Приятни изживявания по магистралата

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Приятни изживявания по магистралата

Мнение от alekangg » 21 Окт 2013, 8:49

Здравейте, миналият вторник следобяд, карах по магистралата Шумен-Варна. Бях застигнат от едно черно Е91 touring, отзад нямаше никакви надписи и не знам какъв двигател имаше. След като си разменихме позиците няколко пъти, започна едно леко състезание. Малко преди Девня се подгонихме много серизно, на моменти се караше доста над 200, след това се намаляваше и пак наново. Момчето, което караше туринга, беше много коректно. Винаги ми оставяше място, прибираше се в дясно, с две думи идеално поведение. Много ми хареса, понеже много рядко се срещат такива колеги, особено когато другия автомобил е друга марка. В случая, аз бях с един червен "оризарник"-Мазда. На влизане във Варна, му пуснах аварийните и той ми присветна. Просто беше абсолютен кеф за мен, предполагам и за него.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 16.08.2017
Пол: Мъж

Re: Приятни изживявания по магистралата

Мнение от vladimir234 » 09 Дек 2017, 20:10

И аз изпитвам страшно удоволствие, когато се вижда колегиалността на пътя и състезанието е в рамките на нормалното :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E 36 320i Touring
Мечтае да кара: Мазерати
Детайли за колата: Стар чук - сребристо комби Е36 от 96-та.

Re: Приятни изживявания по магистралата

Мнение от D.Stanev » 12 Ное 2018, 16:03

Да... напоследък тези с шкодите и дачиите засенчиха "топ бързаците" с аудитата. Не мога да разбера кретенизма на някои водачи, при положение, че съм на круиз, защо се бъзват, изпреварват и после пак карат по-бавно?! Така се получават идеите за такива гонки... та ми се налага да проверям колко точно са бързи въпросните шкоди - само претенциите им са големи... и заявката за това да са бързи!
Веднъж се включих в една такава гонка, като си мислех, че се сътезават, но те всъщност се гонеха. На камерата на Лукойла на Хемус преди големия ляв намалих, после на километър след това ги видях вече слезли от колите се кютечеха... добре, че намалих на камерата :mrgreen:
Иначе е гот да понастъпиш, но по нашите магистрали са все по-малко и по-къси отсечките в които това може да се прави безопасно... даже някъде 6-та предавка не можеш да сложиш!
BMW Crash master

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Приятни изживявания по магистралата

Мнение от k.milanov » 22 Ное 2018, 16:57

Лятото се прибирах с е36цата от Кърджали към София и на качването от Марица към Тракия се закачихме с някакъв човек с това новото ауди А3 седан ли е какво е не знам точно.

До София карахме супер културно, нямаше къси дълги по другите коли или друг тормоз. Пускахме си мигачи при престрояване, прибирахме се когато можеше и няколко пъти се разменихме. Много толерантно и съобразително каране. Водещия винаги се престрояваше малко по рано, за да може и задния също да се престрои. Дори ни настигнаха едни две S класи на бесни къси-дълги. Тогава аз бях зад него, само му присветнах, прибрах се и той също веднага се прибра и после си продължихме.

Не усетих кога стигнах до София. Карахме през целия път 140-150 км/ч. На влизане в София на първия светофар спряхме един до друг разменихме си по един палец и си продължихме.

Много обичам да карам по магистрала с някой непознат така, защото иначе си е доста скука :mrgreen:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Приятни изживявания по магистралата

Мнение от BMW_POWER » 15 Дек 2018, 17:12

Преди две години се прибираме от Ниагара към Отава. Аз през Торонто минавам само със самолет, затова си карам Niagara Falls - Buffalo - Syracuse - Watertown - Ottawa. През щатите се плащат десетина долара магистрала и $5 за мост, но скоростта си е съвсем различна от тези 3-5км/ч през Торонто. Аз обичам по магистрала да се "залепя" зад някой голям. Хем ми "цепи" въздуха, хем и свалям разхода. За късмет почти веднага се залепих зад един голям камион. Оня караше с 3-5км над ограничението и аз зад него. Като го видя, че застига някой по-бавен, изнасям се и задържам трафика зад нас. Така той не намалява скоростта и не му се налага да ускорява после. При по-големите е е по-различно все пак. Той ме усети, че карам след него и му пазя път и така си изкарахме над 200км. Преди отбивката за Syracuse го задминах, мигнах с аварийките, махнах с ръка и си хванах пътя. Камионът отвърна с една от ония здравите тромби и си продължи по пътя.


Същата история преди много години в бг-то. В началото на века карах една Панда 1984г. Та се прибираме от Бургас и на магистралата се залепих зад един рейс. Жена ми пита, какво ще стане, ако оня спре. Казах и, че рейсовете спирад рязко единствено при аварийни ситуации. Отделно трафикът не беше като днешния. Рейсаджията ме усети и няколко пъти си игра с мигачи ляв-десен. Аз му се покажа в огледалата и пак се върна. На Горубляне се изравнихме и си махнахме с ръка усмихнати.

Началото на 90-те. Изпада ми една Е32 740 за еднократно пътуване по магистрала Хемус в двете посоки. Колата за времето си е самолет. Аз се разположих като цар, пуснах диск (това беше луксозна екстра), забих 120 на круза и изпаднах в нирвана. Покрай мен минават разни скрападжии с "ръколяскащи" калници и ме гледат с превъзходство :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Приятни изживявания по магистралата

Мнение от xexoral » 26 Юли 2019, 17:11

D.Stanev написа:Да... напоследък тези с шкодите и дачиите засенчиха "топ бързаците" с аудитата...


Колега, като прочетох това, много се зарадвах, защото се успокоих, че явно не си въобразявам, че напоследък точно някакви със шкоди забелязвам най-често нещо да се пънат, особено има някакви сини, които са по-състезателни модели явно..


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Приятни изживявания по магистралата

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Авг 2019, 17:27

Едно синьо такова комби има в града, кара я все едно е загряваща обиколка на Ф1. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook