Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 10 Окт 2014, 22:15

Gqbriel написа:
benzin написа:
Gqbriel написа:около нас коли колкото искате и всички седят и гледат...

колега, не знам защо се възмущаваш от тия дето седят и гледат, като и вие сте правили същото !? :lol: :paranoid:

Защото бях с дъщеря ми на годинка и със строшена ръка,сега разбра ли?Или можем само да сме остроумни...
Викаш да си оставя бебето в колата,и да сляза да се бия,няма как да се случи...

Спокойно де, той колегата от де ше знае, че ти си бил с детенцето и счупена ръка. Ако беше обяснил горе, нямаше да се коментира сега :yes:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gqbriel » 11 Окт 2014, 7:05

randity написа:
Gqbriel написа:
benzin написа:
Gqbriel написа:около нас коли колкото искате и всички седят и гледат...

колега, не знам защо се възмущаваш от тия дето седят и гледат, като и вие сте правили същото !? :lol: :paranoid:

Защото бях с дъщеря ми на годинка и със строшена ръка,сега разбра ли?Или можем само да сме остроумни...
Викаш да си оставя бебето в колата,и да сляза да се бия,няма как да се случи...

Спокойно де, той колегата от де ше знае, че ти си бил с детенцето и счупена ръка. Ако беше обяснил горе, нямаше да се коментира сега :yes:

Прав си,но винаги сме готови да бъдем контра на нещо :)


Sent from nokia 6310
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Случки на пътя

Мнение от surfboard » 11 Окт 2014, 9:13

Аз имам един въпрос, на който е желателно да ми отговорят форумните гангстери и нинджи, които тръбят навсякъде неща от рода "този ако ми каже така ще сляза и ще го пречукам", "онзи ако направи така на жена ми, ще му светя маслото", "третият ако ме засече или напсува, ще сляза и ще му разредя зъбите" и т.н. Примерите са в този дух и касаят хора, които без да знаят кой и какъв е отсрещният човек, отправят уверени, смели, детайлни и богати заплахи. Както казах - без значение дали на пътя или в в човешките взаимоотношения извън него.
Абе хора, вие не допускате ли въобще ПОНЕ КАТО МИСЪЛ, че е напълно възможно този за който отправяте тези закани, да слезе и да ви потроши от бой, противно на очакванията ви. Не се лъжете по външния вид и по излъчването на човека. Често тези от които най-малко се очаква могат да ви обърнат носа с хастара нагоре.
Освен това, чисто хипотетично, не допускате ли, че не знаете кой е човекът на когото се заканвате? Примери:
1. Човек, който не умее да контролира афекта си и под негово давление може дори да ви убие, или в добрия за вас случай да ви пребие жестоко?
2. Човек, който е психично болен, но все пак не чак до такава степен че да не може да шофира
3. Човек, който е надрусан или пиян
4. Човек, който може да се бие много добре или владее бойно изкуство
5. Много влиятелен човек, който може да ви съсипе по други начини
6. Много по-луд човек от вас
7. Група от хора, която ви превъзхожда числено
8. Отмъстителен човек, който да не ви каже нищо, но да ви запомни колата и после да я направи на салата
9. Отчаян от живота човек, който няма какво да губи и не му пука за вашето здраве и живот, нито за този на детето ви, нито за неговия собствен, нито затова че може да го прекара в затвора. Някои дори се гордеят с постъпките си и казват "пречуках го тоя и сега ще отида да си го излежа".
Примерите и тук могат да са много.

С две думи - винаги са ми били интересни хората, които започват да се заканват наляво и надясно, или на които им обясняваш "абе вчера ми се случи еди кво си" и те ти казват "лелееее, та не бях аз там, да видиш кво щеше да му се случи на тоя".

Никога не знаеш дали човекът отсреща не е по-луд от теб и на какво точно е способен. Съветът ми към вас е приятелски - внимавайте, защото колкото коли има на пътя, толкова и различни хора има зад техния волан.
Никой не казва в някаква ситуация да седите и да си мълчите като путки едва ли не /сори за израза/. Но винаги има различни варианти за подход. Трябва да се мисли в по-дългосрочен план. Понякога едно НЕпреглътнато его, може да коства сериозни последствия. После някой друг ще чука жена ви, докато вие гниете в затвора и целият ви живот е съсипан или пък тепърва трябва да започва отначало.
Има и още нещо - изключвам тези крайни последствия. Но ако вие примерно сте сам в колата и напсувате някой друг, който има поне един свидетел в неговата, нали знаете че като нищо може да ви осъди за обида /показването на среден пръст също е обида, дори да не произнесете нито една дума/.
А смятам че знаете какво означава в досието ти да пише "осъждан". Да лежиш по болници пребит или осакатен, също не е много приятно предполагам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Случки на пътя

Мнение от In_Memoriam » 11 Окт 2014, 14:04

surfboard написа:...


Отговорът е - каквото стане, бе човек. Този който е решил, че ще слезе и ще пребива разчита другия да не е от гореизброените от теб. Рискува и това е. Ако е писано си получава заслуженото, ако не му се разминава. Изобщо не виждам какво има да се разсъждава по този въпрос. Всеки си прави преценката за себе си.
Изображение

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Случки на пътя

Мнение от ryan83 » 11 Окт 2014, 14:32

In_Memoriam написа:
surfboard написа:...


Отговорът е - каквото стане, бе човек. Този който е решил, че ще слезе и ще пребива разчита другия да не е от гореизброените от теб. Рискува и това е. Ако е писано си получава заслуженото, ако не му се разминава. Изобщо не виждам какво има да се разсъждава по този въпрос. Всеки си прави преценката за себе си.

:yes: ама не е много хубаво някой така да се заканва на бой защото не го знаеш човека отсреща какъв е и като нищо може да те пречука и да си намериш майстора. Това е много вярно. Иначе си преценяваш за себе си дали си струва да се занимаваш :yes:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Случки на пътя

Мнение от surfboard » 11 Окт 2014, 17:16

In_Memoriam написа:
surfboard написа:...


Отговорът е - каквото стане, бе човек.


Напротив, има смисъл да се разсъждава, най-малкото заради това "каквото стане". Защото не винаги това, което ще стане ще ти се хареса. Целта е да се предотврати и ако е възможно да не става нищо. А това се случва с осъзнаване и предвиждане на възможния развой на събитията. То вече като стане, ще е късно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Случки на пътя

Мнение от In_Memoriam » 11 Окт 2014, 17:40

Успех с предотвратяването тогава. Ако се смяташ за един от изброените типове от теб хора, просто като някой ти се заканва слез и направи каквото си написал. Оттам нататък си говорим празни приказки, защото твоите предупреждения и излагане на фактите ти гарантирам, че няма да променят нищо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Случки на пътя

Мнение от surfboard » 11 Окт 2014, 17:54

Успех си имам достатъчен. И не, не се смятам за никой от изброените хора. Щом за теб няма смисъл, си свободен да подминеш темата и да не четеш мненията ми. Не държа на участието ти.
Дори само един човек да се замисли върху написаното, смисъл има.
А така като те гледам, успехът, който желаеш, ще е нужен повече на теб.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Случки на пътя

Мнение от In_Memoriam » 11 Окт 2014, 18:19

Обичам да чета романи и нямаше вариант да пропусна. В този случай обаче си написал неща, които са по-ясни от бял ден, но щом смяташ че са полезни няма лошо. Само искам да ти напомня, че темата е за "Случки на пътя", а от теб такова нещо няма. А на въпроса ти мисля, че отговорих еднозначно. Как точно ме гледаш и за какво ще ми трябва успех може да ми обясниш на ЛС.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Случки на пътя

Мнение от doomy525 » 12 Окт 2014, 0:01

Понякога от адреналина правиш неща, които не си смятал, че можеш..ако откачиш буквално заради някоя глупост ще се изненадаш от себе си на какво си способен 8) но иначе си прав де..
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Случки на пътя

Мнение от Сладур1 » 12 Окт 2014, 11:51

Напомнихте ми една случка..карам си аз буса(в Гърция,курортни села), пред мен два опел корса С. Пред тях още един който завива вляво на забранено място, и естествено няма как да завие и чака колите отсреща. Обаче двамата с опелите спират зад него и аз след тях. Не знам точно какво се случи, но човекът с втората корса видимо се ядоса на другият пред него. Макар да не разбрах защо. Както и да е, оня си завива и ние тръваме. Следва голям десен завой, тоя с втората корса настига другият и кара плътно до него, като го псува,ръкомаха,вика. Аз карам зад двамата и виждам в първата корса, човека с приятелката си и явно затова не му отвръща. Пък и явно не беше "боен" тип. Обаче оня от втората корса мята едно шише с вода към него. След 500 м. има светофар и всички завиваме надясно,като тоя с втората корса постоянно кара до него и продължава да вика. След светофара, пича с първата корса спира, другият и той след него. Този от втората е 40-45 г., първата младо момче 20-25 г. Слиза тоя от първата корса, чак аз се изплаших, сигурно беше 1.90 м. Хахаха, как се събра в корсата, слиза отваря багажника вади една бухалка и тръгва към другият. Отворкото естествено даде назад после вляво и тръгна напред, като спря пак след 5 м. и гледаше назад към момчето. В тоя момент аз минавам покрай тях, и доста се замислих да спра с буса пред оня бабаит. И другият да му покаже къде се хвърлят шишета с вода. Ама му се размина... развесели ме определено..

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Случки на пътя

Мнение от surfboard » 12 Окт 2014, 15:23

In_Memoriam написа:Обичам да чета романи и нямаше вариант да пропусна. В този случай обаче си написал неща, които са по-ясни от бял ден, но щом смяташ че са полезни няма лошо. Само искам да ти напомня, че темата е за "Случки на пътя", а от теб такова нещо няма. А на въпроса ти мисля, че отговорих еднозначно. Как точно ме гледаш и за какво ще ми трябва успех може да ми обясниш на ЛС.


Слабо ме интересува какво обичаш, още по-малко пък ще ти обяснявам каквото и да било на ЛС, защото целият ти като цяло не ме интересуваш. Като не ти е интересно - не го чети. Нито написаното е адресирано лично до теб, нито си длъжен да го четеш. Във форума всеки може да изразява свободно мнението си, стига да не нарушава правилата на форума. За който това мнение не е полезно или безсмислено е напълно свободен да го подмине. Това, което съм написал касае именно случките на пътя, защото саморазправата с други участници в движението е именно случка на пътя, респективно е част и от темата. Защото до голяма част може да ги предотврати. Не всички хора си дават сметка за последствията от дадено действие. Ето има хора, които вече одобриха написаното и са съгласни, така че твоята експертна оценка, касаеща смисъла на темата е само твоя и не важи за всички хора. Имаш право на лично и субективно мнение, затова използвай го и чети само мненията, които смяташ за смислени. Останалите не се нуждаят от експертен коректив.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Случки на пътя

Мнение от In_Memoriam » 12 Окт 2014, 17:03

Саморазправа е имало преди теб, ще има и след теб. В някои случаи тя е неизбежна и ще ти кажа защо. Ти като "юрист" си наясно със състоянието на съдебната система. В огромна част от ситуациите на пътя тя не е дала никакъв резултат, нито виновникът е получил някакво възмездие. Ами при това положение саморазправата си е направо желателна. В други случай е нежелателна, а в трети е недопустима. Вариантите са толкова много, че твоя роман обхваща 1/1000 от всичко. Затова ще те помоля да не раздаваш съвети и предупреждения кой как да реагира и какво могло да стане, нито сме в детската градина, нито сме малоумни да не можем да помислим сами. Мога да пиша още много, но ще спра дотук. Продължавай да си вярваш иначе, о миротворецо :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Случки на пътя

Мнение от mitaka7 » 13 Окт 2014, 11:21

Споровете и заяждането е до тук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: Случки на пътя

Мнение от cerber_91 » 16 Окт 2014, 20:45

Днес за втори път откакто карам БМВ разбрах защо DSC не се изключва на дъжд, или поне не и в населено място с наличие на трафик... Пак се завъртях на 270 градуса :oops:

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook