Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Случки на пътя

Мнение от Jordana » 19 Авг 2014, 23:19

Чукването на спирачки създава вредни навици у дамите водачи на МПС .Илюзията че някой ще ти дава предимство без да имаш такова се изпарява за секунди когато се засекът два броя такива водачи от женски пол .Картинката е грозна ако има изкривени ламарини а псувните каруцарски .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Случки на пътя

Мнение от ивчо » 20 Авг 2014, 13:26

Dirty M5 driveR написа:булшинството от трафика се движат като луди, а тя е супер внимателна и спокойна.


Понеже взех да минавам напоследък през Петрохан, и просто ужасно се изнервам когато някой да речем кара с 30-40 км по тези завой ..
Да, реално стадото смотаняци винаги спират на чешмата веднага след завоя, и реално ако някой не е подготвен няма как да реагира адекватно ..
И понеже както писах не обичам да карам бавно зад някой, защото се натрупват коли, става напрежение и се правят глупости !
Та понеже колата която карам не е мощна, ми предоставя възможност да я настъпвам колкото може там :mhihi:
И точно няколко такива шофьори са ми правили забележка как бързо ги изпреварвам :mhihi:
Аз логично ги питам дали е по-безопасно да се "влача" зад тях и да си гледаме пейзажа, и да чакам някой да ни изпревари и двамата и да се срещнат с някой отсреща ...
Въобще там трафикът е много зле - масово се карат Голфове и разни тди-та, чиито шофьори непременно искат да покажат колко могат да пушат ... Обикновенно до завоя, защото там вече недозавиват !
Не карам никак бързо, не правя глупости, но предвид всички "идиоти" гледам в повечето време да няма никой около мен ..
Съвсем друго е когато някой които знае да шофира е покрай мен .. Веднага си личи, дори и за един завой кой колко може да кара ..
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Случки на пътя

Мнение от Dirty M5 driveR » 20 Авг 2014, 17:40

Хаос написа:ако беше културен шофьор щеше да ѝ оставиш място да мине покрай велосипедиста, а не да я притискаш и да ѝ се чудиш колко е зле с шофирането
даже да чукнеш спирачки докато тя го изпревари


Направо съм очарован колко добре съм си написал поста така, че да стане ясно колко съм некултурен. :dummy:

Когато я застигнах чак тогава можех да видя велосипедиста. И вместо аз да й оставям място нейна работа е да следи обкръщението си и да предприеме нужните действия. А именно да намали, да прецени има ли възможност да навлезе в съседната лента, да подаде мигач и да го направи. Сега като се прибирах пак ей така двама велосипедисти си кретат и то на достатъчно близко разстояние от тротоарите, че да не принуждават водачите реално да излизат от лентата. И за пореден път се убеждавам колко зле е масовия български щофьор - 90% предпочетоха първо да се влачат зад тях докато опакшката не стана от единия от другия светофар, после се предприеха някви малоумни заобикаляния, къде със сигнализация и къде без... А бе нужно просто леко да се пипне волана в лява посока и да се мине на разумно разтояние и от хората, и от автомобилите. Така че бих подкрепил Ивчо. По целия свят трафика се движи по-динамично и с по-висока средна скорост, и с по-малко инциденти. Тук е точно обратното и лошото е, че хората не подлежат на научаване, превъзпитание и каквото и да било. Поне повечето.
Междувпрочем това дете, дето седеше отпред при въпросната жена щеше доста лесно да си разбие главата в жабката. Особено предвид факта, че нямаше колан, а същевременно майката се занимаваше нещо с него и едва ли следеше въобще какво се случва около нея. :ranting:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Случки на пътя

Мнение от Хаос » 20 Авг 2014, 18:51

идеята е да сме колегиални на пътя, не да се караме
иначе в случая е виновен колоездача, защото по закон той трябва да се движи срещу движението...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Случки на пътя

Мнение от Ant0n » 20 Авг 2014, 19:03

Къде пише, че велосипедистите трябва да се движат срещу движението?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Случки на пътя

Мнение от steeN » 20 Авг 2014, 19:05

Колоездача трябва да се движи срещу движението??? Това не може да е по закон...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Случки на пътя

Мнение от host » 20 Авг 2014, 19:09

До скоро беше така, май вече не е.

Ама се тая. Да намалите с 10км/ч или да спрете... Винаги е по-добре от колкото толкова нерви. И ако ви отнемат предимство пак е така. Не че аз все отстъпвам... ама няма смисъл с идиоти да се занимаваш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Случки на пътя

Мнение от ylaine » 20 Авг 2014, 19:47

Хаос написа:идеята е да сме колегиални на пътя, не да се караме
иначе в случая е виновен колоездача, защото по закон той трябва да се движи срещу движението...


айде да ми го цитираш тоя закон, че много интересно ми стана :kuku:

Иначе и на мен ми е писнало от такива индивиди, които заобикалят я колоездач, я спряла кола или каквото там има в тяхното платно, без да погледнат.. просто си го заобикалят, а дали има някой вляво от тях?? такива въпроси не им минават през кухите кратунки :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от pampo » 21 Авг 2014, 21:12

Когато колоездача е на пътното платно се ръководи от абсолютно същите правила, по които и автомобилите. Трябва да кара възможно най-дясно на не повече от метър от тротоара. Карането срещу трафика е абсолютна глупост и е супер опасно. Колкото до заобикалянето на колоездачи, има такива, които не могат да карат и се лашкат наляво-надясно и се налага да ги заобиколиш безопасно. И тъй като не знам какъв екземпляр задминавам винаги заобикалям с прилична дистанция. Естествено поглеждам в огледалото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 10.12.2007
Местоположение: Sofiq

Re: Случки на пътя

Мнение от dare__devil » 22 Авг 2014, 7:29

На една е46ца май не й се получи дрифта на детелината на България и околовръста :( Дано си оправи бързо колата :|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Случки на пътя

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Авг 2014, 19:29

Тия таксиджии са решили, че са безсмъртни. Честно... :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Случки на пътя

Мнение от TheFreeRider » 22 Авг 2014, 20:19

pampo написа:Когато колоездача е на пътното платно се ръководи от абсолютно същите правила, по които и автомобилите. Трябва да кара възможно най-дясно на не повече от метър от тротоара. Карането срещу трафика е абсолютна глупост и е супер опасно. Колкото до заобикалянето на колоездачи, има такива, които не могат да карат и се лашкат наляво-надясно и се налага да ги заобиколиш безопасно. И тъй като не знам какъв екземпляр задминавам винаги заобикалям с прилична дистанция. Естествено поглеждам в огледалото.

:yes: Колоездач се заобикаля на разстояние "един паднал колоездач". Да не говорим и за самия колоездач колко е неприятно да профучават коли с 60-80км/ч на сантиметри...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 22 Авг 2014, 23:26

А не е ли по-удобно за колоездача да кара срещу колите? Да вижда какво се случва, а не само да чува "ремуси" и да се чуди кой идиот ще го отнесе. Аз също имам спомен за закон, за каране срещу движениетоц че го има.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Случки на пътя

Мнение от steeN » 23 Авг 2014, 1:08

Това е за пешеходците когато няма тротоар и те вървят извън пътя. Естествено че не е по-безопасно.

Като е в същата посока можеш да караш зад него или да спреш... като е срещу теб и няма място да се разминете къде ще отидеш? Да не говорим, че времето ти за реакция ще е по-малко защото се движите един срещу друг. Също при излизане от кръстовище е много по-опасно някой да ти дойде от дясно все едно си в Англия.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Случки на пътя

Мнение от stefanoff » 23 Авг 2014, 10:50

randity написа:А не е ли по-удобно за колоездача да кара срещу колите? Да вижда какво се случва, а не само да чува "ремуси" и да се чуди кой идиот ще го отнесе. Аз също имам спомен за закон, за каране срещу движениетоц че го има.


Мен пък хич не ми е приятно, като си карам и някакви колездачи да карат с/у мен , а напоследък гледам в София е някаква нова мода така да си карат колездачите :banghead:
Не Мы такие, Жизнь такая

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook