Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Случки на пътя

Мнение от Jordana » 10 Апр 2016, 19:54

Едва ли е толкова малоумен , първото изпреварване си е почти на границата на законното . Маневрата изпреварване е започната на прекъсната линия и завършва в зоната на непрекъснатата . Второто изпреварване е в нарушение разбира се но нямаше да е толкова опасно ако не бяха колоездачите в дясно ! Те се движат в нарушение на правилника . ...без светлоотразителна жилетка при управлението на велосипед извън населените места....предпазни средства и т.н - водача на тойотата предприема изпреварване на велосипедистите в завоя , и точно на отбивката в дясно - което също е опасна маневра тъй като се изнася в ляво , принуден е да спре заради тях при тройното изпреварване иначе щеше да ги блъсне . Тоест той няма възможност да се изнесе в дясно точно в зоната на завоя където е намалена видимоста и ограничена възможноста за реакция при възникване на критична ситуация . На тва отгоре точно там на завоя има кръстовище !!! Което е маркирано със знак .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 838
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Случки на пътя

Мнение от Сладур1 » 11 Апр 2016, 8:54

И двете изпреварвания са на непрекъсната линия. Виж колко време минава след като почва непрекъснатата линия, а олигофрена си минава доста засилен, тоест не е тръгнал да изпреварва в него момент. Да не говорим за второто изпреварване, дето тръгва защото видиш ли, "кара на светлинна скорост" и тръгва на лек завой,непрекъсната линия, без да погледне. Тъпанари. Следващият път, ти ако си срещу него, гледай велосипедистите дали имат жилетка и разсъждавай така.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 11 Апр 2016, 10:20

Не мога да разбера как все се намират такива хора да защитават при все, че на видеото ясно се виждат нарушенията. :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gqbriel » 11 Апр 2016, 10:36

Jordana написа:Едва ли е толкова малоумен , първото изпреварване си е почти на границата на законното . Маневрата изпреварване е започната на прекъсната линия и завършва в зоната на непрекъснатата . Второто изпреварване е в нарушение разбира се но нямаше да е толкова опасно ако не бяха колоездачите в дясно ! Те се движат в нарушение на правилника . ...без светлоотразителна жилетка при управлението на велосипед извън населените места....предпазни средства и т.н - водача на тойотата предприема изпреварване на велосипедистите в завоя , и точно на отбивката в дясно - което също е опасна маневра тъй като се изнася в ляво , принуден е да спре заради тях при тройното изпреварване иначе щеше да ги блъсне . Тоест той няма възможност да се изнесе в дясно точно в зоната на завоя където е намалена видимоста и ограничена възможноста за реакция при възникване на критична ситуация . На тва отгоре точно там на завоя има кръстовище !!! Което е маркирано със знак .

Първо трябва да се прибереш преди да е започнала прекъснатата...и второ ти шегуваш ли се ,че даваш лиините за пример?Защото маркировката показва,че е разрешено изпреварването да се нацелиш челно или този срещу теб да набие спирачки,защото ти си започнал маневра където е позволено?
Кефи ми как си разбирате закона по своему....ей такова мислене,е причина за масови катастрофи - "Аз си изпреварвам,тоя отсреща не ме ли вижда,че да намали" woow
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Случки на пътя

Мнение от BukToP » 11 Апр 2016, 11:46

Jordana написа:Едва ли е толкова малоумен , първото изпреварване си е почти на границата на законното . Маневрата изпреварване е започната на прекъсната линия и завършва в зоната на непрекъснатата . Второто изпреварване е в нарушение разбира се но нямаше да е толкова опасно ако не бяха колоездачите в дясно ! Те се движат в нарушение на правилника . ...без светлоотразителна жилетка при управлението на велосипед извън населените места....предпазни средства и т.н - водача на тойотата предприема изпреварване на велосипедистите в завоя , и точно на отбивката в дясно - което също е опасна маневра тъй като се изнася в ляво , принуден е да спре заради тях при тройното изпреварване иначе щеше да ги блъсне . Тоест той няма възможност да се изнесе в дясно точно в зоната на завоя където е намалена видимоста и ограничена възможноста за реакция при възникване на критична ситуация . На тва отгоре точно там на завоя има кръстовище !!! Което е маркирано със знак .


Типичното поведение на по-голяма част от шофьорите в България - аз ще карам както си искам, другите (с извинение) да го д*ухат, и накрая пак колоездачите били виновни, и то не заради друго ами защото нямали светлоотразители... стига бе хора, по тази логика ката ме настигнеш и не дай си боже да не ми свети единия габарит, аз ли ще съм виновен като тръгнеш да ме изпреварваш и се нацелиш в тоя отсреща???
А какво щеше да стане ако и тоя отсреща мисли като този който изпреварва, а именно, че той е най важният на пътя и другите трябва да се съобразяват с него...
трябва да се мисли!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Случки на пътя

Мнение от Jordana » 11 Апр 2016, 18:09

Аз не защитавам никой , коментирам само фактите от видеото . Каква е скороста нямам представа , карал бързо със светлинна скорост .... ами те другите може да карат със 50 и тоя да ги изпревари със "светлинната " скорост от 80 и какво ?
Че е нарушител това е ясно защото извършва поне 1 нарушение , но гледайте какво става и с другите участници в това видео . Колоездачите също са нарушители , тойтата ако беше блъснала голфа от зад при рязкото спиране познай кой щеше да е виновен .
Дали ти излиза отпред джигит със голф или изскача каруца от отбивката в дясно все тая , ако не успееш да реагираш преди да се развие инфарктната ситуация никой знак и никакви правила няма да те запазят .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gqbriel » 11 Апр 2016, 19:03

Jordana написа:Аз не защитавам никой , коментирам само фактите от видеото . Каква е скороста нямам представа , карал бързо със светлинна скорост .... ами те другите може да карат със 50 и тоя да ги изпревари със "светлинната " скорост от 80 и какво ?
Че е нарушител това е ясно защото извършва поне 1 нарушение , но гледайте какво става и с другите участници в това видео . Колоездачите също са нарушители , тойтата ако беше блъснала голфа от зад при рязкото спиране познай кой щеше да е виновен .
Дали ти излиза отпред джигит със голф или изскача каруца от отбивката в дясно все тая , ако не успееш да реагираш преди да се развие инфарктната ситуация никой знак и никакви правила няма да те запазят .

Коментара ти беше за това,че видиш ли Пасатора няма проблем да си изпреварва преди завой,не можейки да се прибере без да предизвика предпоставка за ПТП с насрещно движещ се автомобил...за останалото не коментирам...

Не коментирам скоростта на изпреварване ,защото прав си ,ако карат с 50 ще ни се стори много бързо,не е фокуса над това...има много хора,които биха се изплашили и съм виждал как се пуска волана,като им изкача кола срещу тях ;) кво правим после е проблема...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Случки на пътя

Мнение от chris_barnes » 14 Апр 2016, 22:17

Вчера един бауш със сивик 8 генерация ми се прави на отворен на кръговото на 4ти км. Някакъв спрял чичка с тъмни цайси дето го играе гангстер. Добре, че съм спокоен и се сдържам, и просто си подминах...въпреки че в главата ми за 2 секунди премина сценария как слизам и му правя оризника на канче :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Случки на пътя

Мнение от drifty » 30 Апр 2016, 21:06

Карам си аз онзи ден из Търново, отивах от Пишмана към Картала, там инавам си през първото кръгово и се нареждам в най-лява лента в посока второто. Който е минавал скоро, знае, че града е ремонти и трафика в момента е ужасен, а часът беше около 17:45 - доста натоварено. Стигам кръговото и съм в най-лява лента, до мен има още две ленти и самото кръгово е с 3 ленти. Дефакто всяка летна може да влиза без да пречи на другите. Чакам аз но е доста натоварено и минаваме йок, до мен един някак си се вреди и влезе в най-лява лента на кръговото. Та чакам си аз и се появаява пролука, колкото за една кола, че даже и зор си беше и смачквам леко 20-ката да не забавям тия в кръга, при което от съседната лента някъв с джип (до колкото видях беше Санта Фе) също потегля. Аз бях задал доста и си влизам в кръга и тоя обаче вместо да си кара в средната лента, реши че трябва да е в моята и се мъчи да ме свие. Аз си върнах газта, понеже си бях влязъл в кръга и вече нямаше нужда да бързам, а тоя се прибра към средната лента и си викам окей, може да не ме е видял. Малко преди завоя, понеже кръговото не е баш с кръгла форма тоя директно си влезе в мойта лента, което беше последвано от клаксон от моя страна. Върнах една надолу и си хлъзнах задницата лекичко да си изкарам яда дето се вика и си продължих след него. Излязохме на един и същи изход и като се стесни пътя като се почнаха едни спирачки, криволичене, засичане - педерстка работа. Освободи се за момент малко местенце и смачках на първа (сметнете колко засичане е било щом е трябвало да вкарам първа) и се измъкнах. И си карам и си мисля, той ме сече в нарушение и после ми прави мръсно - деба???
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.09.2011
Кара: Трамвай
Мечтае да кара: Служебно балканче

Re: Случки на пътя

Мнение от flashed » 08 Юли 2016, 19:39

По думите ти очаквах да видя някакъв лъскав Це еЛ Ка, а то някаква кочина... хаха, важното е, че сте живи и здрави, и ти и пинчера :-)
cerber_91 написа:Тръгвам аз днес да свърша някоя друга задачка из София, навън е леко хладно, но слънцето пече, джама леко открехнат, музичката си свири... Страхотен ден.
Минавам по една квартална улица и излизам на бул. Сливница, като съм си пуснал левия мигач и чакам да ми светне зелено. Е, светофара позеленява, тръгвам си аз леко, първа, втора... Вече поне 5-6 секунди на мен ми свети зелено!
И в момента, в който вече излизам на Сливница в лявата лента в моето платно, виждам как срещу мен лети руса девойка на видима възраст 20-22години, в мерцедес Це еЛ Ка. Набивам спирачките, заковавам се почти моментално на място, но тя не може да спре, щото се е засилила, и се забива в мен. Изпаднах в нормалната първоначална ярост и вдигам ръце с въпроса "Кво праиш ма?!". Слязох от колата и тя откачи тотално, почнаха едни сълзи, провери дали пинчера е оцелял (много ми е интересно песа как е отхвърчал към таблото при удара), и почна да звъни некви телефони. Аз веднага звъня на 112, обяснявам кво става, те питат "пострадали има ли", аз казвам "не, и колите на пръв поглед са в движение". от 112 ми казват "преместете колите и си пишете протокол".
Звъня и на Лев Инс, щото там ми е каското и гражданската, да идват и те, докато се оправяме с девойката.
Вече 10 минути след инцидента, въпросната още си откача в мерцедесчето. Казвам и "Заповядайте извън колата, за да се разберем какво да правим сега", а тя ме поглежда като изплашен заек пред фарове, тръшва се и казва "НЯМА ДА ИЗЛЯЗА!".
Звъня пак на КАТ, обяснявам им, че тая не ще да излезе да се разберем и моля да пратят патрул. В тоя момент идва маменцето на таз, с некъв мерцедес пак, заедно със застрахователния ѝ брокер в кайен... Веднага разбрах как си е взела книжката.
Както и да е, поне се оказаха разбрани хора (майката и брокерката), щерката и дума не обели през цялото време. Оказа се, че бързала за некво ревю и затва решила да мине на червено в насрещното. Поеха си вината и така.

Щетите за мен - ляв фар, броня, вероятно датчик на парктроника, изтече ми казанчето за чистачките. Пръскалката на фара също изглежда зле, а гредата под бронята... Ще разбера след допълнителния оглед от застрахователя.

DSC_0048.JPG
DSC_0050.JPG
DSC_0051.JPG

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Случки на пътя

Мнение от v3n0m » 24 Юли 2016, 23:54

drifty написа:Карам си аз онзи ден из Търново, отивах от Пишмана към Картала, там инавам си през първото кръгово и се нареждам в най-лява лента в посока второто. Който е минавал скоро, знае, че града е ремонти и трафика в момента е ужасен, а часът беше около 17:45 - доста натоварено. Стигам кръговото и съм в най-лява лента, до мен има още две ленти и самото кръгово е с 3 ленти. Дефакто всяка летна може да влиза без да пречи на другите. Чакам аз но е доста натоварено и минаваме йок, до мен един някак си се вреди и влезе в най-лява лента на кръговото. Та чакам си аз и се появаява пролука, колкото за една кола, че даже и зор си беше и смачквам леко 20-ката да не забавям тия в кръга, при което от съседната лента някъв с джип (до колкото видях беше Санта Фе) също потегля. Аз бях задал доста и си влизам в кръга и тоя обаче вместо да си кара в средната лента, реши че трябва да е в моята и се мъчи да ме свие. Аз си върнах газта, понеже си бях влязъл в кръга и вече нямаше нужда да бързам, а тоя се прибра към средната лента и си викам окей, може да не ме е видял. Малко преди завоя, понеже кръговото не е баш с кръгла форма тоя директно си влезе в мойта лента, което беше последвано от клаксон от моя страна. Върнах една надолу и си хлъзнах задницата лекичко да си изкарам яда дето се вика и си продължих след него. Излязохме на един и същи изход и като се стесни пътя като се почнаха едни спирачки, криволичене, засичане - педерстка работа. Освободи се за момент малко местенце и смачках на първа (сметнете колко засичане е било щом е трябвало да вкарам първа) и се измъкнах. И си карам и си мисля, той ме сече в нарушение и после ми прави мръсно - деба???


На мен ми се е случвало подобно нещо на това кръгово не веднъж(работата е там че повечето не знаят къде трябва да се престроят за дадения изход). Или на влизане от точно това кръгово в отсечката която води до Зоната :kuku: . Като стане към 4 и 30- 5 часа можеш да си вземеш един чипс да седнеш на една пейка в паркчето до въпросното кръгово и да гледаш изпълнения до към 6-7 часа :mhihi:
Като прибавим и това че на всеки 5-10 мин някой с БМВ взима кръговото с вратите на една страна :mhihi:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Случки на пътя

Мнение от vvasilev1 » 08 Авг 2016, 15:54

Теб не те ли пали да настъпиш газта в туй безумно пътно съоръжение, наречено "кръгово", въпреки, че е многоъгълник.

Sent from my HTC One using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Случки на пътя

Мнение от v3n0m » 09 Авг 2016, 9:07

Блазни ме и го правя но след 21-22:00, някой път се случва да я плъзна и през деня но пак гледам да няма трафик, а и тази пешеходна пътека която е от BILA към паркчето е малко опасна :yes: Да не говорим за наклона на кръговото че е малко обратен :mhihi:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Случки на пътя

Мнение от BorislavB » 09 Авг 2016, 14:20

v3n0m написа:Блазни ме и го правя но след 21-22:00, някой път се случва да я плъзна и през деня но пак гледам да няма трафик, а и тази пешеходна пътека която е от BILA към паркчето е малко опасна :yes: Да не говорим за наклона на кръговото че е малко обратен :mhihi:



То наклона си е еб*ло майката направо сам те подхлъзва дет' се вика... :mhihi:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Случки на пътя

Мнение от vvasilev1 » 09 Авг 2016, 20:04

Аха .... Малко ли? Трябва да се внимава да няма движение и най-готино е изхода към изчислителния център по Габровски с повече газ:)

Sent from my HTC One using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook