Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Случки на пътя

Мнение от BorislavB » 02 Мар 2015, 20:55

chris_barnes написа:
randity написа:
b0bituy написа:
randity написа:Аз вчера се прибирам от сбирка на 202-ра (който е ходил знае). Отивам до обозначеното място за обратен завой за да си тръгна към Люлин. В този момент виждам от насрещното как идва кола с ляв мигач, за да направи обратен там (няма право). В следващия момент видях, че това е патрулка. Направих обратен завой така, че да им покажа, че не трябва да го правят, но и да се разминем, като в момента на разминаване ги изгледах злобно както и те мен. Направих си маневрата и ги видях как за секунда бяха спрели и се чудеха дали да тръгнат по мен, пък аз това чаках, за да ги сложа на място, еле пък ако бяха от модерните с микрофони и камери... ама не, продължиха си... аман от беззаконие!

Sent from Люлин using Tapatalk
Те такива като теб най ги обичат

И аз такива като тях. Пък и кво лошо съм направил :winky:


Ако тръгнеш да се заяждаш, винаги ще намерят за какво да се хванат, и в крайна сметка губещият ще си ти.



ако има едно записващо устройство под ръка ще е друга ситуацията си мисля аз :mhihi:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 28.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 520i e39
Мечтае да кара: Alpina B12 5.7 Coupe
Детайли за колата: M52B20

Re: Случки на пътя

Мнение от Denischo » 04 Мар 2015, 0:17

На 202ра съм имал случай преди около 2 години, когато бях забравил да изключа камерата в колата. ( go pro просто обикалях паркинга да снимам когато беше най - големия наплив) та другарите полицаи както се заяждаха като им показах камерата само свирки дето не ми въртяха :D

Sent from my Xperia Z2 using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Случки на пътя

Мнение от dido_06 » 01 Юли 2015, 0:41

Да се включа и аз с една история. Прибирам се от футболен мач към Русе (бях съдия) с още 3ма човека по пътя Бяла-Русе (известен с редовните катастрофи). Вози ни едно момче с една ц-класа дизел. Изморени сме от мача (беше голяма жега него ден) и обсъждаме "невероятния" селски мач (дори не помня кои отбори играха). Вече сме на около 5-6 километра от Русе, когато един лексус с червени (дипломатически) номера ни изпреварва малко преди завой. И както всичко беше ок, от завоя се задават 2 тира, които карат един до друг. Моментално лексуса и ние се мятаме в банкета, извадихме голям късмет, че точно там нямаше мантинела, а насипани камъни. Тировете минаха покрай нас на сантиметри, отървахме се. Точно когато се разминахме с тировете погледнах шофьорите и видях нещо невероятно - двамата се споглеждат нещо си ръкомахат и се смеят. В крайна сметка се разминахме само с уплаха, но вече като минавам по тоя път, независимо дали се возя или шофирам, си имам не едно, а две наум.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Случки на пътя

Мнение от vvasilev1 » 01 Юли 2015, 5:43

dido_06 написа:Да се включа и аз с една история. Прибирам се от футболен мач към Русе (бях съдия) с още 3ма човека по пътя Бяла-Русе (известен с редовните катастрофи). Вози ни едно момче с една ц-класа дизел. Изморени сме от мача (беше голяма жега него ден) и обсъждаме "невероятния" селски мач (дори не помня кои отбори играха). Вече сме на около 5-6 километра от Русе, когато един лексус с червени (дипломатически) номера ни изпреварва малко преди завой. И както всичко беше ок, от завоя се задават 2 тира, които карат един до друг. Моментално лексуса и ние се мятаме в банкета, извадихме голям късмет, че точно там нямаше мантинела, а насипани камъни. Тировете минаха покрай нас на сантиметри, отървахме се. Точно когато се разминахме с тировете погледнах шофьорите и видях нещо невероятно - двамата се споглеждат нещо си ръкомахат и се смеят. В крайна сметка се разминахме само с уплаха, но вече като минавам по тоя път, независимо дали се возя или шофирам, си имам не едно, а две наум.


Минавай по паралелния път Басарбово-Иваново-Две Могили-Борово-Бяла.
Перфектен е и ще се разминеш с 4-5 коли вместо с 30-40 тира!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от big_dane » 15 Юли 2015, 22:36

Всички тук знаят за стереотипите, които се носят за любимата ни марка. Аз лично си мислех, че са просто измислица, но преди няколко дни имах леко негативно преживяване. Карам си служебната С1-ца по един булевард с по две ленти в посока и стигам до място където от дясно има лента за ускорение и на мястото, където свършва лентата за ускорение, но от ляво, започва лента за ляв завой. Виждам аз един пич с Е60 чака да се включи, при което се престроявам в ляво, за да може да се включи. Пича се включва, до тук добре, изпреварва ме, без каквато и да е сигнализация минава пред мен и се престроява в лентата за ляв завой. Понеже имаше вече други автомобили в лентата за ляв завой, също така и наби спирачки, докато минава пред мен. Оказа се, че и Германия се срещат шофьори, които не влагат никаква мисъл при шофиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Случки на пътя

Мнение от KPETEH » 16 Юли 2015, 15:32

Тоя си е бил чистокръвен балкански субект. Точно днес един бакшиш разправяше, че дори и в чужбина винаги можеш да познаеш българин зад волана. Това не бива да те натоварва - в София, а предполагам и по другите градове такива случки са ежедневие.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от big_dane » 18 Юли 2015, 0:40

Ако беше в София въобще нямаше да му обърна внимание, но случката се развива в Касел Германия. А колкото до шофьора, беше по-скоро арабски субект.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Случки на пътя

Мнение от Jordana » 19 Юли 2015, 8:36

Не е съвсем по темата , но явно случващото се по пътищата било то хубаво или лошо е въпрос на манталитет и съзнание на цялото ни общество не само на отделни индивиди .
http://vbox7.com/play:30c364a220&pos=vr
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Случки на пътя

Мнение от chris_barnes » 27 Юли 2015, 9:25

Колега Jordana много ти благодаря за клипчето! Явно още има и човеци.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 26.06.2011
Пол: Мъж
Кара: E87 120i , E61 525i

Re: Случки на пътя

Мнение от toshko18 » 02 Сеп 2015, 20:46

Днес като се прибирах в едно от селата в Родопската яка до Пловдив на част от пътя, в която е доста сериозно нагорнище гледам някаква Астра се залепила зад мен... Натиснах и аз с моята скромна Е61 525i ама Астрата си ме издуха все едно бях спрял. И като ме изпревари прочетох причината написана в три букви - Astra OPC :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Случки на пътя

Мнение от vicho » 03 Сеп 2015, 10:17

toshko18 написа:Днес като се прибирах в едно от селата в Родопската яка до Пловдив на част от пътя, в която е доста сериозно нагорнище гледам някаква Астра се залепила зад мен... Натиснах и аз с моята скромна Е61 525i ама Астрата си ме издуха все едно бях спрял. И като ме изпревари прочетох причината написана в три букви - Astra OPC :lol:


голяма сила - 160 коня са си 160 коня :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Случки на пътя

Мнение от Fear » 03 Сеп 2015, 10:23

vicho написа:
toshko18 написа:Днес като се прибирах в едно от селата в Родопската яка до Пловдив на част от пътя, в която е доста сериозно нагорнище гледам някаква Астра се залепила зад мен... Натиснах и аз с моята скромна Е61 525i ама Астрата си ме издуха все едно бях спрял. И като ме изпревари прочетох причината написана в три букви - Astra OPC :lol:


голяма сила - 160 коня са си 160 коня :smoke:

Не е писал коя ОРС е срещнал.
Последната е 280 магарета. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Случки на пътя

Мнение от vicho » 03 Сеп 2015, 10:26

Fear написа:Не е писал коя ОРС е срещнал.
Последната е 280 магарета. ;)


и пак сравнена с конкуренцията е трагедия - megane rs, civic type r, leon cupra r
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Случки на пътя

Мнение от host » 03 Сеп 2015, 10:26

и познаването на пътя е от значение ;) и в оня регион карат дооста откачено - дали ше е астра, пежо 206 служебно, дачия ... всеки завой до селото от където са или града се взима на "колкото може"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Случки на пътя

Мнение от Fear » 03 Сеп 2015, 10:30

vicho написа:
Fear написа:Не е писал коя ОРС е срещнал.
Последната е 280 магарета. ;)


и пак сравнена с конкуренцията е трагедия - megane rs, civic type r, leon cupra r

Да, но от 525 просто е доста по-пъргава, няма как на черното да кажем бяло. :)

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook