Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gqbriel » 12 Яну 2015, 18:03

stefanoff написа:Тъкмо ми беше чудно как вчера са станали толкова много верижни катастрофи на Цариградско :mhihi: Това че те е засякъл е виновен ясно, няма спор. Ама ако беше спазвал дистанция, можеше да спреш не толкова рязко и съответно фронтерата да не те вземе изотзадзе. Пича с шкодата си е спазвал дистанция от 20м и се е отървал без поражения , а вие двамата дето сте карали на по една пръдня разстояние един от друг сте се нахакали :yes:


Много ми е интересно някой като спомене дистанция в града!!Айде моля те ,искам да се качиш с мен сутрин да ти покажа ,като спазвам дистанция какво се случва - всеки втори капут се набива пред мен,после ако реши същия тоя капут,че му карам на бронята(като причината е само за да не ме засече втори капут) да набие спирачките,като тоя олигофрен на колегата - ко праиме?!
Понякога е хубаво малко да помислим ,кога може и не може да се дават съвети от "уроците" по шофиране..
До колегата - защо не му записа номера едно телефонче,причинил ПТП и после да се обяснява...факта,че ти си на еди какво си разстояние,НЕ МУ дава право да набие спирачките (до колко рабрах да спре) когато той си поиска ,ако ще и пред гаража му - без да има сигнализация за това(и това няма доказване ама айде).


Чл. 24. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да намалява скоростта рязко, освен ако това е необходимо за предотвратяване на пътнотранспортно произшествие.
(2) Преди да намали значително скоростта на движение на управляваното от него пътно превозно средство, водачът е длъжен да се убеди, че няма да създаде опасност за останалите участници в движението и че няма да затрудни излишно тяхното движение. В този случай водачът на пътно превозно средство, което няма стоп - светлини или те са повредени, подава своевременно сигнал с ръка.

Надали има доказване ситуацията...без каквито и да е свидетели
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Случки на пътя

Мнение от stefanoff » 12 Яну 2015, 18:07

Като ми се набие капута , намалям и пак си пазя дистанция. При следващия пак така. Да стигам макс с 3-4мин по бавно до работа. Ама по хубаво да стана няколко мин по-рано, отколкото да вися 1 час да пиша протоколи КАТ и глупости. За 10г каране в София нямам нито едно ПТП ;)
Не Мы такие, Жизнь такая

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: Случки на пътя

Мнение от cerber_91 » 15 Яну 2015, 15:21

stefanoff написа:Като ми се набие капута , намалям и пак си пазя дистанция. При следващия пак така. Да стигам макс с 3-4мин по бавно до работа. Ама по хубаво да стана няколко мин по-рано, отколкото да вися 1 час да пиша протоколи КАТ и глупости. За 10г каране в София нямам нито едно ПТП ;)


Аз за 6 години шофиране в София имам 3 ПТП-та, като само първото е по моя вина (първата ми зима), но това не е от значение. Евала за безаварийния ти стаж в София, нека си остане такъв, искрено ти го пожелавам. Ти си истински късметлия.
За дистанцията: то него имах около 5м при скорост от около 65 км/ч. Той набива рязко спирачки без никаква сигнализация (аварийни поне).
За времето да реагирам, което беше секунда и половина-две, аз набих спирачки, пуснах аварийни и погледнах в дясното огледало дали ще мога да се престроя в дясната лента. Този със шкодата имаше поне три пъти повече време за реакция и съответно да ме индикира, че ще СПРЕ от скорост 65км/ч.
Да, и аз можех да спазвам повече дистанция, но както каза колегата Gqbriel, не обичам тарикати да се набиват пред мен. Не ми е за 5-те минути по-ранно пристигане до крайната точка. Просто не обичам тарикати.
Все едно, не съм се сетил да запиша номера на шкодата, жив и здрав да е, някой път ще попадне на неточния човек и ще разбере, че така не е колегиално.

И още една случка:
А вчера на един приятел му спукали две задни гуми и му счупили стопа пред блока. Звъни ми по обяд и вика "Абе, колата (полицейска двуврата астра) спира сама и ми носи на всеки завой, имам чувството че е със задно". Знам, че ръчната му въобще не държи, и му викам "Я спри и огледай колата". Спира, излиза, и остава очарован от гледката.
Много злоба има у българина...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Случки на пътя

Мнение от KPETEH » 04 Фев 2015, 9:26

Бял голф с жена водач ме изпревари нервно, засичаше, биеше спирачки, и среден пръст ми показа, та слязох и и отворих врата на следващото кръстовище за да разбера с какво съм заслужил такова отношение, та се оказа, че съм спрял на пешеходец да пресече, без да имало пешеходна пътека... Ми ако беше куче?!?
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Случки на пътя

Мнение от surfboard » 11 Фев 2015, 23:12

Габри, това че сутрин бързаш и другите се внедряват пред теб като тарикати наистина е изнервящо, но не е основание да нарушаваш ЗДВП, който сам цитираш. Там си пише за дистанцията. Нито е основание да изнервяш човека пред теб, лепейки се на бронята му постоянно. Човекът в темата ви е казал какво прави с дистанцията и как като го изпреварят, я увеличава още - да, стига по-бавно, но безаварийно и сигурно. И аз правя така. И ако всеки кара така, няма да го има досадното лепене на броните, нито последствията, които произтичат от него. Според мен голям процент от ПТП-тата конкретно в София, където има много трафик, са именно поради неспазване на дистанция /особено пък ударите в задната броня/.
Аз най-редовно също набивам спирачките на такива тарикати, които карат в бронята ми и то при положение, че съм с 10-15 км/ч. над допустимото ограничение. Обикновено има голям ефект и или се отдалечават, или ме изпреварват. Чакам някой да слезе да ми потърси сметка защо съм направил така, да му обясня това-онова, ама досега не е имало такъв случай.
И знаеш ли кое е парадоксът - сутрин в задръстването точно тези, които се бутат, лепят, пререждат и карат нервно най-много, чакат с мен на следващия червен светофар или в краен случай на по-следващия. А знаеш ли кое е още по-фрапантното - те чакат на червено по 1 минута, а аз съм по-назад, зеленото вече е светнало и аз си минавам без да спирам изобщо :) Така пак се оказвам с тях на следващия. Тогава ми е особено забавно как са се пънали като раждащи жени - то са резки ускорения, то е лепене, то е ръмжане, пушене и не знам още кво и накрая - пак стигаме и чакаме заедно на някои от другите светофари. Само че на мен не ми се е размътил мозъкът от резките ускорения и спирачки и си пътувам спокойно, плавно и комфортно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Случки на пътя

Мнение от Gqbriel » 12 Фев 2015, 9:42

surfboard написа:Габри, това че сутрин бързаш и другите се внедряват пред теб като тарикати наистина е изнервящо, но не е основание да нарушаваш ЗДВП, който сам цитираш. Там си пише за дистанцията. Нито е основание да изнервяш човека пред теб, лепейки се на бронята му постоянно. Човекът в темата ви е казал какво прави с дистанцията и как като го изпреварят, я увеличава още - да, стига по-бавно, но безаварийно и сигурно. И аз правя така. И ако всеки кара така, няма да го има досадното лепене на броните, нито последствията, които произтичат от него. Според мен голям процент от ПТП-тата конкретно в София, където има много трафик, са именно поради неспазване на дистанция /особено пък ударите в задната броня/.
Аз най-редовно също набивам спирачките на такива тарикати, които карат в бронята ми и то при положение, че съм с 10-15 км/ч. над допустимото ограничение. Обикновено има голям ефект и или се отдалечават, или ме изпреварват. Чакам някой да слезе да ми потърси сметка защо съм направил така, да му обясня това-онова, ама досега не е имало такъв случай.


Въобще не си ме разбрал - винаги държа дистанция!Когато скоростта е над 40км/ч ,не за друго - аз ще спра ,но тоя след мен може и да не спре ,затова си оставям място,ако се наложи да пусна спирачката и да мина още напред ....не съм казал,че карам броня в броня - намалям дситанцията до толкова(в някакъв момент),че ако някой реши да мине пред мен от дясно да даде мигач и да ме изчака да му дам знак или просто да види,че отпускам газта и му давам път.
Нали разбираш,че не мога на 50 дебила да дам път ,като поне на един ще трябва да се кача на спирачките,защото колоната в един момент рязко намаля ..
А за "кучите" - това е най-тъпото нещо на света,защото ако тоя след теб е с по-голям автомобил и те нашие - остави,че той ще е виновен ако караш с 80 такава беля можеш да си направиш,че не ти го пожелавам никога....замисли се кой удря и кой е ударен и ако те нашият под кофти ъгъл,втората кола ще спре но ти може и да се завъртиш и извън платното после...

Уважавам всеки,който иважава другите на пътя - като днес сутринта поредния дебил.Пуснал съм си мигача дсота по-рано от маневрата минавам в ляво,вече съм на страничното огледало на дебила и тоя бие ляв волан да си мине човека - е кажи ми ся,ако бях с мотор щеше да остане без огледало - явно не му трябва.. :banghead:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Случки на пътя

Мнение от surfboard » 12 Фев 2015, 18:03

Ок, Габри, сега те разбрах в правилния смисъл. :yes: Относно това със спирачките - наистина носи своите рискове, но предпочитам аз да ги натисна умишлено и този отзад да спре да ми се лепи или да ме изпревари, отколкото да кара така 10-15 километра, да ми се наложи да спра заради куче, човек или друга кола отпред, и тогава да ме удари, защото ще е невъзможно да спре заради дистанцията, която пази. Все пак като натисна спирачките умишлено преценявам колко точно да намаля така че хем този отзад да не ме удари, хем да се стресне. Но че има риск, има - така е.
Но да ми определя някой отзад с колко да карам и да ме натиска, при положение че знакът примерно е 90, а аз карам със 100 - няма как да стане. Щото някои казват примерно - ускори повече и ще спре да ти се лепи. Откъде накъде той ще ми определя как да карам. Като иска - да ме изпреварва и да пътува където е тръгнал. Аз си карам в ограничението и никой не може да ме принуждава да карам по-бързо от него, освен ако сам не съм решил така. Да не говорим че повечето "бързат", за да изпият кафето си с 5 минути по-рано, но причината не ме интересува. На пътя не са само те, така че ще се съобразяват. И хич не ме интересува дали са някакви скъпи джипове/коли, или Москвичи. Шапка на никой не свалям, когато съм в правото си. И обратното - защото не съм безгрешен, ако нещо съм сбъркал, моля за извинение всеки - от последния циганин с Москвич, до най-скъпата кола на пътя.
Един пресен случай за въпросните джипове, тъй като също е свързан със ситуациите на пътя - преди 2 седмици мой приятел тръгва към вилата си на село. Отзад зад него започва да осветява с фаровете, да натиска клаксона и да се лепи някакъв джип. Ограничението е 60, а моят приятел кара с около 110. Джипът го задминава и му показва среден пръст. Моят приятел започва да свети с дългите зад джипа, защото не може да го догони и му пуска десен мигач за да спре и да се разберат. Онзи спира и идва към колата му да го пита защо си позволява да му свети или нещо подобно. Моят приятел слиза и казва че ще си позволява каквото си иска. И пита "мутрата" с джипа какво ще стане ако продължи да му свети с фаровете и да си кара със 110. И мутрата му казал че ще стават лоши неща. Моят приятел обаче му казал, че държи да му покаже какви точно лоши неща ще станат - доближил се на 5 сантиметра от лицето му в готовност да му се случат някакви лоши неща. При това мутрата дриснал, казал че бърза и няма време да се занимава с него и се качил обратно в джипа и си тръгнал.
И това не е първият подобен случай на "смели" отворковци, за който съм чувал. Все пак чисто психологически всеки в колата си се чувства недосегаем, ама като слезе и срещне съпротива, в повечето случаи омеква доста.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Случки на пътя

Мнение от Vantage » 13 Фев 2015, 9:28

surfboard написа:И това не е първият подобен случай на "смели" отворковци, за който съм чувал. Все пак чисто психологически всеки в колата си се чувства недосегаем, ама като слезе и срещне съпротива, в повечето случаи омеква доста.


И това го има, но аз знам за 1-2 подобни случая, в които "смелият" отворко вади пистолет...не, че ще го ползва, но все пак не е приятно да има такива емоции.
Знам и за един случай...същата ситуация като описаната от теб, в която мутрата казва на моя човек(не го слуша много-много главата :mhihi: ), който е 60 кила с мокри дрехи "Ей, сега ще видиш какво ще стане ! " и почва да звъни и да вика подкрепление...нищо, че е 2 метра 100+ кг химична мускулна маса. :mrgreen:
...there is no replacement for displacement...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Случки на пътя

Мнение от surfboard » 13 Фев 2015, 17:42

Ако извади пистолет, после ще се отвиси по съдебните скамейки. Без значение дали ще го използва, или не. В 99 % от случаите гарантирам че няма. А ако мутрата падне дотам че да звъни и да вика подкрепление, другият пък нека се раззвъни на полицията :)
Тези псевдо-мутри, в това число и охранителите по дискотеките, разчитат в 90 % от случаите на внушителната си анаболна визия. Повечето от тях са лоени топки, които веднъж паднат ли на земята, няма ставане. Нито пък имат кой знае какви бойни умения. Разчитат на това че са много на брой и сплашват с изкуствена визия и свиреп поглед.

Истински опасните хора са други, а не такива смешни квартални позьори и герои.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Случки на пътя

Мнение от doomy525 » 13 Фев 2015, 22:45

surfboard написа: Истински опасните хора са други..


Аз едно съм научил през целия ми съзнателен живот - независимо какъв си, независимо що си винаги има някой отгоре над теб ;)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 14 Фев 2015, 13:33

Аз вчера се прибирам от сбирка на 202-ра (който е ходил знае). Отивам до обозначеното място за обратен завой за да си тръгна към Люлин. В този момент виждам от насрещното как идва кола с ляв мигач, за да направи обратен там (няма право). В следващия момент видях, че това е патрулка. Направих обратен завой така, че да им покажа, че не трябва да го правят, но и да се разминем, като в момента на разминаване ги изгледах злобно както и те мен. Направих си маневрата и ги видях как за секунда бяха спрели и се чудеха дали да тръгнат по мен, пък аз това чаках, за да ги сложа на място, еле пък ако бяха от модерните с микрофони и камери... ама не, продължиха си... аман от беззаконие!

Sent from Люлин using Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Случки на пътя

Мнение от r19 » 15 Фев 2015, 0:52

А мен, инструктор с учебна кола щеше да ме сгази на пешеходна пътека... :mhihi: :clap: :help: :kuku:
И ме вижда от далече, че пресичам и му дигам ръка дано се усети какво прави - даже не намали убавеца :dunno: :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Случки на пътя

Мнение от b0bituy » 15 Фев 2015, 20:27

randity написа:Аз вчера се прибирам от сбирка на 202-ра (който е ходил знае). Отивам до обозначеното място за обратен завой за да си тръгна към Люлин. В този момент виждам от насрещното как идва кола с ляв мигач, за да направи обратен там (няма право). В следващия момент видях, че това е патрулка. Направих обратен завой така, че да им покажа, че не трябва да го правят, но и да се разминем, като в момента на разминаване ги изгледах злобно както и те мен. Направих си маневрата и ги видях как за секунда бяха спрели и се чудеха дали да тръгнат по мен, пък аз това чаках, за да ги сложа на място, еле пък ако бяха от модерните с микрофони и камери... ама не, продължиха си... аман от беззаконие!

Sent from Люлин using Tapatalk
Те такива като теб най ги обичат
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 15 Фев 2015, 22:50

b0bituy написа:
randity написа:Аз вчера се прибирам от сбирка на 202-ра (който е ходил знае). Отивам до обозначеното място за обратен завой за да си тръгна към Люлин. В този момент виждам от насрещното как идва кола с ляв мигач, за да направи обратен там (няма право). В следващия момент видях, че това е патрулка. Направих обратен завой така, че да им покажа, че не трябва да го правят, но и да се разминем, като в момента на разминаване ги изгледах злобно както и те мен. Направих си маневрата и ги видях как за секунда бяха спрели и се чудеха дали да тръгнат по мен, пък аз това чаках, за да ги сложа на място, еле пък ако бяха от модерните с микрофони и камери... ама не, продължиха си... аман от беззаконие!

Sent from Люлин using Tapatalk
Те такива като теб най ги обичат

И аз такива като тях. Пък и кво лошо съм направил :winky:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Случки на пътя

Мнение от chris_barnes » 02 Мар 2015, 8:58

randity написа:
b0bituy написа:
randity написа:Аз вчера се прибирам от сбирка на 202-ра (който е ходил знае). Отивам до обозначеното място за обратен завой за да си тръгна към Люлин. В този момент виждам от насрещното как идва кола с ляв мигач, за да направи обратен там (няма право). В следващия момент видях, че това е патрулка. Направих обратен завой така, че да им покажа, че не трябва да го правят, но и да се разминем, като в момента на разминаване ги изгледах злобно както и те мен. Направих си маневрата и ги видях как за секунда бяха спрели и се чудеха дали да тръгнат по мен, пък аз това чаках, за да ги сложа на място, еле пък ако бяха от модерните с микрофони и камери... ама не, продължиха си... аман от беззаконие!

Sent from Люлин using Tapatalk
Те такива като теб най ги обичат

И аз такива като тях. Пък и кво лошо съм направил :winky:


Ако тръгнеш да се заяждаш, винаги ще намерят за какво да се хванат, и в крайна сметка губещият ще си ти.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook