Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Случки на пътя

Мнение от Nickelback » 16 Окт 2014, 21:57

cerber_91 написа:Днес за втори път откакто карам БМВ разбрах защо DSC не се изключва на дъжд, или поне не и в населено място с наличие на трафик... Пак се завъртях на 270 градуса :oops:


Ама не казваш как се е случило :roll: На мен също ми се случвало преди с IS-ката, ама щото се опитвах уж леко да я поднеса на мокро с летни гуми на 5 градуса... Ни шпер, ни АСЦ обаче :ok: И малко по прекалих с ъгъла на атака и точно същото - на 270 градуса :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: Случки на пътя

Мнение от cerber_91 » 16 Окт 2014, 22:20

Nickelback написа:...
Ама не казваш как се е случило :roll: На мен също ми се случвало преди с IS-ката, ама щото се опитвах уж леко да я поднеса на мокро с летни гуми на 5 градуса... Ни шпер, ни АСЦ обаче :ok: И малко по прекалих с ъгъла на атака и точно същото - на 270 градуса :mhihi:


Така де, тръгвах си от работа на Т. Александров и Хисар (до парка Св. Троица) и кат' свивах надясно към Люлин, с изключено ДСЦ, с летни гуми бриджстоун потенца на 2 месеца, на прилично мокър асфалт, дадох повечко газ с идеята да направя едно хубавичко поднасяне... Ама уви, нещо много инертна ми дойде газта на е60-ката и взех че се врътнах почти на 360 градуса :mhihi: Абе може и от некадърност да стана, няма кво да обвинявам колата :oops:
В началото усетих едно стабилно НЕдозавиване, предните гуми почнаха да се пързалят настрани. Почнах леко да изправям волана, И ТЕ ТОГАВА като зацепиха тия предни гуми, и кат' се врътна задницата и айдееее... стана тя каквато стана :mhihi:
Предишния път беше на Адашите в Люлин, от страничната улица наляво по Царица Йоана към центъра, пак в дъжд, резултата беше същия.
Добре че и в двете ситуации нямаше коли по-близо от 20 метра от мен, защото щеше да стане лошооо.
Голям срам изпитах, добре че нямаше познати да ме гледат :oops:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 17 Окт 2014, 17:47

cerber_91 написа:
Nickelback написа:...
Ама не казваш как се е случило :roll: На мен също ми се случвало преди с IS-ката, ама щото се опитвах уж леко да я поднеса на мокро с летни гуми на 5 градуса... Ни шпер, ни АСЦ обаче :ok: И малко по прекалих с ъгъла на атака и точно същото - на 270 градуса :mhihi:


Така де, тръгвах си от работа на Т. Александров и Хисар (до парка Св. Троица) и кат' свивах надясно към Люлин, с изключено ДСЦ, с летни гуми бриджстоун потенца на 2 месеца, на прилично мокър асфалт, дадох повечко газ с идеята да направя едно хубавичко поднасяне... Ама уви, нещо много инертна ми дойде газта на е60-ката и взех че се врътнах почти на 360 градуса :mhihi: Абе може и от некадърност да стана, няма кво да обвинявам колата :oops:
В началото усетих едно стабилно НЕдозавиване, предните гуми почнаха да се пързалят настрани. Почнах леко да изправям волана, И ТЕ ТОГАВА като зацепиха тия предни гуми, и кат' се врътна задницата и айдееее... стана тя каквато стана :mhihi:
Предишния път беше на Адашите в Люлин, от страничната улица наляво по Царица Йоана към центъра, пак в дъжд, резултата беше същия.
Добре че и в двете ситуации нямаше коли по-близо от 20 метра от мен, защото щеше да стане лошооо.
Голям срам изпитах, добре че нямаше познати да ме гледат :oops:

Ехее, ти ли си бил :winky:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Случки на пътя

Мнение от b00st » 17 Окт 2014, 20:14

Nickelback написа:
cerber_91 написа:Днес за втори път откакто карам БМВ разбрах защо DSC не се изключва на дъжд, или поне не и в населено място с наличие на трафик... Пак се завъртях на 270 градуса :oops:


Ама не казваш как се е случило :roll: На мен също ми се случвало преди с IS-ката, ама щото се опитвах уж леко да я поднеса на мокро с летни гуми на 5 градуса... Ни шпер, ни АСЦ обаче :ok: И малко по прекалих с ъгъла на атака и точно същото - на 270 градуса :mhihi:

Аз от всичките магарии, които съм правил, на дъжд никога не се е получавало нещо смислено с Е36, поне с моето купе. С 4 летни 225ци, задницата на дъжд е крайно нежелаеща да се изхвърли, това без ASC. Което го считам за плюс. Колата просто завива, ако подходиш малко по-грубо, отзад почва да издава не много приятни звуци от гумите, сякаш "захапват" на моменти сцепление. Коренна разлика с когато е топъл асфалта и гумите съответно, един завой тук мога да го изрисувам все едно отдолу има масло, без дори да чуеш звук от гума. Но на мокро, на същия завой, няма мърдане. Явно е от гумите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Случки на пътя

Мнение от host » 18 Окт 2014, 9:24

Не, няма поВер.

____________

По принцип квото и да е под 300 нютона... не е кой знае колко опасно на сухо, топло време и нормални скорости на влизане по завоите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Случки на пътя

Мнение от drifty » 30 Окт 2014, 15:50

По-миналата седмица излизам с приятели. Разхождаме се насам натам, отиваме до Търново на кафенце с 36-цата ми. Доста мокър път а и хладничко. Отзад съм със зимни гуми ама и за летни не стават, а отпред с летни. Имаме няколко доста хубави кръгови и викам да занеса малко бавареца, ама то малко малко - завъртях се 3 пъти. Тъкмо се бях върнал от САЩ, не ми се беше случвало да се завъртам с баварията на пътя, само на полигона, ама и това се случи. Сега си взех Goodyear ultragrip 9 и съм се лепнал за пътя, с по-спокойно каране, нетипично за 20 годишен :D


Друга случка или по-скоро чист късмет:
Топла майска вечер, излязъл съм с любимите Мая и Майя (36-цата и едно прекрасно момиче, за жалост вече бивша моя приятелка :( ), отидохме до село Арбанаси, нещо като вилна зона на Търново, много приятно местенце за разходки с любим човек. Смях, закачки, както си му е реда, въобще прекрасна вечер с мацката. Взе да се стъмва и се преместихме в колата, паркирана с гледка към красиво Търново в целия му нощен блясък - идилия. Стоим си на топло в колата, любуваме се на гледката и на компанията на другия и сме се отнесли - поглеждам часовника - 3 сутринта. Колкото и да ми е приятно, знам, че тя иска да се прибира и запалих колата и към тях. Оставих я, взехме си довиждане както трябва и тръгвам да се прибирам. Карам спокойно, както винаги след среща с нея, въобще карам бавно, но с кеф - 36цата е страхотна кола :). Та прибирам се към нас и бия мигач да завивам към моя си квартал и излизам на кръстовището и в улицата на квартала мярвам сините буркани в комплект с двама зелени. Не знам защо, но спрях мигача и продължих направо към автогарата, направих обратен на кръговото, върнах се, пак минах през кръстовището и после през едни малки и тъмни улички излязох на второто кръстовище, където господата униформени бяха спрели друго Е36. Викам си, е късмет, след прекрасната вечер с любимото момиче изобщо не ми се занимаваше с кисели полицаи, а иначе колата ми си е редовна. Прибирам се, лягам си да спя, всичко 6. Разбрал съм се със същото това сладко и красиво момиче да изляза и на другата вечер. Сутринта обаче проверявам - гражданската ми изтекла 2 седмици преди събитията :D - Още не знам защо не завих към полицаите, защото винаги съм си редовен и не ми пречи да ме спрат, а и колата ми не изглежда кой знае колко наточена, но 36ците са любимци на зелените. Та на другата вечер (събота) няма как да направя гражданска, та излязохме пак до същото село, но с А3-ката на приятелката ми :D Даже не ми позволи да и заредя гориво :Д
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Случки на пътя

Мнение от doomy525 » 01 Ное 2014, 16:32

^
Знаех си, че съм видял някоя форумна нинджа :mhihi: Не знам дали си бил ти колега, но една черна Е36-ца направи голям панаир на кръговото пред била. От ДЕЛТА /охранителната фирма/ щом да тръгнат да я гонят, а оня да кара назаде и в насрещното, защото му спряха напреки и нямаше как да мине, бая се е пооплашил :mrgreen:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Случки на пътя

Мнение от drifty » 01 Ное 2014, 17:59

doomy525 написа:^
Знаех си, че съм видял някоя форумна нинджа :mhihi: Не знам дали си бил ти колега, но една черна Е36-ца направи голям панаир на кръговото пред била. От ДЕЛТА /охранителната фирма/ щом да тръгнат да я гонят, а оня да кара назаде и в насрещното, защото му спряха напреки и нямаше как да мине, бая се е пооплашил :mrgreen:


Не съм бил аз, колега :). Тъмно син металик е мойта :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Случки на пътя

Мнение от Shadowed » 01 Ное 2014, 23:35

Все страхотни истории :conf:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Случки на пътя

Мнение от doomy525 » 02 Ное 2014, 21:13

Раздела е с такова наименование да, но темата е на друга тематика ;)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.11.2014
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от Kristofor » 04 Ное 2014, 15:10

Дори да имам някаква такава случка, нямам спомен за нея, ама като чета вашите, къде да се смееш, къде да плачеш!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Случки на пътя

Мнение от DanielzZz » 24 Дек 2014, 21:13

doomy525 написа:^
Знаех си, че съм видял някоя форумна нинджа :mhihi: Не знам дали си бил ти колега, но една черна Е36-ца направи голям панаир на кръговото пред била. От ДЕЛТА /охранителната фирма/ щом да тръгнат да я гонят, а оня да кара назаде и в насрещното, защото му спряха напреки и нямаше как да мине, бая се е пооплашил :mrgreen:

Хахахах,това го гледах на живо...даже знам кой я кара тая кола. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Случки на пътя

Мнение от vvasilev1 » 24 Дек 2014, 22:32

Кой ме е снимал без разрешение....ааааааа нема да бъде таа работа!!!!!!!!! :bang: :bang: :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: Случки на пътя

Мнение от cerber_91 » 12 Яну 2015, 10:00

Днеска телефона ми звъни в 6:45 за лекции, не се събудих, успах се... Станах в 8:30, оправих се, излязох. Запалих колата и тръгнах към ТУ.
Качвам се на Цариградско от Яворов и ускорявам прилично до 80-90, щот нямаше коли, идващи от орлов. Както си минавам в лява лента, вече засилен, един представител на не толкова мъжествените мъже с една шкода много фино ме засича. Аз си намалявам зад него, нито го освирквам, нито му светкам, кротко си го псувам на ум. Обаче аз малко се лепкам за колите пред мен, и явно тоя п*******ст се подразни от това, та взе че ми наби кучките, ама мъжката (учудващо). Аз набих спирачки, заедно почнахме да спираме, нямаше шанс да го ударя. Обаче зад мен беше една Фронтера, джип, на 20-на години, с кофти спирачки, ме изчука хубаво отзад. Резултатът е малко надрана броня, и нещо почна да ми тропа отзад вляво. Вероятно и гредата под бронята е смачкана.
Както и да е, минахме без писане на протоколи с колегата от фронтерата.
А за тоя палячо в шкодата измислих поне 10 начина за мъчение. Когато наби спирачки, първата ми мисъл беше, край нещо стана отпред. В следващия момент погледнах пред него и видях поне 20м до следващата кола. И той спря. Пред мен. Вярно, че и аз се лепя за хората (правя го неволно, понякога просто не се усещам), ама и той като ме засече, аз не го освирках. Много ми е болно в момента...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Случки на пътя

Мнение от stefanoff » 12 Яну 2015, 15:59

Тъкмо ми беше чудно как вчера са станали толкова много верижни катастрофи на Цариградско :mhihi: Това че те е засякъл е виновен ясно, няма спор. Ама ако беше спазвал дистанция, можеше да спреш не толкова рязко и съответно фронтерата да не те вземе изотзадзе. Пича с шкодата си е спазвал дистанция от 20м и се е отървал без поражения , а вие двамата дето сте карали на по една пръдня разстояние един от друг сте се нахакали :yes:
Не Мы такие, Жизнь такая

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook