Изроди на пътя..

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 12.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91

Re: Изроди на пътя..

Мнение от player123 » 24 Фев 2011, 15:49

acho.rs написа:Като си с 50 км/ч спирачния ти път е около 15-20 метра ! Ако беше намалил , онзи можеше и да завие леко и съм почти сигурен , че да не е станало нищо .
Пред варианта да се ударим с 200 км/ч сумарна скорост и това да спра и оня да ме удари с 60 (щот се предполага че поне малко ще намали) аз определено бих избрал втория вариант , защото той не върви с 2 паметника комплект .
При моето ПТП , за което писах , също после ми давах акъл да съм подал газ , само че тогава имаше и вариант магентиса да ми влети отстрани във вратите да ми понатроши краката и ръцете .
Простата истина е че тези неща стават за части от секундата и в повечето случай действаш по инстинкт . Моя инстинкт е да намаля скоростта максимално , на други е да избегнат удара , като ускорят , което за мен е по-опасния вариант .


Аз четох за тоя случай и да ти кажа съвсем различен е.Съжелявам за това с Аудито ти,но нали ти няма нищо другото е купчина желязо :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Изроди на пътя..

Мнение от acho.rs » 25 Фев 2011, 4:24

Че много ясно :yes: След ПТП знаеш ли колко хубаво си пийнахме ... за здраве :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Изроди на пътя..

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Фев 2011, 14:58

Щом играча е излязъл жив от тая ситуация, значи очевидно е взел правилното решение. Наистина ще му е за урок ( и то даже не е правилно да се каже "за урок", защото той с нищо не е бил виновен, просто ще има едно на ум занапред). А колегата по-горе дето се изказа, че било редно да пускаме "бързащите за някъде"... ми аз как мога да разбера дали бърза за някъде, или се прави на олигофрен. Като бърза, нека пусне едни аварийки (съвсем наскоро станах свидетел на такава ситуация тук в Русе, човека беше пуснал аварийните, приближаваше кръстовище със светофар, наду клаксона, хората разбраха за кво иде реч, и дето се вика влязоха му в положението). Не че това ни оправдава, но поне да имаме някаква сигнализация. Факт е, че все повече шофьори нарушават правилника по прекалено очевиден и нагъл начин. Аз откакто карам активно (няма и 5 месеца), съм изпотрошил клаксона заради хора, дето не умеят да си държат лентата, и всякакви други олигофрении (и тук искам да кажа, че за мен това е правилния начин - свириш яката, а не да си кажеш "майната му, те утре ченгетата като го пипнат...". Щото като му свирнат 10 пъти за един ден, има някакъв шанс на оня да му светне, че явно нещо не прави като хората). И наистина не сме били с колегата, за да правим изводи дали е трябвало да спре или не. Прави ми впечатление, че все повече водачи мислят по този начин - стане ли нещо, скачай на спирачките... уви, това понякога далеч не е добро решение. На колегата пожелавам все хубави случки на пътя, и помни - винаги ще има малоумници, ти гледай да излезеш жив, за тяхната участ нямаш вина.

ПП: Малко офтопик: нещо бавно ти загрява колата... 15 минути :mhihi: това в кръга на шегата ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Изроди на пътя..

Мнение от Nickelback » 28 Фев 2011, 22:23

Dirty M5 driveR написа:...
Прави ми впечатление, че все повече водачи мислят по този начин - стане ли нещо, скачай на спирачките... уви, това понякога далеч не е добро решение...


Така е колега :yes:
На един приятел преди 4 години, една мацка така му тотализира Аудито. Карала си със 100, гъзарката, с една ръка, там където аз повече от 60 не смея да вдигам. Излизала от пътя без предимство на пътя с предимство. По него идвала кола, шоферката решила да набие спирачки колкото може. Аудито занесно малко настрани, тя се паникьосала, МАХНАЛА СИ РЪЦЕТЕ (РЪКАТА) ОТ ВОЛАНА, изпищяла, хванала се за главата и Аудито по таван на мекичко в дерето. Моя френд се опитал да хване волана, но уви, too late :( Оттогава тоя човек колата си на жена не дава, нито се вози при жена, ама по никакъв повод :!:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: Изроди на пътя..

Мнение от kemakozeE36 » 01 Мар 2011, 10:58

Малко късничко се е осъзнал, че кола и жена не пасват :mhihi:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Изроди на пътя..

Мнение от Dirty M5 driveR » 01 Мар 2011, 11:09

kemakozeE36 написа:Малко късничко се е осъзнал, че кола и жена не пасват :mhihi:


Ние това го говорим постоянно с цел шега, но трябва да признаем, че шофирането идва отвътре. Всичко е до познаване на автомобилите, тяхното усещане и т.н. Да не забравяме все пак жени като Сабин Шмит, за която се носят едва ли не легенди вече (както и че познава Ринг-а най-добре, което не знам дали е така, но нямам причина да мисля обратното). Аз примерно имам приятелка, която кара по-добре от много мои приятели, просто си го може :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 12.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91

Re: Изроди на пътя..

Мнение от player123 » 01 Мар 2011, 11:12

Прав си колега.И мойта приятелка кара доста добре за жена и мога да кажа,че имам приятели момчета дето буквално немогат да карат... някои от тях си купиха книжките и ето до къде води цялата работа :kuku:


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: Изроди на пътя..

Мнение от kemakozeE36 » 01 Мар 2011, 19:12

Така е има и добри шофьорки, но не са кой знае колко. Иначе шофирането си е в кръвта дето се вика, ако не можеш да караш от самото начало, то никога няма да можеш. Това не се купува :yes:
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E30 324d

Re: Изроди на пътя..

Мнение от djudjko » 07 Мар 2011, 11:39

Дано колегата с Е30-ката да надникне в темета... Все пак улиците не са писти! Било в 1:00, 2:30 или 5:00...
ЗАВИСИИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Изроди на пътя..

Мнение от achobre » 08 Мар 2011, 9:48

По отношение за жените мн малка част от тях стават за шофъорки да не казвам мн но според мен не повече от 10%-15%

но и мажете не са цвете за мирисане какви идиоти има

затова трябва всеки да мисли и да внимава като кара 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Изроди на пътя..

Мнение от drago_pavlov » 08 Мар 2011, 16:27

Айде поне на 8-ми март ги оставете на мира тия жени де... :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Изроди на пътя..

Мнение от ryan83 » 09 Мар 2011, 0:01

kemakozeE36 написа:Така е има и добри шофьорки, но не са кой знае колко. Иначе шофирането си е в кръвта дето се вика, ако не можеш да караш от самото начало, то никога няма да можеш. Това не се купува :yes:

Така е..ама и да не можеш ти трябва практика и просто да усещаш колата и няма начин да не се научиш. Аз веднъж като карах на баща ми колата на дълъг път си беше голям кеф..после не вярвах, че съм карал толко добре :D та ако не ти е в кръвта си е много трудно..ма всичко опира до тренинг.
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Изроди на пътя..

Мнение от bmw325tds » 11 Мар 2011, 12:40

Какво обсъждате?
Цяла тема с глупости!
Оня с е30 е ***, роднините на човека с е36-цата са можели да ядът жито няколко дни.
ПТП-то се е разминало, аре продължавайте с същия дух.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 968
Регистриран на: 20.03.2004
Пол: Мъж
Кара: си

Re: Изроди на пътя..

Мнение от txe » 12 Мар 2011, 13:47

bmw325tds написа:Какво обсъждате?
Цяла тема с глупости!
Оня с е30 е ***, роднините на човека с е36-цата са можели да ядът жито няколко дни.
ПТП-то се е разминало, аре продължавайте с същия дух.


не бива да се хващат за главата/затварят очите/пипат кренвирша и тем подобни докато карат !
what a helluva ride

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook