Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Случки на пътя

Мнение от KPETEH » 03 Сеп 2015, 10:41

Не забравяйте, че едно БМВ може да бъде изпреварено само и единствено от друго БМВ. Във всеки друг случай само го премествам :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 08 Сеп 2015, 18:16

Аз ще започна малко отдалеч това, което ми се случи. До преди няколко дни (то всяко чудо за три дни) постоянно се правеха репортажи за нелегалните гонки, дрАфтери, усилватели и т.н. Много от нашите дрифт пилоти даваха интервюта по най-различни медии. Някои от тях и подкрепиха кампании с интересни (за момента) имена. Един от хората беше именно г-ца Ива Русинова. Тя беше сред дрифт пилотите, обясняващи как трябва да се спазват правилата, как трябва да се кара само на писти и т.н. Та, историята ми е главно за този персонаж и неговите загрижености (платени явно) за жертвите на пътя.

Карам си онзи ден по бул.Панчо Владигеров посока кв.Обеля. Точно след отбивката за магазин "Praktiker" шофиращите посока кв.Обеля остават с една лента и забрана за изпреварване. Прилагам и снимка:

Изображение

Малко преди това забелязах син автомобил марка Subaru Imprezа. Същият автомобил наруши правилата за движение по пътищата, като най-нагло започна изпреварване в насрещното платно без маркировката да позволява тази маневра, премина светофара на жълт сигнал (към зелено) и продължи напред, като през цялото време насрещните автомобили се съобразяваха с този, въпреки, че той беше в тяхното платно. В момента на изпреварването успях да прочета отличителните розови надписи на автомобила - IR Sport Line. Наистина ми стана интересно, дали това е г-ца Русинова или е някой неин приятел, използвайки автомобила. Настигнах автомобила чак на разклона за Ломско Шосе и погледнах настрани и .. о да, това беше тя!

Та, г-це Русинова, ако прочетете този коментар, бих се радвал да се извините по какъвто и да е начин, не на мен, а на хората, които лъжете публично по телевизията, как спазвате правилата за движение по пътищата, а след това най-нагло ги нарушавате, като създавате предпоставки за ПТП.

Давам за пример този клип, в който участва същия ваш автомобил Subaru Impreza



... както и още много други призиви към простолюдието.


П.П. Ако модераторите сметнат, че това мнение не е за тук съм абсолютно съгласен да се изтрие.
П.П. 2. Не искам да оставя впечатление, че имам нещо против госпожицата, даже напротив. :yes:
Поздрави и спокойна вечер на всички!

:bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Случки на пътя

Мнение от Jordana » 09 Сеп 2015, 7:24

Случаят е аналогичен със тоя от преди месец на общинския съветник Янко Янков дето даваше награда 100лв за снимки на хванати нарушители , и накрая за една седмица го заснеха самия него със личния му корвет няколко пъти да нарушава правилата за движене .Случая е паказателен за ФАЛШИВИТЕ и лицемерни кампании срещу водачите на МПС .
http://novanews.novatv.bg/news/view/201 ... %82%D1%8F/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Случки на пътя

Мнение от Nickelback » 09 Сеп 2015, 7:37

То само като ѝ прочете човек жалките коментарчета на въпросната във фейсбук по адрес на БМВ обществото и веднага му става ясно колко е "примерна", "нелицемерна", "безкористна", "немеркантилна" и т.н. :mhihi:
Последна промяна Nickelback на 09 Сеп 2015, 21:17, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Случки на пътя

Мнение от Stahlblau » 09 Сеп 2015, 8:20

Хахаха дано Ива Русинова го прочете това! Много ми е интересно какъв ще е отговорът й! :clap: Аз лично много се издразних когато даваха репортажа по БТВ с Матрицата, Ива и още едно момче /не съм сигурен дали не беше Къци?/. Късопаметен съм като повечето българи, но си спомням ясно времената преди да имаше Дрифт Клуб България, преди да има Супер Дрифт Серии и т.н., и си спомням къде се учеха всички тези момчета. Да, ходеше се на картинг пистата, но това не беше всяка вечер... Убеден съм на 1000% и няма нужда да го проверявам, че няма човек който да е имал кола със задно предаване и да не е изпързалял поне едно кръгово и ли един 90 градусов завой в някоя пресечка в градски условия, а за зимата няма да коментирам просто защото е ясно че със задно трудно се кара в права линия :lalala:
Не искам да се заяждам с никого и мразя определението "БМВ джигит" и всякви други негови производни. Просто искам хората да не се самозабравят и да помнят откъде са тръгнали. Нищо повече.

П.П. Така пример не се дава. Помня като бях на 15 и баща ми една вечер седна със мене на масата запали една цигара и каза: "Не е хубаво да се пуши, моето момче... Тия цигари ти е*ават мамата!" :lol: :lol: Нещо подобно са и тия репортажи и кампании за разумно и отговорно шофиране водени от пилоти, и не визирам само дрифтъри, а и рали пилоти, мотоциклетисти и всякви други такива.
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Случки на пътя

Мнение от stocky » 09 Сеп 2015, 8:43

Да беше само тя... Колко от форумните величия, на които тук се кланят 80% от хората, са се причислявали към подобни кампании и след това са правили тотални олигофрении с колите си! А г-ца Русинова копнее за медийно внимание от много време насам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: Случки на пътя

Мнение от Ivo.Ganchew » 30 Сеп 2015, 10:16

randity написа:.....

:bchug:


Някой не е ли приятел с нея във "фейс-а" да и го посте я като коментар, я като публикация на страницата? Яко се е заяла с BMW-истите, тая госпожица...
https://www.facebook.com/iva.rusinova.1 ... 6908217603

Че и продължава с "кампаниите" си.. http://news7.bg/predavania/oshte-neshto ... guZm_mqqkp
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gqbriel » 30 Сеп 2015, 11:03

Ivo.Ganchew написа:
randity написа:.....

:bchug:


Някой не е ли приятел с нея във "фейс-а" да и го посте я като коментар, я като публикация на страницата? Яко се е заяла с BMW-истите, тая госпожица...
https://www.facebook.com/iva.rusinova.1 ... 6908217603

Че и продължава с "кампаниите" си.. http://news7.bg/predavania/oshte-neshto ... guZm_mqqkp


Тоз кифуек кво го мислите не разбирам...нека си прави неква реклама и до там...дай и да прави шапчици,анцучета и тениски и да се радва на фейшън линията си...
До момента в който,някои не си направи гъргара и да я пита ,как точно използва бранд-а както си поиска :mhihi:

А в случая Зендера не е много прав с това ,което прави а и честно да си сложъм ръка на сърцето,доста от нас правят глупости на пътя а и в световен мащаб не ни тачат ,като после само едно нещо е коментира и една марка...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Случки на пътя

Мнение от fancooler » 27 Дек 2015, 0:40

Бащата преди два дена пo скайпа на въпрoс "върви ли кoлата?":

"Лепнал се някакъв зад мене и ме натиска. Карам с 40-50 км/ч. и спирам на сфетoфара. Тoя минава в лявата лента и се изравняваме - поглеждам, младок някакъв, надъхано ме гледа. На зеленото от негвата кoла се чува як рев и пилеж на гуми. Така и не разбрах как набих спирачките за следващoтo червенo. По някое време и мoмчетo се пoяви oтнoвo дo мене...".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Случки на пътя

Мнение от turbonetic » 27 Дек 2015, 19:41

И при мен същия случай аз бях с мерцедеса,а онзи беше с някакво зелено Е46 с регистрация К...Кара на 1 метър зад теглича ми и само трябваше да му набия едни спирачки ,че да стане работата :mhihi: изпреварвания всякакви направи..Много станаха тези,които като се качат в БМВ и все едно няма по-бързи от тях..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 14.11.2006
Местоположение: у Софето
Пол: Мъж
Кара: E30 М20В27 Е30 М20В25
Мечтае да кара: тенджера под налягане...
Детайли за колата: Touringi

Re: Случки на пътя

Мнение от doctoragsxr » 17 Яну 2016, 15:28

Такъв случай не бях имал... :bang: изкарвам Е30-ката от сервиза в който и минах годишния преглед,пряката се включва в булевард с предимство,поглеждам наляво коли на поне 50 метра включвам се в платното приближавам идващия светофар и от лявото платно ме изпреварва Е46-ца която рязко ме засече наби спирачки и спря пред мен на червено :dunno: какъв му беше случая на тоя незнам... :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Случки на пътя

Мнение от ylaine » 06 Фев 2016, 15:54

Колкото и да се опитвам да си обясня неадекватното поведение на някои водачи просто не мога. Единственото, което ми остава е да се оплача във форума :mhihi: Отгоре на всичко става въпрос за любимия ми модел - Е60 :banghead: Та, отивам малко до село днес, да се разходя (и себе си и песа) и на околовръстното на Пловдив, забелязвам една петица, пушеща отзад яко (навярно чипосана и мноУ вървяща, съдейки по поведението на водача, което включва даване на газ, димна завеса и излитане напред. Наистина си вървеше, но не там е въпроса. След "излитането" следваше намаляне до към 50-60 и като го застигнеше някой всичко отначало :kuku: Малко се поизнервих, изпреварих колата пред мен, настигнах го и тръгнах да го изпреварвам, при което разбира се виждам облака отзад и как си дава газ пича докато съм на задната му броня. Движим се с около 100 км/ч и си казвам зарежи, не си струва и пускам газта. Няма да се трепя заради някъв комплексар. В същото време виждам, че идва и кола в насрещното. Явно и той я видя, и осъзна ква глупост прави и тръгна да намаля, както и аз. Картинката беше почти комична - и двамата почти спряхме. В крайна сметка се прибрах зад него. На едно кръстовище след малко той спира за ляв, аз за десен завой. Сваляме прозорците и го питам кво прави със знаци ти луд ли си. При което пича (на видима възраст колкото мен 20+) с насмешка ми обяснява как аз съм се чудел дали да го изпреваря или не :banghead:
Пак да кажа, че не се изразих ясно, когато тръгнах да го изпреварвам той не ускоряваше, а се движеше с постоянна скорост 80-90 км/ч и като му стигнах задния калник само видях поредната димна завеса и ми стана ясно.. Гледайки поведението му преди това, бях почти сигурен, че ще направи такава простотия. Само не разбирам защо.. Защо някой тръгва да ускорява докато го изпреварваш? Като спряхме очаквах да каже, че не ме е видял.. но не. "Контрира" ме с това, че съм се чудел дали да го изпреваря. Какво означава това не мога да ви кажа. Само мога да кажа, че наистина си вярваше, че нищо нередно не е направил :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Случки на пътя

Мнение от raptorxbg » 08 Фев 2016, 21:03

За съжаление има много такива.

Да не говорим и за онези който ти се лепят плътно за задния номер докато караш в града и ги очакваш всеки момент да се ударят в теб... И понеже много "обичам" подобни изцепки ги лекувам по следния начин: тдс-а ми е с чип и естествено пуши много, е какво правя - връщам 1-2 предавки надолу, бия педала до долу и ги опушвам хубаво, след това пак ги оставям да ме настигнат и да ми се залепят и отново ги опушвам по същия начин. Обикновено след втория път осъзнават, че така не става и започват да спазват нормална дистанция зад мен. Да, знам, че е тъпо и просташко, ама някой хора си го заслужават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Случки на пътя

Мнение от KPETEH » 09 Фев 2016, 13:58

Ама излиташ ли или ги опушваш на съединител?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Случки на пътя

Мнение от raptorxbg » 09 Фев 2016, 17:42

На съединител не пуши, трябва да е под товар. Най-много пуши между 1500-2200 оборота и след това вече изчиства. Да кажем я карам на 5-та с почти никакви обороти по равен път спазвайки ограничението от 50км/ч. Като й върна 4-та или 3-та в зависимост с каква скорост съм карал преди това, оборотомера попадне в посочените граници и с залепен педал за пода почва да пуши от прекалено много гориво докато турбото напомпа нужното налягане, че да изчисти. Поне при моя двигател така се получава.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook