях само валяците, които търкаляше и варненския номер... :kuku: Още съм в недоразумение какво и как се случи :dunno: Ако някой го е засичал или знае какво е имало под капака, нека сподели.
Поздрави, Атанас :wave:



Битурбо мазератито на газ, вмъкнато в москвич 2141, се подвизаваше по навремето по бургаската магистрала и наистина много хора са оставали изумени. Само дето колата беше с бургаска регистрация /колата е от Приморско или Поморие, вече не помня/, бял цвят с много неугледен вид. Само дето някой май е чел по форумите и преразказва, защото колата беше актуална преди поне 5 години и реално отдавна май я няма, освен да се е преродила :D
only rear wheel drive

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.02.2014
Пол: Мъж
Кара: e39
Мечтае да кара: BMW Nazca C2

Re: Случки на пътя

Мнение от nakatb » 23 Апр 2014, 17:52

Преди 2 седмици се случи тва и не беше бял, а някакъв кремав и съм сигурен, че е варненска регистрацията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Случки на пътя

Мнение от r19 » 24 Апр 2014, 13:11

nakatb написа:Преди 2 седмици се случи тва и не беше бял, а някакъв кремав и съм сигурен, че е варненска регистрацията.

Ако е стърчал кулер в предната броня има шанс да е бил този :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=N0SK_wHmhJ4
https://www.youtube.com/watch?v=H45s8J4anOE
:)
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 24 Апр 2014, 18:43

А колко наистина двигателя е от Мазерати? :roll:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook