Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Случки на пътя

Мнение от kokala » 12 Авг 2014, 14:58

Зимата на този път да застана и да чакам някой да мине, не ми стиска! Щом не съм спрял, значи е нямало възможност ама нали тук все акълии, та давайте да скачате веднага.
И това за беемвистите не аз го казвам а хората. Понякога съжалявам, че съм фен на марката като се знае какви индивиди масово й симпатизират в България.
И стига вече с тоя акъл! Ясно е, че тук всеки е акълия ама понякога от многото ви акъл се излагате. Ако е имало възможност да направя друго, щях да съм го направил.
А и забравих да допълня, като стигнахме лампите спрях, махах на колите някой да спре да ме дръпне за няколко метра поне да се прибера и никой не спря. Добре, че бяхме 4 човека та си я прибрах. Та и това съм пробвал, но без резултат.
Толкова ли е трудно да спрете да пълните темата с акъл? :shock:
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Случки на пътя

Мнение от KPETEH » 12 Авг 2014, 15:07

Човек като се осере, си забърсва, а не чака друг да се сети да му забърше...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Случки на пътя

Мнение от Vantage » 12 Авг 2014, 15:21

Малко да разведря обстановката :winky:

Преди няколко години...стоя си на светофар и чакам да завия на ляво. Аз съм 2-ра кола, като пред е черна Рав 4-ка. Светва зелено за нашата лента, но джипът си стои и не мърда. Аз по принцип съм спокоен човек, а и тогава бях на кеф и не бързах за никъде...та чак след около 10 секундно чакане за някакво раздвижване от страна на Тойотата, натиснах лекичко клаксона да видя дали пък човекът не е заспал. Тук трябва да вметна, че тогава клаксонът правеше от време на време една мизерия-дори и при леко натискане, се получаваше едно много неприято и силно освиркане...точно така и се получи в случая. Явно ме чуха(джипът беше със затъмнени стъкла и въобще не можех да видя вътре кой е) и нервно потегли. По ирония на съдбата, отбихме заедно, веднага малко след това в паркинг(за тези от Плевен- паркинга зад театъра) като паркирахме през 5-6 коли. Излизам от колата, за да вървя да си върша задачите, когато виждам как от джипа изскочи бързо около 40-годишен "чичак" с респектиращи мерки- 2 м и около 120-тина кг и забързано се запъти към мен с мътен поглед... Мозъка ми веднага заработи трескаво, докато гледах как се приближава стискайки големите си лапи... "и аз не съм малък, ама 80кг<120кг .. дали да показвам бойните си умения, дали да постъпя като пич и смело да се затворя в колата :mhihi: " .
Докато решавам дилемата си, пича застана пред мен и изведнъж изкара една виновна усмивка с думите "Извинявай, колега..нещо се бях отплеснал и не видях светофара..съжалявам, че се забавих така ! " Както бях на бойна война и готов на покажа уменията си на черна нинджа(дори и с не малък шанс за загуба :mhihi: ), бързо превключих и успокоих човека " Нищо не е станало, колега ! На всеки се случва".
Та, понякога досадните и изнервящи ситуации могат да се разрешават мирно, тихо и културно...дано по-често да е така.
...there is no replacement for displacement...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Случки на пътя

Мнение от kokala » 12 Авг 2014, 15:23

Аз не съм чакал никой. Сам си докарах колата до нас. :winky:
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gari » 13 Авг 2014, 23:41

Преди няколко дни реших да разтъпча мотора. Направих си една малка обиколка и реших да се прибирам.
На изхода от едно малко градче, гледам пред мен една е39, комби и пред нея камион. Камиона даде мигач, че ще завива
и аз реших да му покажа на тоя с БМВ-то колко върви мотора. :twisted: Е да, ама не. Тва БМВ все едно кон го ритна. :shock: Направо излетя. До 220 го гоних и се отказах. В следващото градче си намали и си караше нормално. Не се ежих повече а си стоях зад него. :mhihi:
Преди този случай, на магистралата излизаме от участък в ремонт. Карам с 80 и с още един пътник зад мен. Пред мотора е синя 5-ца, Ф10. Не беше с голям двигател. Крещя на този зад мен да се държи и си викам СЕГА. Е да, ама не. Тва БМВ-е си дръпна както си му е реда. Малко след 245 се отказах. Просто нямаше начин. Пък и пътника се клатеше като некое кандило, но да не е оправдание това. :mhihi:
Вървят си тези БМВ-та. Кой каквото и да ми разправя. :yes:
ПС. Мотора е Honda VFR 800 Vtec. 110 кончета.
Не искам много, искам всичко!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Случки на пътя

Мнение от vvasilev1 » 14 Авг 2014, 19:29

Абе къв е тоя ветек...скачай на RR Fireblade!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Случки на пътя

Мнение от Jordana » 14 Авг 2014, 21:03

Или на някой турбинирана hayabusa ,няма да имаш тия проблеми с БМВта.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gqbriel » 14 Авг 2014, 22:14

Jordana написа:Или на някой турбинирана hayabusa ,няма да имаш тия проблеми с БМВта.

Или на совалка...докато не дойде някой който минава 300+ :)
И на HP4 пак не мисля,че стоков автомобил може да се опре...не говоря за супер колите..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gari » 15 Авг 2014, 3:22

vvasilev1 написа:Абе къв е тоя ветек...скачай на RR Fireblade!

Рано ми е още за такъв мотор. ;)
Gqbriel написа:
Jordana написа:Или на някой турбинирана hayabusa ,няма да имаш тия проблеми с БМВта.

Или на совалка...докато не дойде някой който минава 300+ :)
И на HP4 пак не мисля,че стоков автомобил може да се опре...не говоря за супер колите..

НР4.... много бърз мотор е. Непредсказуем...Истината е, че малко коли могат да достигнат доускорението на шосеен (пистов) мотор.
На моя му дават 12 сек. до 200 а дори не е спорт.
Днес се закачих с един SLR, но пича се отказа нещо, а именно той подхвърли стръвта. :mhihi:
Сори за спама.
Не искам много, искам всичко!


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Случки на пътя

Мнение от Хаос » 17 Авг 2014, 20:04

Напоследък доста нервни са станали шофьорите по пътищата.
Може да има логично обяснение - жените са заголили кълки, тестостерона е повишен.

Обаче някой от тея дето ме засичаха напоследък, следващия път ще попадне вместо на мен-кроткия, на неправилния човек в старото БМВ и ще върти не геврека на автомобила си, а колелата на инвалидна количка известно време. Историята помни такива случаи.

Прясна случка от днес - аз завивам надясно, келеш с бяло А4 със СО регистрация завива наляво по същия 3лентов булевард.
Има пешеходци и аз пръв потеглям и си избирам средната лента с достатъчно газ. Явно онзи се е почуствал засечен, защото демонстративно ме изпревари (аз си карах нормално, идваше червен светофар) и застана по средата на 2те леви ленти. Видя, че така няма да успее да ме предизвика и зае средна лента. Чукнах волана леко вляво да тръгвам да го изпреварвам - оня х** веднага зае лява лента. Само дето докато той се престрояваше вляво, аз вече бях заел най-дясната лента. Спогледахме се през колите, гледаше ме на кръв и урина. Успя да засече 2ма и да застане зад мен, засече още един и тръгна да ме изпреварва и засича, само дето аз си свих тактично в отбивката без спирачка. А той за малко да се натресе в този, дето излизаше от отбивката.

Опитвам се да ги избягвам такива не особено умни, не шофирам конфликтно, даже наобратно, но някак си ми се лепят...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Случки на пътя

Мнение от steeN » 18 Авг 2014, 5:01

Черна ли е колата :) Забелязал съм, че умножава по 10 ефекта на емблемата хаха.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Случки на пътя

Мнение от fancooler » 19 Авг 2014, 12:46

Случка отпреди няколко дена.

Вечер, карам с 60 в най-лявата лента на трилентов булевард. Няма много коли, а аз съм в приятната компания на готина мацка. Базикам я и двамата се заливаме от смях. Залисан в разговора не гледам в огледалата, а просто карам напред. Див вой на избеснял клаксон грозно ме вади от идилията. Усещам как дългите светлини се опитват да блеснат, но карачът така се е забил зад мен, че почти не му се виждат фаровете. Премествам се аз в средната лента, при което с някакво леко насичащо от липсата на някой цилиндър бучене покрай мен се "изстрелва" а4-ка комби...

Уви! Целият труд на поредния кисел представител на ВАГ групата отива на вятъра, защото сме наближили светофар, който огрява в мек червен нюанс близката околност. Спирам до него и го поглеждам, а той се озъбва:

- Ей, лешпер! Какво се тътриш в лявата лента с тоя варел (е46ци)?

Като чух тези благи слова на лицето ми се разля широка усмивка, докато му отговорих:

- Какво да се прави, бро - толкова си може колата!

Онзи се опули и зяпна с уста - явно очакваше да чуе друго, но вниманието ми в този сюблимен миг беше ангажирано по-скоро с чаровното нежно създание до мен, което се смееше като за последно и се опитваше да избърше остатъка от грима, който бавно се стичаше по лицето й. Наведох се към нея и усетих лицето ми плътно до нейното, докато двамата се обсипвахме с целувки...

По някое време трябва да е светнало зеленото, защото някъде там се чу писък от чутовен напън нечии гуми да превъртят. Агонията свърши за миг - скърцането и хрипливото, немощно боботене взеха връх над прахоляка и мисиса на сегменти, докато сельото се отдалечаваше...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Случки на пътя

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Авг 2014, 20:05

fancooler написа:Случка отпреди няколко дена.


:mhihi: :mhihi: :mhihi: Драскай в страхотни истории, че много ме кефи как си го написал. ;)

При мен случката е от тази сутрин на път за работа. По двулентова еднопосочна улица карам в лява лента, защото обикновено съм по-бърз от трафика. Отдясно застигам една жена, която караше с постоянна скорост. Тя от своя страна застигна велосипедист малко преди аз да се доближа до нея. Последва много малоумно свиване към мен, но тя дори не осъзна какво прави. Едничката й цел явно е била да се отдалечи максимално от велосипедиста. Аз дето съм доста хладнокръвен изтръпнах, щото я виждам, че е загубена девойката. Продължих изпреварването аз и после гледам назад - малко момченце на предната седалка :banghead: После същата девойка сигурно разправя насам-натам как булшинството от трафика се движат като луди, а тя е супер внимателна и спокойна.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.05.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 523i E39
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Случки на пътя

Мнение от predatorvolley » 19 Авг 2014, 22:18

fancooler написа:Случка отпреди няколко дена.

Вечер, карам с 60 в най-лявата лента на трилентов булевард. Няма много коли, а аз съм в приятната компания на готина мацка. Базикам я и двамата се заливаме от смях. Залисан в разговора не гледам в огледалата, а просто карам напред. Див вой на избеснял клаксон грозно ме вади от идилията. Усещам как дългите светлини се опитват да блеснат, но карачът така се е забил зад мен, че почти не му се виждат фаровете. Премествам се аз в средната лента, при което с някакво леко насичащо от липсата на някой цилиндър бучене покрай мен се "изстрелва" а4-ка комби...

Уви! Целият труд на поредния кисел представител на ВАГ групата отива на вятъра, защото сме наближили светофар, който огрява в мек червен нюанс близката околност. Спирам до него и го поглеждам, а той се озъбва:

- Ей, лешпер! Какво се тътриш в лявата лента с тоя варел (е46ци)?

Като чух тези благи слова на лицето ми се разля широка усмивка, докато му отговорих:

- Какво да се прави, бро - толкова си може колата!

Онзи се опули и зяпна с уста - явно очакваше да чуе друго, но вниманието ми в този сюблимен миг беше ангажирано по-скоро с чаровното нежно създание до мен, което се смееше като за последно и се опитваше да избърше остатъка от грима, който бавно се стичаше по лицето й. Наведох се към нея и усетих лицето ми плътно до нейното, докато двамата се обсипвахме с целувки...

По някое време трябва да е светнало зеленото, защото някъде там се чу писък от чутовен напън нечии гуми да превъртят. Агонията свърши за миг - скърцането и хрипливото, немощно боботене взеха връх над прахоляка и мисиса на сегменти, докато сельото се отдалечаваше...





хахахха батко ей така се разказва история. :ahah:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Случки на пътя

Мнение от Хаос » 19 Авг 2014, 22:25

ако беше културен шофьор щеше да ѝ оставиш място да мине покрай велосипедиста, а не да я притискаш и да ѝ се чудиш колко е зле с шофирането
даже да чукнеш спирачки докато тя го изпревари
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook